Vytrhnout nebo plombovat ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.19 22:49
Vytrhnout nebo plombovat ?

Dobrý den, zubařka mi měnila plombu s tím že zub byl špatně zaplombovan od minulé zubařky a kaz tedy byl až u nervu.
Upozornila mě že zub asi bude dělat nějakou dobu problémy. No zaplombováno je už několik měsíců, zub nebolí, ale je citlivý na studené, teplé, horké prostě na vše. Zub je citlivý i na čištění vždy zabolí. Je to 6 v řadě je poslední a je to samotář 7 ani 5 už není.
Teď mi má dát na druhou stranu novou plombu na 7 stejný případ zub je zaplombovaný od minulé zubařky. Krom toho že jsem za tu 6 platila 1700 kč a budu platit stejnou částku i za 7 tak mám obavu zda ty peníze dát. Radši bych si tu 6 nechala vytrhnout a při jednom i tu 7 ( je to taky samotař ).
Riskli by jste plombu a doufali že nebude dělat problémy a nebo by jste ho vytrhli? Kdyby vedle něj byl zub tak bych asi plombovala ale je vedle něj prázdné místo tak bych ho radši vytrhla

Přečtěte si článek: Péče o zuby v těhotenství: Na co pozor?

Reakce:
histep
Závislačka 4257 příspěvků 20.01.19 23:09

Takze ve finale bys mela na jedne strane 4 zuby a na druhe strane 5 zubu, jo? Kolik ti je? Osobne si myslim, ze kazdy zub stoji za zachranu, pokud je to aspon trochu mozne.

Ja na podzim taky menila zubare a predelava mi plomby, pod nimi to docistuje, jsem v tom uz za 15 tis a jeste jsme neskoncili, ale v pripade zubu mi penez lito neni, nez tam mit prazdno.

Jogrr
Závislačka 4533 příspěvků 20.01.19 23:22
@Anonymní píše:
Dobrý den, zubařka mi měnila plombu s tím že zub byl špatně zaplombovan od minulé zubařky a kaz tedy byl až u nervu.
Upozornila mě že zub asi bude dělat nějakou dobu problémy. No zaplombováno je už několik měsíců, zub nebolí, ale je citlivý na studené, teplé, horké prostě na vše. Zub je citlivý i na čištění vždy zabolí. Je to 6 v řadě je poslední a je to samotář 7 ani 5 už není.
Teď mi má dát na druhou stranu novou plombu na 7 stejný případ zub je zaplombovaný od minulé zubařky. Krom toho že jsem za tu 6 platila 1700 kč a budu platit stejnou částku i za 7 tak mám obavu zda ty peníze dát. Radši bych si tu 6 nechala vytrhnout a při jednom i tu 7 ( je to taky samotař ).
Riskli by jste plombu a doufali že nebude dělat problémy a nebo by jste ho vytrhli? Kdyby vedle něj byl zub tak bych asi plombovala ale je vedle něj prázdné místo tak bych ho radši vytrhla

Muj stomatolog ma heslo, co jde domodelovat, domodelovat, co jde opravit, opravit. Trhani je az to posledni reseni.
Zuby jsou vizitkou, za me urcite opravit. Trhani nelze vratit zpatky.

Beata.xy
Kecalka 139 příspěvků 186 inzerátů 20.01.19 23:26

Šestku a sedmičku netrhat, drží skus, pokud o ně přijdete a není už ani pětka, začne se bortit postavení obou čelistí, posouvat i přední zuby, horní stoličky budou hledat protiskus a budou se jakoby vysouvat ven z kosti, mohou pak začít i bolet čelistní klouby.
Pokud je zub s velkou výplní citlivý, je tam pravděpodobně už chronický zánět nervu a bude třeba zub umrtvit, bude to něco stát, ale za záchranu zubu to stojí, co budete dělat bez zubů? Snímací náhrada by měla být vždycky až poslední řešení.

Lalelale
Závislačka 3508 příspěvků 20.01.19 23:43

Za kazdou cenu bych zub zkusila zachránit. Nový ti už nedoroste.

nozu
Extra třída :D 12107 příspěvků 21.01.19 03:40

Bojovala bych o každý zub. A u těch chybějících intenzivně šetřila na implantáty. Vždyť se ti začne za chvíli bortit i protější čelist. Zub se dá umrtvit a domodelovat, pokud je kaz už hodně velký. Jen to nebude pouze za 1700, ale třeba třikrát tolik. Zuby jsou hodně drahý špás, ale jsou důležité.

Uživatel je onlineVerun83
Echt Kelišová 9257 příspěvků 33 inzerátů 21.01.19 05:28

No to je sila. Kolik ti je, ze uz nemas tolik zubu? Rozhodne zub zachranit. Mas asi chronickou citlivost, to jsem mela u dvou zubu, casem (za par let po zakroku) to preslo. Neprijemne, ale v zivote by me nenapadlo je vytrhnout, protoze me obcas boli.

lilith1
Ukecaná baba ;) 1685 příspěvků 21.01.19 06:14
@Anonymní píše:

Jasne, ze plombovat, clovek bez zubu vypada strasne..radeji bych setrila a setrila..kazdeho zubu je skoda.

srpen89
Ukecaná baba ;) 2067 příspěvků 21.01.19 15:47
@Anonymní píše:

Viděla jsi predposledni výměnu manželek ? Já tedy nevím,kolik je tobě,třeba jsi už v důchodovém věku podle stavu chrupu,ale tam byla slečna 34 let,bezzubá. Vypadalo to strašné. Chraň každý zub,který máš.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.19 16:54
@Beata.xy píše: Šestku a sedmičku netrhat, drží skus, pokud o ně přijdete a není už ani pětka, začne se bortit postavení obou čelistí, posouvat i přední zuby, horní stoličky budou hledat protiskus a budou se jakoby vysouvat ven z kosti, mohou pak začít i bolet čelistní klouby.
Pokud je zub s velkou výplní citlivý, je tam pravděpodobně už chronický zánět nervu a bude třeba zub umrtvit, bude to něco stát, ale za záchranu zubu to stojí, co budete dělat bez zubů? Snímací náhrada by měla být vždycky až poslední řešení.

děkuji za odpověď vypada to že se v tom vyznáte. Umrtvení zubu se dělá prosím a zustavá na místě a nebo se musí vytahnout ? Já tomu nerozumím a upřímně čím mín o tom vím tím mín mě to děsí.

Jinak o prachy jako takhle mi nejde i když 1700 kč je dost v puse už mám nějakých 15000 jen mám strach že to zaplatím a za měsíc se zjistí že zub musí jít ven a tedy dle mě zbytčná lečba, ale zuby mám všechny vepředu ( naštěstí ) chybí mi zadní všechny 8 a nějaká 7 a 6 jsou pryč. Špatná lečba od předešle zubařky kdy plombovala, vrtala, plombovala ( vždy jeden zub ) až nezustalo nic

Beata.xy
Kecalka 139 příspěvků 186 inzerátů 21.01.19 20:54
@Anonymní píše:
děkuji za odpověď vypada to že se v tom vyznáte. Umrtvení zubu se dělá prosím a zustavá na místě a nebo se musí vytahnout ? Já tomu nerozumím a upřímně čím mín o tom vím tím mín mě to děsí.Jinak o prachy jako takhle mi nejde i když 1700 kč je dost v puse už mám nějakých 15000 jen mám strach že to zaplatím a za měsíc se zjistí že zub musí jít ven a tedy dle mě zbytčná lečba, ale zuby mám všechny vepředu ( naštěstí ) chybí mi zadní všechny 8 a nějaká 7 a 6 jsou pryč. Špatná lečba od předešle zubařky kdy plombovala, vrtala, plombovala ( vždy jeden zub ) až nezustalo nic

Umrtvení znamená, že se ze zubu odstraní živá složka, tzn. dřeň, laicky se tomu říká trhání nervu, pokud se správně píchne injekce, tak bezbolestná záležitost, zub se pak speciálně vyplní, a podle rozsahu původní výplně se buď znovu jen zaplombuje nebo se zhotoví nějaká náhrada zubu, onlay nebo korunka. Nejlevnější záležitost to nebude, ale pokud se udělá vše správně a Vy se pak budete o zuby náležitě starat, tak zub poslouží ještě mnoho let.

evulinda79
Povídálka 37 příspěvků 26.01.19 14:19

zuby netrhat,ale zachraňovat,pokud přijdete o zub,zároveň přicházíte o jeho protisouseda,který se stává nefunkčním a časem ho ztratíte,pokud máte minumum stoliček,které jsou určené k rozmělňování potravy,začnete potravu kousat předními zuby,které na to nejsou stavěné a časem přijdete i o ně,špatná péče předešlé zubařky je možná,ale úplný prapůvod je u vás,špatnou péčí a čištěním zubů,jinak by kazy nevznikaly

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >