Je výtěr na COVID u dětí povinný?

206
12.11.20 11:02

Výtěr na COVID u dětí povinný?

Dobrý den, odmítl jste někdo test na COVID? Jsme s manželem pozitivní a dcera již několik týdnů není ve školce. Má hrůzu z lékařů, jsou jí dva roky a odmítla jsem jí testovat. 3× mi na hygieně řekli něco jiného ohledně povinnosti. Máte někdo zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29393
12.11.20 11:07

Nejste povinni ji nechat testovat, pokud odmítnete, nebudete s ní doma 10 dní od testu, ale 14 dní v karanténě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9758
12.11.20 11:10
@nika.veroni píše:
Dobrý den, odmítl jste někdo test na COVID? Jsme s manželem pozitivní a dcera již několik týdnů není ve školce. Má hrůzu z lékařů, jsou jí dva roky a odmítla jsem jí testovat. 3× mi na hygieně řekli něco jiného ohledně povinnosti. Máte někdo zkušenosti?

Ne, není to povinné, test můžeš odmítnout, ale znamená to, že dcera nebude v karanténě 10, ale 14dní!
Plně Tě chápu a osobně bych dítě také testovat nenechala…notabene když je prakticky pouze s vámi doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
206
12.11.20 11:18

@berry4 děkuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
206
12.11.20 11:19

@Kotatko03 uff, děkuju..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
998
12.11.20 12:36

Také jsme měli domluvené, že nemusí. Ale pak volala jiná paní manželovi a říkala mu, že by jít měli, že musí mít přehled o všech případech. Nesli jsme. Děti by se zbláznily. A je to k ničemu. Buď to měli a byly s nami stejně v karanténě a déle doma nebo ne a v tom případě to nechytnou už nikdy, když ani od nás po třech týdnech doma :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15433
12.11.20 12:43

Momentální nařízení z hygieny je všechny děti, co musely do karantény, tak musí na testy…bez negativního testu nesmí zpět do školky…na výběr mezi 14 dny doma a testem už není…tohle aspoň říká karanténa u nás…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1613
12.11.20 12:45

My jsme byli s dcerou včera. A překvapila všechny. Vzala to s úsměvem, že prý to bylo srandovní. A to se na tříleté prohlídce nenechala ani změřit :nevim: Hůř to nesou rodiče než děti, a přitom je to rychlejší než odběr krve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3193
12.11.20 14:51

Ja jsem pozitivní a hygienicka mi řekla, ať je dcera v karanténě, ale na test nemusí..
Edit o 14 dnech nic neříkala. 10 se mnou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3193
12.11.20 14:54

@Sue2008 radši 3 odběry krve :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22824
12.11.20 15:06

U nás musí na test celá školka - děti i personál. Indikováno místní hygienou.
Jestli a jak to budou kontrolovat netuším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15433
12.11.20 15:17

@Svistice no bez negativního testu nesmí děti u nás zpět do školky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.11.20 15:47
@Svistice píše:
U nás musí na test celá školka - děti i personál. Indikováno místní hygienou.
Jestli a jak to budou kontrolovat netuším.

u nás musela na testy ceká třída, kdo byl negativní, mohl do školky, ráno učitelka kontrolovala smsky s výsledkem, kdo neměl, toho nepustila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22824
12.11.20 15:48
@Monchichik píše:
@Svistice no bez negativního testu nesmí děti u nás zpět do školky…

O tom ředitelka nic nepsala. Navíc zrovna ona asi nebude mít přístup k tomu, jestli Pepíčka na ten test rodiče vzali a objednali. :nevim:
Bude jen na mé dobré vůli, že ředitelce sdělím výsledek testu.

Takže to, že to tak má vaše školka bude spíš jen nějaký místní aktivismus vedení/zřizvatele.

Navíc zakladatelka píše, že oni jako rodiče jsou pozitivní. Takže o tom, že by to dítě, mělo vlastně jít taky na testy a být v karanténě, školka taky nemá ani páru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15433
12.11.20 16:02

@Svistice tady je pozitivní učitelka…pokyny z hygieny jsou všichni na test…a pokud jsou rodiče pozitivní a dítě chodilo do školky, tak je asi jejich povinnost informovat hygienu a ta potom školku, ne?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama