Vystřelující žárovky - rada elektrikáře?

271
16.3.18 09:34

Vystřelující žárovky - rada elektrikáře?

Ahoj, mam netradiční dotaz a predne se omlouvam za diakritiku, pisi z telefonu.
Pred dvema lety jsem na hypotéku koupila a zrekonstruovala byt. Delala se i elektřina. Z duvodu uspor jsem ve velkem nakoupila po 20 Kc nejake zarovky (objimky E12-jsou drazsi) a ted zacali praskat… vzdycky mega rana, vyhozeny pojistky az na chodbe, no a tentokrat vylitly 2 sroubky a cela zarovka bez objimky, nastesti do kose s prádlem, takze se nerozbila..kdyby tam treba stala dcera a spadlo ji to tou silou vymrstenou na hlavu :-(…nechci ani domyslet…
Prikadam foto s zarovkou-co z ni zbylo.

Dotaz - je vadna elektroinstalace a nebo ty žárovky? Zna to někdo?

Dekuji za případné rady… nerada bych volala elektrikare hned, prijde mi, ze jak vidi samotmou ženu hned se ji snaží obrat o co nejvíce penez, protože tomu proste nerozumí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29370
16.3.18 09:38

@renyx špatné žárovky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60561
16.3.18 09:50

@renyx špatné žárovky.. za 20 kč to fakt nebude kvalitní..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73352
16.3.18 09:54

Přesně tak koupit kvalitnější žárovky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
271
17.3.18 16:50

Prý by to mohlo byt prepeti v siti, zarovky jsou totiž 220-240, ale tolerance je údajně relativně nove vyssi. Bohuzel i dražší zarovky co doma mam maji toto rozpětí, tak uvidim co seženu..
Ale jsem reda rada, ze to neni spatne udelanou elektrinou, to by me mrsklo to muset predelavat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29370
17.3.18 18:58

@renyx prepeti se da zmerit… ale pravdepodobne by to delalo vsem sousedum… a praskaji jen ty zarovky nebo se neco deje i jinym spotrebicum?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
271
31.3.18 08:12

@Regina Hero děkuji za odpověď, no sousedum nevím, my se tu nebavíme :-(. Ostatní spotřebiče jsou zatim ok. Myslíš, ze kdyby to bylo přepětí poškodí to i spotřebiče, takže to budou spíš špatné žárovky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama