Vystouplé švy na lebce miminka

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pajisek90
Závislačka 2537 příspěvků 25.11.17 13:45
Vystouplé švy na lebce u miminka

Dobrý den maminky…
Mám dotaz ohledně vašich zkušeností. Syn se narodil velký a porod byl překotný. Diky tomu měl velkou asymetrii obličeje, teď už jsou mu 4 měsíce a pomalu se vše upravuje, obličej už má v pořádku. Ale na lebce má vystouplé švy. Pediatr a ani neurolog to nikdy nijak nekomentovali, jen že má větší fontanelu, která se, ale postupně také dává do normálu. Byla jsem s malým na pohotovosti, kde mi lékařka řekla, že to je znakem předběžného uzavírání lebky a syna musí vidět neurochirug, aby prý měl mozek kam růst a syn nebyl hloupý…
K pediatrovi jdu v týdnu, tak s ním vše prokonzultuji, ale jsem z toho dost nervózní… Máte některá zkušenost? Je nutná operace?
Jinak je syn moc šikovné miminko. Snaží se přetáčet, rotuje, chytá hračky, vše strká do pusy, pořád brebentí, snaží se opakovat vyplazování jazyka a další obličejové kreativity jeho dvouleté sestry. Je to moc hodné a klidné miminko… Posílám foto

Přečtěte si článek: Vývoj miminka 4 měsíce: Směje se na plné kolo

Reakce:
radulaur
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 25.11.17 14:01

Tak pokud má velkou fontanelu neni se čeho obávat…mozek má porad kam růst…az kdyby se fontanela předčasně uzavřela je to k řešení…tak buďte v klidu a užívejte si miminka…

Alkata
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 25.11.17 14:52

Mimochodem velikost mozku nema nic společného s chytrosti nebo hlouposti.

dickys
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 25.11.17 15:06

Dcera měla taky dost videt švy, i když asi ne tolik a nikdy na to nikdo nic neřekl… Teď ji bude 10 měsíců a už to tolik není patrné. Ale hlavním ukazatelem podle mě je obvod hlavičky.

Envie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.17 15:26

Dcera ma dva roky. Taky mela vystouple kosti lebecni a mela velkou fontanelu, ktera ji srostla teprve nedavno. Jeste na 18m prohlidce ma v ockovaku 1×1 cm. Vzdy jsem z toho mela nervy a nikdo nikdy neresil. Taky se narodila velka. Asi je to normalni.

pajisek90
Závislačka 2537 příspěvků 25.11.17 16:46

Holky díky za uklidnění. Chodíme k neuroložce, která je opravdu hodně pečlivá, zapisuje si úplně všechno a upozorňuje i na tu nejmenší nesrovnalost, tak mě právě zarazilo, že by o tomhle vůbec nemluvila, když by to bylo tak závažné.

Envie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.17 18:15

@pajisek90 myslim ze by o tom urcite mluvila, kdyby to melo byt spatne. Ale chapu, me to taky desilo. Na nekterych fotkach kdyz byla mimino je to az desivy. At je vse v poradku :hug:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Přísně střežený tajný pohřeb popravené pumpařky: Trval jen patnáct minut

Rodina a přátelé se rozloučili s pumpařkou Janou S., která byla minulé... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >