Výstupní prohlídka ze zaměstnání

21.8.15 09:19

Výstupní prohlídka ze zaměstnání

Může mě zaměstnavatel poslat na výstupní zdr. prohlídku 4 měsíce od ukončení pracovního poměru? Pokud již nemám žádný pracovně-právní vztah se zaměstnavatelem a před řádným ukončením pracovního poměru jsem dostala potvrzení o nulových závazcích vůči zaměstnavateli a byl mi vydán zápočtový list, nemyslím si, že má právo mi každý druhý den psát upozornění na to, že jsem výstupní prohlídku neabsolvovala. Bonbónkem je ještě to, že jsem na té prohlídce byla, ale paní z personalistiky mi dala neaktuální formulář, kde chybí kolonka o rizikových faktorech pracovního prostředí. Za to já už nemůžu, chyba byla na straně zaměstnavatele. Má vůbec právo mě takto nahánět, když nejsem jeho zaměstnanec?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13795
21.8.15 09:33

To je chyba na jejich straně, já jdu ted na výstupní a dali mi to opravdu dostatečně dopředu vědět, že mám jít na výstupní prohlídku.
Já si myslím, že když s nima nemáš už žádné závazky, tak by Tě takhle nahánět tedy neměl. Jde vidět, že u Tebe v bývalé práci v tom mají docela bordel… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25486
21.8.15 09:37

To je jejich chyba..oni už k tobě nemají žádný pracovně-právní vztah…a evidentně v tom maj slušnej bordel :lol:

já třeba ted´ měním zaměstnání, k 23.8.mi končí smlouva u jednoho zaměstnavatele (ted´ mám zbytek dovči) a 24.8.nastupuju k jimému a na žádný výstupní prohlídce jsem nebyla a silně pochybuju, že pudu..

@marcelka88 jéé ahoj už jdeš na mateřskou nebo si to pletu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13795
21.8.15 09:40

@brumdinka Ahoooooj :hug: :* Ještě nééé, jsem teprve 20tt chudák dítko by ještě nemělo ani co na sebe :mrgreen: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25486
21.8.15 09:46

@marcelka88 jo tak to jo a máš jinej flek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.8.15 09:46

Babulka88

Jj, bordel, ten tam mají no. Jde o to, že chtěli ještě nějaký krevní test, protože jsem pracovala s chemikáliemi. O tom bohužel dle žádosti, kterou mi dali, paní doktorka nevěděla. No v současné době si myslím, že opravdu nemají právo mě nahánět. Kdybych pracovala někde jinde a absolvovala již prohlídky tam, zpětně 4-5 měsíců nelze posuzovat zdravotní stav. No jsem z toho docela na prášky :-( neměla jsem tam dobré vztahy a byla jsem ráda za výpověď dohodou. Nedovedu si představit tam znovu jít a řešit nějaký problém…Ten čas strávený na mateřské si budu opravdu užívat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13795
21.8.15 09:47

@brumdinka Nene, jelikož jsem na neschopence od začátku a v práci mi k poslednímu srpnu končila smlouva, oni mi ji ani neprodloužili a já dál zůstávám na rizikovém. Už jsem byla dvakrát v nemocnici…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25486
21.8.15 09:52

@marcelka88 aha tak to ju, tak hlavně at´všechno je tak jak má a máš za chvilku v náručí krásný mimčo…jé já chci třetí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2476
21.8.15 10:35

Výstupní lékařská prohlídka je dle zákona, ale lze ji odmítnout.
U nás v práci končící zaměstnanci vždycky všichni odmítnou a nikdy tam nikdo nebyl.
Máme na to formulář „poučení zaměstnance v souvislosti s odmítnutím výstupní lék. prohlídky“, který zaměstnanec podepíše, že byl poučen, a je klid.

Že si vzpomněli teď po 4 měsících, tak to bude tím, že tam mají asi pěkný bordel.

Zakladatelko, pokud bys chtěla, můžu ti do SZ poslat znění toho formuláře, co máme v práci na „odmítnutí“ my.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.8.15 11:23

Děkuji za komentář i ochotu pomoct, budu ráda, pokud mi to pošleš na mail ***
Budu mít alespon vhodný vzor, pokud bych musela tuto situaci řešit dále.

Příspěvek upraven administrátorem 22.8.2015 12:22 - kontaktní údaje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13795
21.8.15 11:37

@Babulka88 Nebud z toho na prášky… Oni tam mají bordel, tak by si tam měli v první řadě udělat pořádek a Tebe nechat na pokoji po takové době… Já na výstupní prohlídku jdu, mám tam, že mi mají brát krev… Ted v těhotenství mi ji berou pořád, takže to rozhodně odmítnu, nevím co by s ní dělali… Bud v klidu :hug:

@brumdinka No už se nemůžu dočkat… :srdce: Po těch letech jsem už úplně zapomněla jaké to je mít miminko :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
21.8.15 11:43

@Babulka88 Nemohou Tě takto po skončení pracovního poměru nahánět.

• Nahlásit
  • Citovat
2476
21.8.15 12:15

@Babulka88 Posláno na mail, snad dorazí v pořádku :)

Kdyby tě furt otravovali, tak jim pošli podepsaný doplněný formulář a nazdar.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.8.15 12:37

Děkuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
21.8.15 16:25

Holky, já nastoupila do nové práce přes agenturu. Smlouvu mám podepsanou na HPP a o žádné vstupní prohlídce nepadlo ani slovo :lol: Tak doufám, že už ani nepadne :lol: Dle zákona by přece měla být vstupní prohlídka povinná..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama