Reklama

Výtka - hrubé porušení pracovních povinností

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.18 17:35
Výtka - hrubé porušení pracovních povinností

Ahoj holky,

jdu se poradit ohledně zaměstnání. Shrnu to ve zkratce.

Onemocněla nám paní prodavačka na prodejně. Z prodejny se fasovali produkty pro celou společnost a bylo potřeba tyto produkty odepsat ze systému. Aby bylo vše odepsané a nedrželi jsme „fiktivní“ zásoby v systému, postupně jsem tyto produkty odepisovala dle žádanek. Jenomže, v těch žádánkách byly úpravy - vydalo se fyzicky více věcí než bylo schváleno. Zboží fyzicky vydávalo více lidí - minimálně 5 osob. Teď je průser v práci, že jsem odepsala ze systému věci „navíc“, které nebyly schváleny. Jenomže tím, že jsem nebyla fyzicky u výdeje, tak nevím co se vydalo a co ne. Navíc v tom byl strašný bordel. Spousta papírků po stole. Nadřízení to věděli, že je v tom bordel. Nu a teď to rozmázla hlavní účetní a já byla na koberečku u šéfa. Rovnou mi řekl, že se to musí po někom „svést“ a zrovna to budu já. Tak jsem říkala, že ať mi rovnou nachystá výpověď, že toho už mám dost a on že, na vyhazov to není, ale „asi“ dostanu výtku za hrubé porušení pracovních povinností.

Jak se můžu bránit? Kdybych vydala zboží i fyzicky, i systémově, tak to pochopím, ale když prostě jsem na té prodejně ani nebyla (střídali jsme se). Nevím, co to pro mě znamená - může mi to nějak ovlivnit třeba podporu z úřadu práce? Nebo mě mohou pak okamžitě vyhodit, bez 2 měsíční lhůty?

Děkuji za odpovědi

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Halamka
Závislačka 3576 příspěvků 1 inzerát 14.01.18 17:45

Podle me by hrozilo vyhozeni na paragraf, kdyz tam bude takovahle „vytka“. Reakce „nekdo to musi odneat a budete to ententyky vy“ je projev idi.ta.
Neporadim presnou obranu, ale rekla bych min, ze s tim nesouhlasim, ze co vydali, to jsem zapsala a pokud vydali vic, nez meli, at to resi s nimi. A mozna bych se preventivne obratila na up nebo inspektorat, jak se branit obvineni, ktere se nezaklada na pravde.

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 14.01.18 18:38
@Halamka píše:
Podle me by hrozilo vyhozeni na paragraf, kdyz tam bude takovahle „vytka“. Reakce „nekdo to musi odneat a budete to ententyky vy“ je projev idi.ta.
Neporadim presnou obranu, ale rekla bych min, ze s tim nesouhlasim, ze co vydali, to jsem zapsala a pokud vydali vic, nez meli, at to resi s nimi. A mozna bych se preventivne obratila na up nebo inspektorat, jak se branit obvineni, ktere se nezaklada na pravde.

To by ji meli poradit i na pracovnim urade ne? Si myslim tedy. Me tam radili kdyz jsem prisla s prosbou o radu

Heivka
Závislačka 3121 příspěvků 14.01.18 18:47

Zkusila bych kontaktovat úřad práce, nebo radši inspektorát práce. Jinak s vytýkacími dopisy se to má tak, že když dostanete tři, můžou vás na hodinu propustit, teď si nejsem úplně jistá, ale když mezi prvním a druhým bude víc než půl roku, je to jako by jste ten první nedostala, mrkněte do vaší kolektivní smlouvy, tam tyhle věci bývají ošetřené.

lachtanice86
Kelišová 6075 příspěvků 14.01.18 18:54

U nas v práci musi být dvě písemné výtky a pak může být výpověď na hodinu.

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 14.01.18 18:54

Zašla bych na pracák a obrátila se i na inspektorát práce. Co je toto za jednání? Navíc bych si hledala nové zaměstnání, protože toto jednání je hnus a pod takovým idi.otem šéfem bych dělat nechtěla. Navíc pokud víš, že ty za to nemůžeš a musíš to odskákat za jiné.

Huk
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 14.01.18 19:24

Myslím, že můžete písemně vyjádřit s výtkou nesouhlas. Ale jestli si chcete práci udržet, vykašlala bych se na to a do výmazu výtky (a nadále taky) sekala latinu.
Btw. účtovat přepisované výdejky je o průser vždycky.

Kristýn2856
Nováček 1 příspěvek 19.03.18 18:40
Výtka neboli šikana vedoucím

Ahojte..

Potřebovala bych poradit, má přítelkyně dostala v našem společném zaměstnání Výtku od manažera prodejen, nikoliv od svého vedoucího. Ve zkratce…

Každý den v obchodě děláme denní uzávěrku, která se následně zapisuje do knihy pro evidenci a také do e-mailu, kde je majitel jeho manželka, manažer a vedoucí. Mají to pouze pro přehled kolik shrábnou do kapes…
Do předmětu se zapisuj denní tržba společně s fakturami. Bohužel v posledních 3 měsících jsme na vše byly samy.. Otevírání prodejny, údržba, doplňování a objednávání zboží, chod prodejny reklamace atd především každodenní uzávěrky…Okrádalo nás to denně min. o 2h. to co se dělalo v 6..dělaly jsme najednou 2…bylo toho na nás šíleně moc.. nebyly jsme nijak ohodnocené nebo aspoň pochválené ale ba naopak se to začalo brát automaticky.. Nemohly jsme mít žádné volno a už vůbec si dovolit být nemocné…Zdravotně se to na nás podepisuje a neustále na nás svádí chyby ostatních…Neříkám že jsme dokonalé, uděláme chybu ale umíme si jí obhájit, nebo napravit…Každopádně se to na mě teď zdravotně podepsalo a já musela na PN. Momentálně je tam na to sama..ačkoliv tam jsou nováčci, je to spíše přítěž.. 6.3 jsme ještě společně dělaly uzávěrku, přepsaly jsme se a v předmětu jsme uvedly špatnou částku, tohle se neustále ale dělo u předchozích kolegyˇ. je tam bohužel mnoho čísel a někdy se to nepovede..hned druhý den ráno jsme to opravily a odeslaly omluvný e-mail…Má přítelkyně dostala od manažéra Výtku..Pokud vím Výtka je za hrubě porušení náplně práce, nebo vážné narušené chodu prodejny..ne za přepsání se v e-mailu a následně to po sobě opravit. Je na ní zasednutý, video záznamy má pro své soukromé pobavení, neustále jí za něco stahuje peníze, vozí se po ní a nakládá na její bedra velmi těžký náklad…Není to vše, ale to by jsme tu byly do rána…

Chci poprosit o radu, zda je tohle Výtka oprávněna zákonem…Když to vůbec nenarušilo chod prodejny, bylo to po sobě opraveno, obhájeno…

Nevíme si rady, plánujeme odchod.. ale bohužel až koncem června, kvůli dovolené…Takže tuhle šikanu musíme nadále trpět… teda dokud si p. manažér nenajde další nesmyslnou výtku příkladu špatně odloženého koštěte, nebo špatné vysátí koberce… :potlesk: :potlesk:

Prosím poraďte, děkuji za Váš čas…

Monchichik
Závislačka 4716 příspěvků 19.03.18 19:27

Tak ani kvůli dovolené by mě tam nikdo neudržel. Jak žádné volno? Co zákoník práce? Stahovat peníze? No to taky nemůže jak chce. Přece si nemůžete nechat všechno líbit :cert:

Helileli
Závislačka 2865 příspěvků 19.03.18 19:45

@Kristýn2856 vždyť je to fuk, zda je to oprávněně či ne, stejně srazite paty a budete dál dělat otroky. :nevim: Dávno bych dala výpověď, ať se tam třeba pokakaj.

medunka23
Kelišová 6875 příspěvků 19.03.18 19:56

No, asi bych si hledala novou práci, protože dle zákoníku už je tvá přítelkyně těsně před vyhazovem. Vytýkat tě poprvé může pouze ústně, podruhé písemně((což bylo teď) a potřetí ti může dát výpověď. Učinil zákoníku práce žádost a je z obliga.

jakanas
Kelišová 6286 příspěvků 19.03.18 20:36
@medunka23 píše:
No, asi bych si hledala novou práci, protože dle zákoníku už je tvá přítelkyně těsně před vyhazovem. Vytýkat tě poprvé může pouze ústně, podruhé písemně((což bylo teď) a potřetí ti může dát výpověď. Učinil zákoníku práce žádost a je z obliga.

Tak výtky se dávají snad pouze lidem u kterých se počítá s tím půjdou, nebo je tomu v soukromých firmách jinak?

medunka23
Kelišová 6875 příspěvků 19.03.18 21:57
@jakanas píše:
Tak výtky se dávají snad pouze lidem u kterých se počítá s tím půjdou, nebo je tomu v soukromých firmách jinak?

není, jen mi zakladatelka přijde značně naivní, proto jsem jí to takto vypsala, ona tak nějak dle popisu netuší, že jí zaměstnavatel může napsat vytykaci dopis i právě kvůli opakujicim se chybám a jako čekat do června kvůli dovoleny?? To může udělat pouze člověk který neuvažuje racionálně :nevim:

eumedon
Extra třída :D 13541 příspěvků 20.03.18 08:00
@medunka23 píše:

A to je kde napsáno, že první výtka musí být pouze ústní?

@Kristýn2856 Samozřejmě, že omyl, překlep není hrubé porušení pracovních povinností (to by muselo být něco na úrovni úmyslného útoku na majetek, opilosti na pracovišti, apod.). To by před soudem neobhájil.

Poradit? Dát výpověď teď v březnu s tím, že vám pracovní poměr skončí 31. května, nebo v dubnu s tím, že vám skončí posledního června. To je na vkusu a uvážení každé soudružky. Tu dovolenou má zaplacenou pro celou rodinu, nebo proč si chce nechat sr. t na hlavu o měsíc déle, než je ze zákona nezbytně nutné?

medunka23
Kelišová 6875 příspěvků 20.03.18 12:11

@eumedon nepisu že musí pouze ústně, ale stačí první výtka ústně, pak vytykaci dopis a tam pokud napíše že již proběhla jedna ústní výtka, může dát poté výpověď.
Jak už jsem psala, zakladatelka mi přijde, že si toto neuvědomuje, zaměstnavatel má opravdu možnost jí vyhodit úplně v klidu, stačí tento postup a je vymalováno.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Daňoví poplatníci kritizují cestu Harryho a Meghan: Nejste sakra na líbánkách!

Roli národních miláčků plní opravdu dobře. Princ Harry (34) s Meghan Markle... číst dále >

Podvedená Bohdalová v thrilleru o důvěřivosti seniorů: Z toho jde Strach!

Klobouk dolů! Jiřina Bohdalová (87) je profík každým coulem. S Jiřím Strachem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >