Výstavba dvou bytových domů v blízkosti

2.8.20 08:21

Výstavba dvou bytových domů v blízkosti

Milé maminky,

budu velmi vděčná za názor,

zamilovali jsme si byt v novostavbě, která se na jaře příštího roku dostaví. Má to ale háček, vedle domu cca 100 metrů vyroste další obytný dům během dvou let a další obytný dům hned naproti nám - současné se stavět nebudou (stínit by nám však neměl, ani zásadně bránit ve výhledu), což znamená že minimálně 5-6 let bude okolí jedno velké staveniště.

Otázka zní: zažili jste takovou situaci? Jak moc Vás stavba ovlivňovala - hlučnost, prach? Něco jiného?

Jedná se o veliké rozhodnutí, proto se na Vás obracím s prosbou o názor, zda-li do tak velké investice a zároveň rizika jít či ne.

Mockrát děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

41180
2.8.20 08:29

@Mamca_1234 u nas v okolo se furt stavi, prave je ve vystavbe posledni parcela u nasi cesty. Hluk neni casto a neni to nic, co by se nedalo chvili vydrzet. Jenom si hlidame, aby nam davali vedet, kdy zablokuji nasi prijezdovku, abychom mohli vyjet z baraku.
Slozite to budete mit zpocatku se soukromim, nez vyrostou nejake stromy a rostliny kolem plotu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10625
2.8.20 08:34

@Mamca_1234 Nevím, jak moc je to blízko. Prach a hluk určitě budou. Zvláště pokud má člověk malé dítě, je s ním přes den doma, a do toho ty náklaďáky s prachem a řvoucíma motorama… Pokud bych v těch následujících letech měla jen chodit do práce, tak bych to tak moc neřešila. (Prach bude, ale tak co už.) Ale kdybych měla být doma, tak bych hodně zvažovala, zda je to jinak tak super lokalita a dobrá cena.

Příspěvek upraven 02.08.20 v 10:31

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.8.20 08:35

@matkabagristy

Děkuji moc za reakci! Já jsem měla na mysli výstavbu šesti patrového obytného domu, kde těch prací bude podstatně více…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41180
2.8.20 08:38

@Mamca_1234 aha, tak s tim nastesti nemam zkusenot.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.8.20 08:39
@Slečna Ferka píše:
@Mamca_1234 Nevím, jak moc je to blízko. Prach a hluk určitě budou. Zvláště pokud má člověk malé dítě, je s ním přes den doma, a do toho ty náklaďáky s krachem a řvoucíma motorama… Pokud bych v těch následujících letech měla jen chodit do práce, tak bych to tak moc neřešila. (Prach bude, ale tak co už.) Ale kdybych měla být doma, tak bych hodně zvažovala, zda je to jinak tak super lokalita a dobrá cena.

Právě, že jde o to, že z velké části budu těch prvních pět let doma… Tak z toho mám upřímně obavy a pořád se nedokážeme rozhodnout..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3981
2.8.20 08:50

Za mě ani náhodou. Vůbec si nedovede představit ten hluk, prach, bordel… být v tom denně s dětmi, stěhuju se. My jsme v paneláku, tady pořád někdo něco rekonstruuje, napřed jedni sousedi koupelnu, druzí pak vyhořeli, takze cely byt a chcili na to třetí cely jádro plus vsechny nove dvere. Na víkendy jezdíme na. barak, kde taky sousedí stavěli…mám toho všeho plný zuby. Příští rok čeká rekonstrukce nás a já mám už teď z toho osypky…budu tak strašně nadšená, až bude všechno hotový, že jestli potom někdo vedle nás začne zase, asi ho umlatim… (Ne doslova samozřejmě, ale ber to jako ilustraci pocitů člověka, co žije x let „na staveništi“). Dobrovolně do toho.muze jít jedině magor, s prominutím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14760
2.8.20 08:55
@Mamca_1234 píše:
@matkabagristyDěkuji moc za reakci! Já jsem měla na mysli výstavbu šesti patrového obytného domu, kde těch prací bude podstatně více…

Na jednu stranu ano, ale i tak to dělají najednou. Možná lepší než soused, který staví svépomocí a ještě o sobotách a nedělích. A i do budoucna možná lepší než deset rodinných domů, kde všichni sekají travník, řežou atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.8.20 08:57

@chaela
Děkuji mockrát za názor, to jsem asi potřebovala slyšet… Aby mě to „probralo“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14760
2.8.20 09:00
@chaela píše:
Za mě ani náhodou. Vůbec si nedovede představit ten hluk, prach, bordel… být v tom denně s dětmi, stěhuju se. My jsme v paneláku, tady pořád někdo něco rekonstruuje, napřed jedni sousedi koupelnu, druzí pak vyhořeli, takze cely byt a chcili na to třetí cely jádro plus vsechny nove dvere. Na víkendy jezdíme na. barak, kde taky sousedí stavěli…mám toho všeho plný zuby. Příští rok čeká rekonstrukce nás a já mám už teď z toho osypky…budu tak strašně nadšená, až bude všechno hotový, že jestli potom někdo vedle nás začne zase, asi ho umlatim… (Ne doslova samozřejmě, ale ber to jako ilustraci pocitů člověka, co žije x let „na staveništi“). Dobrovolně do toho.muze jít jedině magor, s prominutím.

Jenomže tohle postaví a bude klid. Největší randál bude než to bagry vykopou a postaví hrubou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14760
2.8.20 09:02
@Mamca_1234 píše:
@chaela
Děkuji mockrát za názor, to jsem asi potřebovala slyšet… Aby mě to „probralo“

A ty si myslíš, že na místě, kde se staví jenom rodinné domy to bude jiné? A potom i do budoucna?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15764
2.8.20 09:32

Stavba dvou obytných domů v průběhu pár let opravdu nenadělá hluk ani bordel. Vykopání základů je otázka jednoho dne, vylití základní desky taky jeden den, pak už se staví. Materiál doveze kamion najednou, není potřeba, aby tam kvůli jednomu baráku pořád někdo jezdil s náklaďákem. Dneska se nemíchá malta v milchačce, ale všechno se dává na lepidlo, hluk 0. Pak jeden den střecha s jeřábem. Vnitřní dodělávky domu taky hluk a bordel O. Odmítat kvůli tomu koupit dům je nesmysl. Vy tu všichni děláte, jako by se tam měl stavět nejmíň Karlštejn… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14760
2.8.20 09:44
@Janli píše:
Stavba dvou obytných domů v průběhu pár let opravdu nenadělá hluk ani bordel. Vykopání základů je otázka jednoho dne, vylití základní desky taky jeden den, pak už se staví. Materiál doveze kamion najednou, není potřeba, aby tam kvůli jednomu baráku pořád někdo jezdil s náklaďákem. Dneska se nemíchá malta v milchačce, ale všechno se dává na lepidlo, hluk 0. Pak jeden den střecha s jeřábem. Vnitřní dodělávky domu taky hluk a bordel O. Odmítat kvůli tomu koupit dům je nesmysl. Vy tu všichni děláte, jako by se tam měl stavět nejmíň Karlštejn… :mrgreen:

Asi tak. Za mě horší soused, který v 7 ráno pustí sekačku nebo motorovou pilu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
821
2.8.20 10:13

Zalezi, jestli tam planujete zustat uz dlouhodobe nebo za par let se budete stehovat. Pokud stehovat, nema to smysl.
Takto to tech par let vydrzite - nebude to nonstop. Treba diky tomu uhrajete i slevu. :nevim:
A oni podle me nepracuji od nevidim do nevidim, jako by makal soused svepomoci, protoze by to delal po praci.
Ja bych se spis rozhodovala podle toho, jak moc uvidi z bytovek k vam i pres nejake stromy. Videla jsem baraky a hned vedle bytovky, kdy z balkonu krasny primy vyhled do zahrady rodinneho domu. Strom tam nemuzou dat, protoze by to uplne zastinilo prizemni byty a barak je tim uplne znehodnoceny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15764
2.8.20 10:19

Ještě jedna věc, tím obytným domem myslíš bytovku nebo další rodinný domy? To je totiž rozdíl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama