Reklama

Vytopený strop - pojišťovna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lennnab
Povídálka 20 příspěvků 11.10.18 17:28
Vytopený strop - pojišťovna

Prosím poraďte, soused nás opakovaně vytopil. Sám to nahlásil u své pojišťovny a nyní mi přišel od pojišťovny dopis v tomto znění:

„… na základě žádosti pojištěného, ve které uvádí, že nebude uplatňovat škodu z tohoto pojištění, odkládáme škodu bez pojistného plnění. Tímto zjištěním považuje pojistitel Vaši pojistnou událost za uzavřenou.“

A já doslova čumím jak puk a nechápu. Sám od sebe to pojišťovně nahlásil a pak to takto uzavře a já nedostanu nic?

A teď dotaz: má s tímto někdo zkušenost? Lze s tím něco dělat? Odvolat se či tak něco? Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

srpen89
Ukecaná baba ;) 1691 příspěvků 11.10.18 17:42

@lennnab no a ty nejsi pojištěna ?

Very84
Ukecaná baba ;) 2379 příspěvků 11.10.18 17:56

A nahlasila jste to take vy na jeho pojistovnu? Pokud ne tak pojistovna resi jen jeho pojistnou udalost a on asi zadnou skodu nema nebo nic nezada, takze pro pojistovnu uzavreno. Urcite to nahlaste, nejlepe dolozit fotkama nebo nejakou fakturou za vymalovani apod. Proste kolik po nem pozadujete, pak uz ma pojistovna s cim pracovat :palec: …

Yopii
Povídálka 29 příspěvků 11.10.18 17:57

Ahoj, delam na oddeleni pojistnych udalosti… nejlepe vedet jakou ma pojistovnu ten vinik? Podle mych zkusenosti hlasi totiz vzdy jak vinik, tak poskozeny… pak ti muzu rict dal :-)

lennnab
Povídálka 20 příspěvků 11.10.18 18:05

@Very84 Ano, jeho pojišťovna mě kontaktovala. Vyplnila jsem jim nějaký formulář, vše jsem v něm popsala. Poslala jsem jim fotky stropu. Přiložila jsem také účtenky za nákup barvy. A dnes přišlo toto :,(

lennnab
Povídálka 20 příspěvků 11.10.18 18:06
@Yopii píše:
Ahoj, delam na oddeleni pojistnych udalosti… nejlepe vedet jakou ma pojistovnu ten vinik? Podle mych zkusenosti hlasi totiz vzdy jak vinik, tak poskozeny… pak ti muzu rict dal :-)

Nahlásil to pouze soused (viník) u své pojišťovny - ČSOB pojišťovna. Já byt pojištěný nemám, takže jsem nehlásila.

Yopii
Povídálka 29 příspěvků 11.10.18 18:20

Csob si dava dost zalezet :) takhle: pokud nekdo neco vytopi, vetsinou se resi 2 udalosti (1. je vinika na jeho majetku a 2.je odpovednost tzn.tvuj majetek), ty jako poskozena muzes s pojistovnou komunikovat (nejsi zavisla na nem), takze byt tebou tak tam zavolam. Podle toho co mu prislo to vypada, ze uzavreli jen jeho udalost (bez naroku) a tvoje se stale resi (nebyvaji na sobe zavisle). Pokud uz u tebe byli a meli udaje, toto by prislo primo tobe. Takze bych byla v klidu ale urcite bych tam zavolala, jestli nepotrebuji neco dodat (je treba mit cislo pojistky vinika nebo cislo udalosti - te tvoji)…takto to funguje aspon u nas, v necem malem se to muze lisit ;-)

Yopii
Povídálka 29 příspěvků 11.10.18 18:21
@lennnab píše:
Nahlásil to pouze soused (viník) u své pojišťovny - ČSOB pojišťovna. Já byt pojištěný nemám, takže jsem nehlásila.

U nas musi hlasit obe strany… vzdycky… on poskodil, ty narokujes… takze jak jsem psala vyse urcite bych tam cinkla :-)

lennnab
Povídálka 20 příspěvků 11.10.18 18:32

@Yopii Ale já jim přesně napsala, co nárokuju. Poslala jsem jim přesné vyčíslení škody.

Yopii
Povídálka 29 příspěvků 11.10.18 18:34

No ten dopis prisel tobe jestli dobre chapu?

lennnab
Povídálka 20 příspěvků 11.10.18 18:35

@Yopii To si nemyslím, že by byly 2 události. Stále to bylo to samé č. pojistné události :,( Fakt nechápu.

Very84
Ukecaná baba ;) 2379 příspěvků 11.10.18 18:40
@Yopii píše:
Csob si dava dost zalezet :) takhle: pokud nekdo neco vytopi, vetsinou se resi 2 udalosti (1. je vinika na jeho majetku a 2.je odpovednost tzn.tvuj majetek), ty jako poskozena muzes s pojistovnou komunikovat (nejsi zavisla na nem), takze byt tebou tak tam zavolam. Podle toho co mu prislo to vypada, ze uzavreli jen jeho udalost (bez naroku) a tvoje se stale resi (nebyvaji na sobe zavisle). Pokud uz u tebe byli a meli udaje, toto by prislo primo tobe. Takze bych byla v klidu ale urcite bych tam zavolala, jestli nepotrebuji neco dodat (je treba mit cislo pojistky vinika nebo cislo udalosti - te tvoji)…takto to funguje aspon u nas, v necem malem se to muze lisit ;-)

Souhlas, zavolej tam a zjisti co a jak…jak sama pises tak v dopise bylo, ze pojisteny nebude uplatnovat skodu, brala bych skodu na jeho majetku, ty jsi poskozena a tvoje skoda je nejspis vedena jako druha pojistna udalost, nebo to jako druha poj.udalost ani nebylo nahlasene, tak to v tom pripade pres ten telefon rovnou nahlas, znovu tedy budes muset dolozit fotky, vyssi skoda a tak, ale myslim, ze by to melo klapnout…

Very84
Ukecaná baba ;) 2379 příspěvků 11.10.18 18:43

Sama jsem hlasila u csob poj. dve pojistne udalosti, jednu primo z bytu, ktery mam pojisteny, vykradli nam sklep, dolozili jsme co nam ukradli, u neceho jsme dolozili uctenku, u zbytku cestne prohlaseni, ze ty veci stali tolik a tolik, pockali az nam policie posle papir o neznamem vinikovi a za tyden byly penize na ucte…

Yopii
Povídálka 29 příspěvků 11.10.18 18:44

No rikam… pracuji v jine firme (paradoxne csob do nedavna pod nas patrila)… obecne to byva takto… pokud ten dopis prisel jemu brala bych to jako uzavrenou jeho udalost (nikoliv tvou skodu)… pokud to prislo tobe, spojila bych se s nim, jestli to nezrusil (ze si to vyresite bez pojistovny - i kdyz to teoreticky bez tveho souhlasu nejde)… je tam uvedeno totiz, ze to je na zadost pojisteneho-coz je on… kazdopadne volala bych tam tak i tak zitra… a jeste k puvodnimu dotazu - vzdy se muzes odvolat (zadost o znovupresetreni), ale nejdrive bych zjistila co se stalo… protoze toto neni zamitnuti tveho naroku jako takoveho, ale uzavreni bez naroku na jeho zadost… snad to pisu srozumitelne nekdy se to blbe vysvetluje :)

lennnab
Povídálka 20 příspěvků 11.10.18 18:47

@Very84 Já vše už pojišťovně doložila před více než 2 měsíci :,(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >