Výstavba 2019 - Fio, ČS, Wüstenrot zkušenosti?

7054
23.11.19 13:10

Výstavba 2019 - Fio, ČS, Wüstenrot zkušenosti?

Zdravím všechny,
Máte někdo aktuální zkušenost s výstavbou u FIO banky?
Zkoumali jsme spousty možností, zvážili různé parametry a vychází nám nejlépe cca stejný úrok u FIO, ČS a Wüstenrot.

Fio nám vychází nejlépe vzhledem k hypospořícímu kontu, které bychom využili a možnost mimořádného vkladu kdykoli mimo výročí, i vícekrát za rok, dobrý poměr splátky úroky vs jistina… Nicméně jsem na ně na netu našla dost negativních recenzí pro případ, kdy člověk potřebuje něco řešit. Výstavba je prostě výstavba, je to jiné než přefinancování, či koupě bytu.

Na ČS byly dříve horší recenze, cca 2 roky zpět už ok, zavedená, dlouhé zkušenosti s výstavbou.

Na hypo od Wüstenrot jsem našla v podstatě jen kladné recenze.

Při jednání nám v podstatě u všech 3 institucí říkají ty samé podmínky čerpání a dokládání, ale trošku máme obavy, že když ptáčka lapají… stalo se Vám kdekoli, že nastaly problémy jako dodatečné poplatky, za to či ono, o kterých původně nebyla řeč a podstatně změnily nákladnost hypotéky? Dokládání výstavby při svépomoci? Odkazy na…Ale to máte ve smlouvě takto…když při jednání řečeno jinak? Náhled vzoru smlouvy jsem viděla jen u FIO a nevím, co je standard a mají všichni, co tam opravdu být musí a nejsem popravdě schopná domyslet naprosto všechny souvislosti do praxe.

A kapitola sama pro sebe, má někdo aktuální zkušenosti s Modrou pyramidou? Ti vycházeli fin. nejlépe, ale recenze nás totálně odradili…

Díky moc všem, kdo se podělí o zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11225
23.11.19 13:35

Já osobně bych nešla do žádné stavební spořitelny. Dělají hodně velké problémy pokud chce klient refinancovat jinam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7054
23.11.19 13:55

@Janli U Modré to byla jedna z věcí, co lidi psali často. Wüstenrot je taky spořitelna, ale až tak špatné recenze jsem nenašla. My tedy zvažujeme od W klasickou hypotéku. Ne, stavební spoření s překlenovacím. Díky za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
23.11.19 14:09

Já mám zkušenosti s KB (brali jsme hypotéku na pozemek, po roce na výstavbu RD). Pak jsme po dvou letech refinancovali k RB, kde se jeste v té době barák stavěl.
U obou společností mám kladné zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7054
23.11.19 14:16

@ssuchy Díky, právě Reiffka nám dala o 0,3 větší úrok a podmínky čerpání atd. vypadají stejně jako u ostatních. Myslím, že se podmínky hypoték obecně hodně srovnaly. Letos je v objemu uzavřených hypo (dle čísel) pro banky hodně velký propad, tak se snaží. Vzhledem k tomu, že si chceme pojistit nízký úrok, který jsme dosáhli, nechceme krátkou fixaci. I proto je pro nás výběr docela důležitý…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama