Vytápění na elektřinu

15.7.13 10:20

vytápení na elektřinu

Dobrý den maminky, chtěla bych Vás poprosit o Vaše zkušenosti s topením na elektřinu. S manželem jsme koupili rodinný domek a potřebujeme udělat nové rozvody plynu. Bohužel nám rwe dělá velké problémy se smlouvou a my potřebujeme bydlet co nejdříve. Proto už jsem začala uvažovat o tom, že plyn úplně zruším a pořídím kotel na elektřinu. Ale nevím jak moc se to vyplatí či nevyplatí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

486
15.7.13 10:24

Byla jsem v podobne situaci a zvolila topeni na elektrinu. Nejvetsi chyba! Mame maly domek a i tak jsme se nedoplatili. Plyn tedy taky neni nejlevnejsi, ale do el. bych uz nikdy nesla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2262
15.7.13 10:26

A o kotli na TP neuvažujete? V domku bych nešla do ničeho jiného…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1484
15.7.13 10:26

My jsme v bývalém domku měli topení na elektřinu a byla to pálka, na plyn si myslím, že je to stejné. Máme kotel na dřevo a uspora je hodně znát. Na jaře jsme koupili dřevo za 20,000,– a vyjde nám to na tři topné sezony. Chodíme přikládat do kotelny tak 2× denně a je to super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4981
15.7.13 10:29

Máme podlahové el. topení v domku o 130m2. Platíme měsíčně cca 6000 Kč. Není to zrovna málo, ale člověk nehne ani prstem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.13 10:35

Jak už tu bylo psáno, nejlepší je topení na tuhá paliva. My máme větší rodinný domek a máme kombinaci tuhá + elektrika, takto už jsme ho koupili a jsme rádi, že tam ten kotel na tuhá paliva je, topit jen elektrikou, tak se nedoplatíme. Samozřejmě je zde investice do uhlí a dříví, ale v porovnání s elektrikou, je to o dost nižší. My vždy v létě, kdy mají slevy, objednáme uhlí a dříví máme vlastní z výřezu, takže dá to sice práci a je z toho špína, ale zase to vyjde opravdu daleko levněji než ta elektrika. Elektrika je zase pohodlnější, ale ber v úvahu, že taky můžete platit pak za zálohy měsíčně třeba 5.000 Kč i výše a pak ještě doplácet desítky tisíc po vyúčtování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2267
15.7.13 10:41

@monikahajj máme doma vše na elektřinu, domek do 100m2 patrový, jsme 2dospělí +2děti a projedeme na elektřině 25 000kč ročně! zálohy na el nám nastavili 2200. Když jsme byleli před 5lety v bytě tak jen plyn a el bylo za 3000měs a při vyúčtování jsme dopláceli. Tady první rok nám ČEZ dal zálohy 4500 a pak nám hodně vraceli!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jemys
15.7.13 11:09

Ahoj, máme domek a topení na elektriku. Na chodbě a v koupelně máme ještě podlahovku. Ohříváme elektrikou i bojler, máme pračku, sušičku. Zálohy máme 3300,– a v pohodě nám to stačí. Já osobně si nemůžu elektriku vynachválit. Třeba když jedeme pryč, nastavíme si, kdy má kotel začít topit a vracíme se do vytopenýho domu. To samý ráno - nevstáváš do studenýho.

• Nahlásit
  • Citovat
38179
15.7.13 11:10
monikahajj píše:
Dobrý den maminky, chtěla bych Vás poprosit o Vaše zkušenosti s topením na elektřinu. S manželem jsme koupili rodinný domek a potřebujeme udělat nové rozvody plynu. Bohužel nám rwe dělá velké problémy se smlouvou a my potřebujeme bydlet co nejdříve. Proto už jsem začala uvažovat o tom, že plyn úplně zruším a pořídím kotel na elektřinu. Ale nevím jak moc se to vyplatí či nevyplatí.

Já bych v téhle situaci pořídil tepelné čerpadlo místo kotle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
15.7.13 11:16
@Jemys píše:
Ahoj, máme domek a topení na elektriku. Na chodbě a v koupelně máme ještě podlahovku. Ohříváme elektrikou i bojler, máme pračku, sušičku. Zálohy máme 3300,– a v pohodě nám to stačí. Já osobně si nemůžu elektriku vynachválit. Třeba když jedeme pryč, nastavíme si, kdy má kotel začít topit a vracíme se do vytopenýho domu. To samý ráno - nevstáváš do studenýho.

Tohel jde udělat i s plynem.

Moje zkušensot: Zažila jsem topení jak na plyn, tak na elektriku, obojí v domech. Za stejnou cenu plyn prostě vytopí trochu víc, nemůžu si pomoct :nevim: Každopádně nejlepší volba je udělat si krb s teplovodním výměníkem a stojí vás to jenom dřevo/brikety. Je z toho fakt úžasný a takový to „teplý“ teplo, jak v tom prasklá a tak, no super… Vytápíme tím celej barák (aktuálně 4+2, naddimenzovaný to máme i na vytápění horního patra (tj. +3 pokoje navíc)) i ohříváme voud, přes zimu máme plyn úplně odstavenej a jedem jen z toho. Neměnila bych. Ročně propálíme tak 4 mega plynu, což je nic (jen za ohřev vody v měsících, kdy se netopí krbem). Takže za mě elektriku ne, když už, tak plyn a pokud máte možnost jít do krbu, tak krb…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58543
15.7.13 11:21

@monikahajj naši mají topení na el v bytě, platí 4000 tis měsíčně a je to tip ťop. Je to fakt hodně drahé a to je to byt 78 m2 v revitalizovaném domě. Nemůžete to udělat na TP, popř nějakou kombinaci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.13 12:32

V případě, že bychom se rozhodli pro kotel na tuhá paliva. Je nutné mít pro tento kotel zvlášť místnost, nebo už jsou ty dnešní trochu modernější a lze je mít přímo v koupelně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.13 12:41

Ahojky ono asi i hodně záleží kdo jak potřebuje teplo, bydlime v bytě 4+1,topení mame přimotopy a měsíční zálohu máme 3 tisice a v pohodě nám to stači a ještě nam vrací, topíme si na 22 stupnů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.13 12:45
@agvamarine píše:
Ahojky ono asi i hodně záleží kdo jak potřebuje teplo, bydlime v bytě 4+1,topení mame přimotopy a měsíční zálohu máme 3 tisice a v pohodě nám to stači a ještě nam vrací, topíme si na 22 stupnů

mě na rodinném domku o velikosti 100m2 spočítali zálohy na plyn 5000 a už prohlásili že budeme určitě doplácet. Navíc mi dělají šílený problémy s přepisem zákazníka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.13 12:47
@Sharane2006 píše:
Jak už tu bylo psáno, nejlepší je topení na tuhá paliva. My máme větší rodinný domek a máme kombinaci tuhá + elektrika, takto už jsme ho koupili a jsme rádi, že tam ten kotel na tuhá paliva je, topit jen elektrikou, tak se nedoplatíme. Samozřejmě je zde investice do uhlí a dříví, ale v porovnání s elektrikou, je to o dost nižší. My vždy v létě, kdy mají slevy, objednáme uhlí a dříví máme vlastní z výřezu, takže dá to sice práci a je z toho špína, ale zase to vyjde opravdu daleko levněji než ta elektrika. Elektrika je zase pohodlnější, ale ber v úvahu, že taky můžete platit pak za zálohy měsíčně třeba 5.000 Kč i výše a pak ještě doplácet desítky tisíc po vyúčtování.

lze mít tento kotel i v koupelně, nebo je nutné mít pro něj zvlášť místnost???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama