Vysvětlovat mu, že zemře?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
14
6.1.22 19:23

Vysvětlovat mu, že zemře?

Příspěvek upraven 06.01.22 v 22:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4702
6.1.22 19:26

@blablablaf Nech ho být, člověk potřebuje naději a ona se z toho může dostat, tak ji neodepisuj předem :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27752
6.1.22 19:30

@blablablaf Je ve fázi popírání.
Asi bych mu řekla fakta, ať si se sestrou promluví, a pak mu pomohla to nějak strávit a dostat se přes to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3416
6.1.22 19:31
@osvc píše:
@blablablaf Nech ho být, člověk potřebuje naději a ona se z toho může dostat, tak ji neodepisuj předem :kytka:

Fakt se může dostat z rakoviny slinivky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
6.1.22 19:33

Příspěvek upraven 06.01.22 v 22:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15463
6.1.22 19:35
@Nell2 píše:

Tak zázraky se dějí a snad i takové případy již byly, ale pravděpodobnost je velmi malá… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2017
6.1.22 19:37

Je to těžký. Jeho sestra je svéprávná a kdyby chtěla vědět prognózu, tak si o to řekne. Lékaři. Pokud je v paliativní péči, jí určitě nabídli řadu možností, mimo jiné třeba faráře, psychologa. Pokud by nevěděla, co se zbytkem života, má se na koho obrátit.

Zrovna tak tvůj manžel si tohle v sobě musí nějak přechroupat sám. Pokud se, jak říkáš, brání některým myšlenkám, tak asi proto, že ho to bolí. Tak k čemu mu je podsouvat? Jak by vypadalo využití zbylého času podle tebe? Oni totiž můžou mít úplně jiné představy. Pokud se ti vysloveně nezdá, že to jeho sestře nevyhovuje, nechala bych to úplně být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
6.1.22 19:39

Příspěvek upraven 06.01.22 v 22:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14355
6.1.22 19:40

Zavolej si na nějakou linku důvěry. Tohle cele je šutr, který nemusíš nést sama. Je možné, že manžel to na uvnitř vi, ale nechce si to pripustit a tak to popírá. To je úplně normální reakce. Stejně jako u švagrové. Každý má v tomhle tu cestu k přijetí a pokud mozno i smíření se se skutečností jinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
6.1.22 19:40

To je smutný příběh :,( Asi je jeho odmítání fakt přirozená reakce, nechce si připustit, že umře, jinak by se zbláznil… Směřovala bych ho však i tak k tomu, ať se sestrou nějakým způsobem ten čas tráví, ale nezmiňovala bych smrt a umírání, spíš bych to zkusila opačně že ji jeho společnost pomáhá se uzdravovat, cítí se líp, že je třeba veselejší - i když to nebude pravda :(
Litovat bude určitě, to mu ale právě dojde, až tady nebude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15463
6.1.22 19:41
@blablablaf píše:
@jege kdyby jste ji viděli.. je to hrozný pohled, navíc je vidět, že je ta nemoc strašně rychlá.. já nejsem žádný pesimista ale tady prostě asi není šance :,(

A nemá manžel podobné pocity u Tebe? Že Ti to třeba nedochází, že by ses zhroutila, tak to s Tebou neprobírá? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
6.1.22 19:44

@Dobrej_tym chápu, jak to myslíš.. já jsem z těch, co chtějí slyšet pravdu, ať je jakkoliv hrozná, proto nedokážu úplně pochopit tenhle přístup… zatím to asi nechám být a uvidíme, jak to půjde dál…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4408
6.1.22 19:49
@blablablaf píše:
Ahoj, jsem zoufalá a chtěla bych znát názor nezaujatých..
Manželova sestra má nádor na sliniv.ce a zřejmě ještě další na játrech (?). Je strašně hubená, ale opravdu strašně (cca 45kg/170). Operace před Vánoci se nezdařila, začala teď jezdit na chemo, má morfiové náplasti, kapky, teď už bude mít doma i injekce a kapačky proti bolesti. Po všem, co jsem pročetla na internetu, tuším, že je to prostě v prd.eli a není šance na léčbu, naopak se obávám, že už jí moc času nezbývá :(
S čím chci poradit - že manžel si vůbec nepřipouští, že by to špatně dopadlo. Nechápu to, několikrát jsem mu naznačovala, že to vypadá špatně (jsem na MD, tak jí vozím po doktorech), sám ji několikrát viděl ale nepřipouští si to.. Vždycky si říkám, že už mu to došlo a pak řekne něco jako „to bude trvat, tak 3-4 měsíce než se z toho dostane“, „už aby ta léčba zabrala“… jsem z toho zoufalá, bojím se, že plýtvá časem a na druhou stranu mi přijde hrozný mu jen tak říct „hele, ona umře“… Nevím, jestli je to nějaká jeho obranná reakce ale vážně to vypadá, že si to vůbec nepřipouští. Mám ho nechat být, nebo mu to nějak pomalu servírovat?

PS: jde mi o to, že kdyby znal prognózy, věnoval by jí třeba víc času.. teď prostě čeká až na tom bude líp :( a bojím se, že toho pak bude litovat.
PS2: ještě dodám, že švagrová si taky nepřipouští, jak na tom je… lékaři jí řekli pouze, že tento druh rakoviny je neléčitelný ale ona si myslí, že se s tím dá žít nějak dlouhodobě..

Příspěvek upraven 06.01.22 v 19:28

Dojde mu to. Určitě bych ho nemučila omilánim toho, že ségra umře. Nepomůžeš mu tím. Nedá se na to připravit. Dokonce ani když si je člověk jist, že připraven je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
6.1.22 19:50

@jege nemyslím si… nechci působit jako nějaký „necita“, ale je to prostě tak, že je to jeho sestra a my nemáme mezi sebou žádný blízký vztah. Popovídáme si, udělám teď pro ní cokoliv, co potřebuje ale dřív jsme se vídali sporadicky.
Hodně mě to vzalo, když jsem se to dozvěděla ale už jsem si to v sobě asi nějak urovnala. Ale já jsem věděla, že slinivka je strašná diagóza, která nekončí dobře… takže „už“ měsíc zpracovávám něco, co on si ještě ani nepřipustil…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1448
6.1.22 19:50
@Nell2 píše:

Ne, nemůže, to je bohužel fatální, teta zemřela za půl roku od zjištění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat