Výtěr z močové trubice - máte za sebou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sediza
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 13.02.18 09:32
Výtěr z močové trubice - kam?

Dobrý den. Prosím vás o radu. Potřebovala bych jít na výtěr z močové trubice, mám dlouhodobě bolesti v této oblasti. Urolog mě poslal na gynekologii a gynekolog ho nedělá. Také jsem se chtěla zeptat, jaké jsou Vaše zkušenosti. Zdali Vám na základě stěru něco zjistili a hlavně, kde jste byli spokojeni. Za jak dlouho Vás moč. trubice přestala po stěru bolet? Měli jste někdo nějaké komplikace po vyšetření? Moc předem děkuji!!!

Reakce:

Pety2
Ukecaná baba ;) 2405 příspěvků 13.02.18 09:35

To nechápu, tohle je v jasné kompetenci urologa, určitě ne gynekologa, osobně bych změnila urologa, měl by to dělat on…Mně teda výtěr nedělali, trpívala jsem na cystitidy, ale to se na kultivaci vždy posílala jen moč, tu jsem dávala obvodnímu lékaři nebo urologovi, s gynekologem by mě to ani nepadlo řešit…Osobně bych zašla za jiným urologem…

sediza
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 13.02.18 09:37

Gynekolog mi právě také říkal, že je to v kompetenci urologa. Ono to zní i logicky. Ale ten můj to prý nedělá. Ráda bych šla někam na doporučení. Nemá někdo zkušenost prosím?

sarusa4
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 13.02.18 10:50
@sediza píše:
Dobrý den. Prosím vás o radu. Potřebovala bych jít na výtěr z močové trubice, mám dlouhodobě bolesti v této oblasti. Urolog mě poslal na gynekologii a gynekolog ho nedělá. Také jsem se chtěla zeptat, jaké jsou Vaše zkušenosti. Zdali Vám na základě stěru něco zjistili a hlavně, kde jste byli spokojeni. Za jak dlouho Vás moč. trubice přestala po stěru bolet? Měli jste někdo nějaké komplikace po vyšetření? Moc předem děkuji!!!

Podle mě urolog lže, nedělá to, protože ho to něco stojí :cert:,našla bych stejně jiného, když je tenhle tak ochotný. :roll: Stěr nebolí, podle výsledku nasadí léky. Mě našli nakonec jiný problém. Gynekologie a urologie si ráda kvůli kultivacím pacientky přehazuje

sarusa4
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 13.02.18 10:51

Mě se stalo, že mi dokonce urolog když přišly výsledky skoro vynadal, že byly negativní. Jestli prý vím, kolik to stojí :roll: :cert:

Yaya2
Ukecaná baba ;) 1021 příspěvků 13.02.18 10:59
@sediza píše:
Gynekolog mi právě také říkal, že je to v kompetenci urologa. Ono to zní i logicky. Ale ten můj to prý nedělá. Ráda bych šla někam na doporučení. Nemá někdo zkušenost prosím?

Já chodím na urologii na polikliniku, ale na stěry mě poslali na urologii v urazové nemocnici. Asi to každá urologie opravdu nedělá. :nevim: A k tvým dotazům- bolelo to dost, ale trvalo to sekundu. Ale 3 následující dny jsem to stále cítila a měla trochu krve v moči. Pak to přešlo. Výsledky na vše negativní, tak nevím, z čeho mám ty opakované záněty. :zed:

sarusa4
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 13.02.18 11:20

@Yaya2 A opravdu to byl jenom stěr, když to tolik bolelo?? 8o Že by šlo o kalibraci nebo cystoskopii-odběr vzorku třeba. Podle mě byl stěr vždycky úplně nebolestivý a to i při zánětu. :nevim:

Nehci to zpochybňovat :kytka: -možná teda nemáš zánět, ale zúžení močové trubice, když bolí stěr.

Yaya2
Ukecaná baba ;) 1021 příspěvků 13.02.18 12:04

Mě to taky překvapilo, ale doktor říkal, že aby byly stěry vypovidajici, musí jít do hloubky té sliznice, žádné smrdlani po povrchu. Možná záleží i na prahu bolesti a na stavu sliznice. Já ji mám opakovanymi záněty poškozenou. Zúženou trubici nemám, to mi řekl při cystoskopii v prosinci. V lednu jsem byla na sterech, neměla jsem v té dobe akutní zánět. Ale mívám je několikrát do roka a pátráme od listopadu po příčinách, proč se pořád vrací. Zatím jsme na nic nepřišli, všechno ok. Je to na palici. :zed:

sarusa4
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 13.02.18 12:10

@Yaya2 Tak to asi byla podrážděná ta sliznice. Taky mám opakovanými záněty poškozenou sliznici i močováho měchýře :( Já pátrám od minulého dubna, ale trochu mi přijde, že sama. Mám teda leukoplakii hrdla močového měchýře, tak si říkám, jestli to není ten problém, protože stěry i moč jsou negativní. Druhá možnost je (podle uroložky)pokles orgánů, proto ty žasté záněty a bolesti, což mi připadá ve 33 letech taky hrůza.

@sediza Ve kterém městě?

Yaya2
Ukecaná baba ;) 1021 příspěvků 13.02.18 12:18

U mě jsme žádný konkrétní problém zatím nenašli. Ale mám ulcerozní kolitidu, takže pomalu spějeme k závěru, že mám oslabenou imunitu a tam je asi zakopané jádro pudla. Před rokem jsem zkoušela vakcínu, ale nepomohla. Podle doktora ji asi zopakujeme.

sarusa4
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 13.02.18 12:22

@Yaya2 Taky mám problém se střevy, neví se jistě jestli ulcerózní kolitida nebo Crohn, při vyšetření jsem byla těhotná, teď jdu na nové. Na imunologii chodím na injekce na oslabenou imunitu, ale spíš pro jistotu- nijak yvlášť oslabená podle výsledků nevypadá 8)
Autovakcínu jsi měla z urologie?

Yaya2
Ukecaná baba ;) 1021 příspěvků 13.02.18 13:38
@sarusa4 píše:
@Yaya2 Taky mám problém se střevy, neví se jistě jestli ulcerózní kolitida nebo Crohn, při vyšetření jsem byla těhotná, teď jdu na nové. Na imunologii chodím na injekce na oslabenou imunitu, ale spíš pro jistotu- nijak yvlášť oslabená podle výsledků nevypadá 8)
Autovakcínu jsi měla z urologie?

Jo, z urologie nakultivovanou z té odebrane moči. Já se na tu imunologii zkusím objednat, schválně co mi reknou. Ono posilování imunity u UC není žádoucí, tak nevím, jestli to vůbec půjde. :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kdo příště vypadne ze StarDance? Mišík! Blbě kouká, neustále si kontroluje účes

Jsou výsledky taneční show StarDance …když hvězdy tančí opravdu tak... číst dále >

Podvedená Bohdalová v thrilleru o důvěřivosti seniorů: Z toho jde Strach!

Klobouk dolů! Jiřina Bohdalová (87) je profík každým coulem. S Jiřím Strachem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >