Vytahování Aniballu před porodem

257
19.3.16 09:29

Vytahování před porodem

Mám před porodem, jsem ve 36 týdnu, jako, co mě první vyděsilo, tak pozitivní stěr na streptokoka, doktorka řekla, že s aniballem, ať klidně cvičím, že dítě je chráněno. Jenže problém je v tom, že já aniball nezvládám, hrozně to bolí. Dostala jsem se ani ne na 20 cm a dál už to nejde, když jsem se pokoušela dál, tak výsledkem bylo natržení a tekla mi krev. Další nepříjemnost s aniballem- dostala se mi díky němu do pochvy infekce a musela jsem jí zaléčovat antibiotiky a to mám hygienu přehnanou. Chtěla jsem aniball z důvodu, že mi pomůže psychicky, ale popravdě teď začínám mít o to větší obavy, že víc jak 20 cm prostě nezvládnu. Myslíte, že je dobré se svěřit porodníkovi s obavami, že si myslím, že přirozený porod nedám? Má vůbec cenu „vytahování“ před porodem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26588
19.3.16 09:36

No svěřit se mu klidně můžeš, že jo. Co si myslíš, že ti na to řekne? Když bude potřeba, udělají ti nástřih.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25022

Já osobně si myslím, že aniball je akorát tahák peněz.
Když to řeknu hodně natvrdo, na co ti bude, že si týdny před porodem vytáhneš pipinu jak vyždímaný ponožky?
Při porodu se o vše postarají hormony! Celá tisíciletí rodily ženy bez toho, ještě před (nevim) deseti lety si pochvu nikdo dopředu neroztahoval a taky se rodilo.

Navíc u tebe - psychicky ti to spíš nepomohlo než pomohlo, zanášíš si tam infekce, ubližuješ si (natržení).
Jinak porodníkovi se o tom zmiň, ať to ví, kdybys tam začala nějak blbnout, ale jinak bych to opravdu nechala na přírodě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
levante

Myslím si ze ne :lol: Zeny by si konečně měly uvědomit, že při porodu se spouští vlna hormonů a ta tělo pomáhá v otevírání apod. Proto já osobně nějaký aniball neuznávám. Je jasné, že jen tak bez příčiny se pochva nemusí otevřít. Vypedla bych se na to. Akorát jste si zadělala na infekci. Věřte svymu tělu, pak to půjde ;) :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
58978
19.3.16 09:38

Nedělala jsem žádný vytahování a porodila bez nástřihu
Vykašli se na to, jen se stresuješ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27371
19.3.16 09:38

Já v životě anibal nepoužila a porodila jsem nadměrné dítě bez natržení a siti. A streptokoka jsem měla taky. Zahod to a nestresuje se takoivyma blbostma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2485
19.3.16 09:39

@katerina.Tr proč by jsi to při porodu nedala?? Při porodu se tělo roztahuje, uvolňuje, aby tam mohla hlavička projít. To, že aniballem dáš jen 20 nic neznamená. Za prvé nejdi na něj násilím, pokud to bolí, tak přestaň a zkus to další den. Za druhé nedělej to na sucho a za třetí použij kondom nebo něco, ale to asi používáš… Teď jsi vevnitř stahnutá, až se bude rozbíhat porod krásně se roztahneš a když to nepůjde doktoři vědí co dělat 8) Já jsem úzká dost, aniball jsem nepoužívala, jen jsem masírovala hráz, porodila jsem úplně v pohodě bez natrhnuti či nástřihu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
997
19.3.16 09:43

Ja o nejakym aniballu slysim ted prvne:D dite si udelalo nátrh samo, takze nastrih nebyl potreba, nic v tu chvili necitis, jen tlacis, a nemela jsem jeste testy na streptokoka, nestihli se, tak mi pred porodem jen pichli do zili na 10min atb a letelo se hned na sal. Zadelavas si timhle kramem jen na infekce, vykasli se na to. Jen sexuj, to te uklidni vic nez aniball

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
270
19.3.16 09:48

@katerina.Tr Myslím, že se jen deptáš samu sebe. Zbytečně! Jasně, věřím tomu, že aniball může v něčem pomoct, ale já osobně jsem ho nepoužívala ani při jednom porodu a obě holčičky jsem porodila přirozeně, a to měla jedna 4,5 kg (ta byla dokonce bez nástřihu). Stejně tak jiné maminky se bez aniballu obešly, tak to nehroť. A to, jestli přirozený porod zvládneš, nebo ne, se nakonec ukáže - oni si s tebou poradí, neboj. Hlavně se zkus uklidnit, protože pro porod je psychická pohoda důležitá. Držím palce, ať ti vše dobře dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1372
19.3.16 09:55

Já žádný aniball neměla a taky jsem porodila. Sice s malým nástřihem ale v pohodě se to zahojilo. Když tě to bolí tak to nedělej a nikomu bych se nesvěřovala. To zvládneš neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49226
19.3.16 09:57
@katerina.Tr píše:
Mám před porodem, jsem ve 36 týdnu, jako, co mě první vyděsilo, tak pozitivní stěr na streptokoka, doktorka řekla, že s aniballem, ať klidně cvičím, že dítě je chráněno. Jenže problém je v tom, že já aniball nezvládám, hrozně to bolí. Dostala jsem se ani ne na 20 cm a dál už to nejde, když jsem se pokoušela dál, tak výsledkem bylo natržení a tekla mi krev. Další nepříjemnost s aniballem- dostala se mi díky němu do pochvy infekce a musela jsem jí zaléčovat antibiotiky a to mám hygienu přehnanou. Chtěla jsem aniball z důvodu, že mi pomůže psychicky, ale popravdě teď začínám mít o to větší obavy, že víc jak 20 cm prostě nezvládnu. Myslíte, že je dobré se svěřit porodníkovi s obavami, že si myslím, že přirozený porod nedám? Má vůbec cenu „vytahování“ před porodem?

kašli na nějaké vytahování atd.. je kupa žen co porodily bez toho, já třeba obě děti čtyřkilový a bez nástřihu a nějaký aniball jsem vůbec neznala.. můj osobní názor je, že je to zbytečné, a tisíce let porodů před námi mi dávají za pravdu
to, že se ti cvičení nedařilo je spíš podle mě psychického původu stáhneš se, předpokládáš neúspěch a je vymalováno.. čili za mě - klidně si s gynekologem promluv, svěř se mu, at tě pošle k psychologovi, kde společně odbouráte blok, co sis uměle vytvořila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
JayLee
19.3.16 10:10
@katerina.Tr píše:

ja jsem ho ani u jednoho dítěte vůbec nepoužívala a porodila jsem prirozene a uplne v pohode za me je to tahani penez z lidi a o nicem s nim ;) bych se na nej uplne vyprdla ;)

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
36
19.3.16 10:12

Já se porodu hrozně bála, tak jsem si aniball koupila, pilně cvičila až na nějakých 27 cm, jenže když porod začal, malé vynechávalo z kontrakcí srdce a musela okamžitě ven. Uspali mě a proběhl akutní císař.
Jsem moc ráda, že jsme obě živé a zdravé, i když se nikdy nedovím, jeslti to roztahování by bylo fyzicky k něčemu. Ale co se týče psychiky to pro mne rozhodně k něčemu bylo. Byla jsem s tím klidnější, že mi porod půjde lépe. Co na tom, že probíhal děsně a ještě z nějakých pooperačních komplikací jsem nemohla tři týdny vylézt z postele.

Ale pokud tě to bolí a zanesla sis infekci, vykašli se na to. Je normální, že se bojíš a přemýšlíš nad nějakým zvládáním. Ale až začneš fakt rodit, na žádné zvládání nebude „místo“. On prostě proběhne a nějak porodíš, případně tě nějak odrodí. To tělo miminko vypudí, i kdybys u toho vědomě nebyla. A ať už to bude probíhat jakkoliv, za pár dnů už to bude úplně jedno. Budeš s mimískem a budeš mít jiné starosti, tohle bude jen nějaká chvíle tvého života, co máš za sebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
623
19.3.16 11:50

@katerina.Tr Jak už psaly holky. Během porodu se vyplavují hormony, které pomáhají uvolnění porodních cest. Rodila jsem 3× a pokaždé jsem byla bez poranění. S ničím jsem necvičila. Jen pro svůj dobrý pocit jsem pila čaj z maliníku ( chutnal mi ) a naposledy jedla lněné semínko ( super věc proti zácpě ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.3.16 13:29

Tak to poraneni je presne ten duvod proc mi lekari i porodni asistentky od aniballu odrazovali. Jak jiz tady bylo receno, behem porodu se porodni cesty samy rozvolni, neni treba je predem pripravovat zejmena proto, ze pokud svaly nerozvolni hormony, pro ty svaly neni prirozene se takto roztahovat a jenom se nici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat