Reklama

Vystouplé švy na lebce miminka

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pajisek90
Závislačka 2512 příspěvků 25.11.17 13:45
Vystouplé švy na lebce u miminka

Dobrý den maminky…
Mám dotaz ohledně vašich zkušeností. Syn se narodil velký a porod byl překotný. Diky tomu měl velkou asymetrii obličeje, teď už jsou mu 4 měsíce a pomalu se vše upravuje, obličej už má v pořádku. Ale na lebce má vystouplé švy. Pediatr a ani neurolog to nikdy nijak nekomentovali, jen že má větší fontanelu, která se, ale postupně také dává do normálu. Byla jsem s malým na pohotovosti, kde mi lékařka řekla, že to je znakem předběžného uzavírání lebky a syna musí vidět neurochirug, aby prý měl mozek kam růst a syn nebyl hloupý…
K pediatrovi jdu v týdnu, tak s ním vše prokonzultuji, ale jsem z toho dost nervózní… Máte některá zkušenost? Je nutná operace?
Jinak je syn moc šikovné miminko. Snaží se přetáčet, rotuje, chytá hračky, vše strká do pusy, pořád brebentí, snaží se opakovat vyplazování jazyka a další obličejové kreativity jeho dvouleté sestry. Je to moc hodné a klidné miminko… Posílám foto

Přečtěte si článek: Vývoj miminka 4 měsíce: Směje se na plné kolo

Reklama

Reakce:

radulaur
Zasloužilá kecalka 961 příspěvků 25.11.17 14:01

Tak pokud má velkou fontanelu neni se čeho obávat…mozek má porad kam růst…az kdyby se fontanela předčasně uzavřela je to k řešení…tak buďte v klidu a užívejte si miminka…

Alkata
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 25.11.17 14:52

Mimochodem velikost mozku nema nic společného s chytrosti nebo hlouposti.

dickys
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 25.11.17 15:06

Dcera měla taky dost videt švy, i když asi ne tolik a nikdy na to nikdo nic neřekl… Teď ji bude 10 měsíců a už to tolik není patrné. Ale hlavním ukazatelem podle mě je obvod hlavičky.

Envie 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.17 15:26

Dcera ma dva roky. Taky mela vystouple kosti lebecni a mela velkou fontanelu, ktera ji srostla teprve nedavno. Jeste na 18m prohlidce ma v ockovaku 1×1 cm. Vzdy jsem z toho mela nervy a nikdo nikdy neresil. Taky se narodila velka. Asi je to normalni.

pajisek90
Závislačka 2512 příspěvků 25.11.17 16:46

Holky díky za uklidnění. Chodíme k neuroložce, která je opravdu hodně pečlivá, zapisuje si úplně všechno a upozorňuje i na tu nejmenší nesrovnalost, tak mě právě zarazilo, že by o tomhle vůbec nemluvila, když by to bylo tak závažné.

Envie 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.17 18:15

@pajisek90 myslim ze by o tom urcite mluvila, kdyby to melo byt spatne. Ale chapu, me to taky desilo. Na nekterych fotkach kdyz byla mimino je to az desivy. At je vse v poradku :hug:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >