Vytápění - peletová kamna s výměníkem

1551
10.6.13 19:42

Vytápění - peletove kamna s vymenikem

Ahoj, potrebujeme poradit… Chtěli bychom si koupit kamna s výměnikem na pelety… Vzhledem k tomu že je to velka investice cca 70 tisíc. Tak se nechceme unáhlit… Zajímaly by nás Vaše zkušenosti, popřípadě zkušenosti s např. Jinými způsoby vytápění.
Víme, že levněji vyjdou klasické krbovky s výměnikem, ale musi se často přikládat což neni úplne nejlepší, protože když půjdu s dítětem ven, tak bych se rada vrátila do tepla.

Zajímala by mě sezóní spotřeba pelet a jak to vychází cenově?
Jak často se pelety dosypávají? Jak dlouho vydrží nadrzka.

Proste Vaše zkušenost

My máme domek cca 3+1 ( zatím )…

Moc děkuji :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Uju
6758
10.6.13 20:23

Ahoj pisu z mobilu. doma topime kotlem na pelety vytapime cca 200 m podlahove plochy a spotreba byla cca 6 tun ted budem menit okna a delat novou zimni zahradu tak to snad klesne. nevim jak to je u kamen ale nas kotel ma vykon cca 25 kw na plno nejel a zasobnik na 150l ten nam vydrzi kdyz je kolem -10 stupnu cca 2,5dne
pelety je vcelju dibra volba neni to teda nejlevnejsi topeni levnejsi je uhli sle je spuna vsude nebo i drevo ale zase musi byt velje prostory na skladovani peletky jsou myslim fsjn volbs

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5708
11.6.13 09:59

Tak tohle si dám do oblíbených, též zvažujeme tuhle investici, topíme elektrikou a začíná se to šplhat do závratných výšin :cert: :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5708
11.6.13 10:31

My uvažujem o VIADRUS HERCULES DUO SAPHIR - 25kW cena cca 67.000,–
Dá se v nich spálit úplně všechno -uhlí-dřevo-peletky. Ještě musíme vymyslet k tomu ten výměník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1551
12.6.13 10:23

Tak nakonec jsme se asi rozhodli a půjdeme do klasických krbovek… S výměnikem…přítel našel jedny celkem dost velký a maji az 12 hodin bez příkladaní ty co máme ted tak cca 2 hodiny a musi se přiložit…takže pro nás výhodnější i cenove ( dřevo máme za 15 kubíku / 10. 000,– ) a spotrebujeme tak 6 za sezónu…
Pelety by nás vyšli dráž… A elektricky kotel si necháme jako druhou možnost ( je fakt že tuhle zimu jsme ho nezapínali )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5708
19.6.13 12:48

@Marion84 Tak jsme se o to začali zajímat o trochu víc, projeli jsme na Netu diskuze a byli i u známých co kotel na pelety mají a začínáme mít pocit, že se to absolutně nevyplatí 8o Pokud se ten kotel nedá pořídit s nějakou dotací, tak je to investice na prd.
Peletky jsou nedostatkové zboží, takže stojí kolem 6,–Kč a jelikož je i výrobci šidí (nelisují je z toho z čeho by měli)protopí se jich o 30-50% více než by se mělo. Takže ve výsledku by nás to přišlo na stejnou částku jako když vytápíme jen elektrikou. Jediné čím se dá uspořit je klasickej kotel na tuhý paliva a pálit bordel, uhlí a dřevo, ale ten bordel okolo :roll: Tak jsme zatím teda na vážkách :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Uju
6758
19.6.13 12:57

@radka101 No, nevím máme kotel za cca 80tis a protopila jsem v domku necelých 30tis(v peletách) doma jsem měla cca 24 stupňů a ohromné úniky tepla-stará okna a hodně špatná zimní zahrada-ve které bylo třeba -8 a jen zašupovací staré dveře do obýváku. Tento rok budu vyměNovat okna a dělá se nová zimní zahrada předpokládanej náklad na pelety na zimu je cca 20tis. Sestřenka má stejně velký dům +-, má tam nová okna a dveře vytápěla také na cca 24stupňů ale plynem-jejich vyúčtování je 70tis za rok 8o
Jinak co se elektřiny týče, tak tento dům vytápěl původní majitel elektřinou(i když je zde laciný tarif) tak ho vytápění stálo cca 85tis ročně a doma teplota do 20stupňů.
Ano, dřevo je levnější, ale je nutný mít prostor kde se vejde dřeva na dva až tři roky-což ne každý má a uhlí-ano to je ještě lacinější, ale zase je z něho dost bordel. Jinak já koupila teď 4tuny bílých pelet za 4.50Kč/Kg

Nevím investice do kotele vysoká, ale opravdu rozhodnutí nelitujem - zahradu máme jako zahradu, v kotelně čisto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5708
19.6.13 13:05

@Uju No ta cena je super, vím že se dají pořídit kolem 5,– nejlépe po topné sezóně, ale nikdo nám přesně neřekne kolik by jsme protopili, můžem jen odhadovat. Máme postavenou novostavbu. Vytápíme el. kotlem radiátory a zvlášť ještě kabelama podlahy. Ty kabely by musely jet i při těch peletách. My jsme chtěli původně kotel, který umí spalovat všechno, ale výrobce ho přestal vyrábět, takže, teď je otázka zda koupit kotel za 70litrů na pelety a za čas zjistit, že se investice nevrátí a nebo koupit kotel na tuhý paliva a smířit se s bordelem v novým baráku :roll:, to já ale asi nepřežiju :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1551
19.6.13 14:53

Tak dnes nám přivezli ty krbovky s výměnikem a jsou pekny a celkove nás investice do krbovek stala 30.000 a ted čekáme na dřevo az přivezou…15 kubíku za 10.000 no tak snad jsme se rozhodli dobře sice bordel je ale neni to nějak extra… A vzhledem k tomu že jsme měli i predtím krbovky tak jsem " zvyklá "

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Uju
6758
19.6.13 21:49

@radka101 máte…novostavbu…tam…v..planu…mate…určo…en…náročnost…podle…toho…by…to…nešlo..nějak…propočítat…Ono…je…to…hodně…o…tom…bordelu…a..místu…nemáme…sklep…a…na…zahradě..(ne..moc…velký)..vedle..bazenu…nechci..mit…poskladane…dřevo. Zkus…mrknout…ne…tu…en..náročnost…domu…a…na..naetu…jsou…tabulky…+-…co…za..kolik…Nefunguje…mi…mezernik…tak…proto…tečkuju :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
18.9.14 11:15

Ono to přidávání není velká výhra. Hlavně jestli řešíte ten „bordel“, co vám to nadělá doma.. To by mi asi vadilo. Je taky nutný říct, že ty kouřovody budete mít víc zanesený u klasickýho krbu. A pak to musíte častějc čistit samy. Já mám peletový kamnka se sáláním a spokojenost. 8) A na čištění jsme si koupili nástroje od firmy cominvest, protože ten hořák na peletky je dost malej a pak jde ještě o ten kouřovod! Pokud ho nečistíte i sami, tak výkon kamen klesá. Vychytali jsme to od začátku a se starým domkem s novýma oknama jsme za zimu protopili o dost míň peněz než dříve s elektřinou. Radko01, odkud ty pelety berete?? Abych si na takové „obchodníky“ dala pozor! 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama