Vystudovali jste, i když nejste absolutně studijní typ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 18:35
Vystudovali jste, i když nejste absolutně studijní typ?

Ahoj holky, základám anonymně. Chtěla bych zde najít maminku, která na " stará kolena" se rozhodla pro nějaké studium. Já už si delší dobu pohrávám s myšlenkou, jestli nemám zkusit alespoň nějakou Voš. Ale celkem dost se bojím, nemám takový ten kopanec. Ani nevím, zda bych to zvládla. Hlavně když bych to nezvládla, tak si stoprocentně budu připadat naprosto k ničemu. Problém je, že jsem vyučena prodavačka, dodělávala jsem si nástavbu na maturitu. Ze školy jsem již 10 let. Dalším mým problémem jsou jazyky. Připadám si tak tupá. Spíš bych zde chtěla najít někoho, kdo je na tom stejně jako já… Možná i uvítám názory, že pro takové lidi škola není…

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 18:42

Znám ženskou, 40 let, dostudovala vysokou školu nedávno a teď dělá další, tak to asi nějak jde, ale osobně bych do toho nešla, pokud jsi spokojená takto.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 18:45

Poraď se s nějakým osobním koučem, s někým fakt šikovným, pomůže tě nasměrovat. Já mám jednu VŠ při zaměstnání a teď dodělávám druhou při rodičovský a je to strašný. Mám toho celkově dost. Končím v květnu, ale jsem dost ve skluzu vzhledem k rodinnému neštěstí. Snažím se to dokončit, kdyžtak možná požádám o posunutí státnic a obhajoby. Člověk musí mít k tomu i dost dobré zázemí a oporu rodiny, a to já sice mám, ale ne na 100%.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 28.12.18 19:30

Hele já si o sobě myslím, že relativně studijní typ jsem. Učení mě vždy bavilo, měla jsem dobré známky. ALE po x letech jsem si šla dálkově udělat VŠ a ten první semestr byl šílený, myslela jsem že to nedám, nejen že už jsem se nebyla vůbec zvyklá učit, měla jsem problém i udělat si výpisky, protože už jsem z toho prostě vypadla a dělalo mi problém určit, které informace jsou podstatné a které omáčka kolem. Všechny zkoušky jsem dala napoprvé, ale někdy to bylo o fous. Po tom prvním semestru si to sedlo a do dneška jsem opakovala jedinou zkoušku, ale je to vydřený, už to zdaleka není jako kdysi. Ty každodenní povinnosti a práce jsou prostě znát, toho času není tolik a té chuti už vůbec ne. Teď mám přerušíno kvůli porodu a jsem zvědavá jak to půjde s malým dítětem, vůbec se na to netěším :? Nicméně já tu školu opravdu hodně potřebuji, takže to vzdát prostě nesmím. Mít dobře placenou práci a smlouvu na neurčito, tak na to kašlu. Záleží jak velký přínos by to pro tebe byl. Jo a do školy se mnou chodí i lidi kolem padesátky a je to tak půl na půl, někteří v tom úplně plavou a někteří zvládají, ale je znát že při práci je to prostě náročné.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 19:43

Holky, moc děkuji za tyhle zkušenosti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 22:40

Myslím si že když dospělý člověk jde do školy tak to dělá s větším zapalem a chutí než když jde hned po škole. Já jdu na roční kurz. Ze školy jsem x let, ale dělám to pro sebe a to co mě baví takže si myslím že to půjde líp. Těch kurzu které bych si chtěla udělat je více. Taky přemyšlím jaky jazyk bych se mohla naučit ( neumím pořadně ani anglicky :-D ) A ještě bych chtěla vystudovat vš. Učení mě nebaví ( jakože x hodin sedět nad učením a dostavát něco do hlavy ) , ale zase chci umět hodně věcí. Takže se učit budu muset ale půjde to líp když to dělám z vlastního rozhodnutí a ne proto abych měla nějaké vzdělaní :-D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Propadák Koptashow: Dopadne hvězda Sněženek a machrů stejně jako Mareš?

Česká televize začátkem roku 2019 spustila novou talk show. Moderátorem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >