Vysvětlení celého cyklu od MS

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Vera90
Nováček 10 příspěvků 31.10.18 15:09
Vysvětlení celého cyklu od MS

Ahoj holky, doufám ze me neukamenujete, ale jsem zacatecnik :D před měsicem jsem vysadila po 10ti letech antikon. Mimi bychom uz chteli :) chtela bych vysvetlit a doladit me znalosti ohledne početi.. Takze kdyz mi 14.10. Zacala MS, probihala cca 4-5 dní takze od toho 14teho 10-18 den je plodny? Nebo nejvyssi sance?? Ovulaci jsem asi mela nebo se mi splasili hormony, boleli me az nesnesitelne prsa, podbrisek a bylo me soufl..takze tu asi poznam :D dalsi ms bych teda mela dostat cca 12.11. Tedy, kdyz ji nedostanu uz me to TT ukaze?? Me to prijde hrozne brzy a nemuzu se nejak dopocitat

Reakce:
Jessica4
Stálice 88 příspěvků 31.10.18 15:15

@Vera90 v podstatě to říkáš správně. Jde o to jaký ale je ten cyklus. Zda se tělo vypořádalo dobře s vysazením antikoncepce. Když budeme počítat že máš cyklus 28 dni tak jsi doslova pár dní po ovulaci. A test je opravdu nejlepší v den vynechané ms..

Merry Jane
Kecalka 463 příspěvků 31.10.18 15:21

Ahojky nic se neděje :-) zaregistruj se nejlépe sem: https://www.womenzone.cz
tam můžeš zapisovat MS, sex, různé léky co bereš a bazální teplotu zda měříš…dle mně je to nejjistější metoda…určí ti zda vůbec ovulka probíhá a kdy.
Vždy když dostaneš MS jsi 1DC - první den cyklu, záleží jak dlouhý cyklus máš, já mám třeba 28DC a po té dostanu MS tudíž ovulka probíhá v polovině cyklu, tj. 13-14DC…Pokud máš cyklus kratší prostě vždy polovina :-) to je období, kdy by měla ovulka probíhat. Ale pokud nechodíš na kontrolní folikulometrii ult, tak nemáš na 100% jistotu, zda nemáš anovulační cykly…nevím zda jsem to napsala dost srozumitelně, pokud budeš chtít přidej si mne do přátel a napiš sz, klidně poradím. Dále si můžeš koupit ovulační testy a testovat cca od 8DC, je to na tobě. Pro mě je nejjistější metoda ta bazálka, ale musíš měřit každý den ráno ve stejnou dobu, aby to mělo smysl.
Já jsem brala antikoncepci cca 16let a po té jsem měla 2roky anovulační cykly, takže jsem ovulovala každý druhý měsíc, tím se každopádně šance snižuje..uvidíš, když tak napiš!

Filzefina
Stálice 87 příspěvků 31.10.18 15:23

Jestli muzu poradit tak nic nepocitej a uvidis jak to pujde rychle. Kdyz budes mit chut tak na to vlitnete a je to. Telo vi co a kdy. K nejakemu pocitani kdy byla ovulace atd bych pristoupila jen kdyby se dlouho nedarilo

Anitramm
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 31.10.18 15:49

Já mám třeba cykly dlouhé 25 dní a ovulaci už cca 10.den cyklu, takže záleží na tom, jak máš dlouhé cykly, jak už se psalo výš. Takže prostě nenechat nic náhodě, zkoušet už pár dní po ms, stačí pravidelně obden..a moc se tím opravdu nestresovat. :pankac: Ono to přijde v pravý čas. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 16:38

Holky,moc díky :palec: taky jsem si rikala,ze to nebudu hrotit,ale nejak me to pohltilo :D jeste co se zeptam,vim ze mimi se nemusi udrzet a muze se „odplavit“ s první ms,poznam to nejak? Muze to mit nejake nasledky v dalsim snaženi? S přitelem jsme byli zavisly na pervitinu,cca 6let,5 let uspesne abstinujeme,6 let jsme spolu :) kdyz se zadarí,mám to gyn.řict ? Je to neco,co by mel vedet? Prece jen to neni cim se chlubit,po zdrav.strance jsme oba zdravi :)

Vera90
Nováček 10 příspěvků 31.10.18 16:40

Jeee,nejak me to odhlasilo :nevim: :D

Filzefina
Stálice 87 příspěvků 31.10.18 18:07
@Anonymní píše:
Holky,moc díky :palec: taky jsem si rikala,ze to nebudu hrotit,ale nejak me to pohltilo :D jeste co se zeptam,vim ze mimi se nemusi udrzet a muze se „odplavit“ s první ms,poznam to nejak? Muze to mit nejake nasledky v dalsim snaženi? S přitelem jsme byli zavisly na pervitinu,cca 6let,5 let uspesne abstinujeme,6 let jsme spolu :) kdyz se zadarí,mám to gyn.řict ? Je to neco,co by mel vedet? Prece jen to neni cim se chlubit,po zdrav.strance jsme oba zdravi :)

Pokud to neni v tehotenstvi nebo chvili pred asi bych to nehrotila ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >