Vytrhnout zub, nebo nechat?

Anonymní
6.5.21 21:28

Vytrhnout zub, nebo nechat?

Ahoj, dcera 11 let, má „problémové“ zuby, jakmile dostane plombu, uděla se jí Vacek a zub musí ven:/ Dvakrát jsme byly na trhání. Naposled dostala plombu loni a zub držel, ale poslední dobou začal bolet a udělal se jí tam jakoby vřed. U zubařky jsme byly před 14 dnama a to ho tam neměla, jen zhodnotila stav, že pokud by zub zlobil, měl by jít ven. Ale není to nutný. No a já teď nevím, zda to půjde alespoň částečně ošetřit, nebo už je to marný a bude muset ven…Co myslíte? Nerada bych ji zub trhala, ale nechci, aby se jí to případně zhoršilo. Zajímalo by mě, zda to někdo měl podobné a jak se to vyřešilo…Anonym - osobní dcera… Děkuji za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8129
6.5.21 21:32

A to má plombu na prvních zubech nebo na druhých?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1773
6.5.21 21:34

Tak asi ji nemůžete nechat postupně vytrhat všechny zuby, ne? Zasla bych na dentální hygienu a asi vyměnila zubarku, evidentně neumí udělat plomby, protože není možný, aby se každý zub s plombou musel vytrhnout. Může mít alergii na nějakou složku te plomby, nějaký skryty problém, cokoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.21 21:36

@Stevia ano, na mléčných. Nove má zatím jen jedničky a dvojky.

• Citovat
  • Nahlásit
10312
6.5.21 21:41
@Anonymní píše:
@Stevia ano, na mléčných. Nove má zatím jen jedničky a dvojky.

V 11 letech nemá vyměněné zuby dál než ke 2kám? Moje dítě má od 8 let i šestky stoličky.

Já bych vyměnila zubaře, jestli by se více nehodil jiný typ plomby. Dáváte bílé nebo amalgám?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.21 21:41

@Midaku na DH dcera byla, dostala pochvalu, že si zuby čistí dobře. Zubařka je super, ale ty mléčné zuby jsou prý často problémové:/ ale právě nechci nechat trhat třetí zub:/ no, že by byla alergická na plombu mě nenapadlo…Myslíš, že bila plomba by tento problém nedělala? Zubařka říkala, že, jak je ten zub malej a zaplombuje se, tak nemůže dychat, tak se toto stává no.. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.21 21:43

@LaPaloma jj, šestky ma :) jedničky a dvojky se jí vyměnily pozdě až začátkem třetí třídy :nevim: a od té doby nic, ani se jí nic nekyve.

• Citovat
  • Nahlásit
10312
6.5.21 21:46
@Anonymní píše:
@Midaku na DH dcera byla, dostala pochvalu, že si zuby čistí dobře. Zubařka je super, ale ty mléčné zuby jsou prý často problémové:/ ale právě nechci nechat trhat třetí zub:/ no, že by byla alergická na plombu mě nenapadlo…Myslíš, že bila plomba by tento problém nedělala? Zubařka říkala, že, jak je ten zub malej a zaplombuje se, tak nemůže dychat, tak se toto stává no.. :nevim:

Nestává se to nikdy.

Moje zubařka i ta pro děti si sice účtuje skoro 2tisíce za plombu, ale tohle se ještě nikomu nestalo. Alergie na amalgám by existovat mohla. Ony se ještě amalgámové černé nebo šedé plomby dávají? Já je nedostala už 20 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1773
6.5.21 21:51
@Anonymní píše:
@Midaku na DH dcera byla, dostala pochvalu, že si zuby čistí dobře. Zubařka je super, ale ty mléčné zuby jsou prý často problémové:/ ale právě nechci nechat trhat třetí zub:/ no, že by byla alergická na plombu mě nenapadlo…Myslíš, že bila plomba by tento problém nedělala? Zubařka říkala, že, jak je ten zub malej a zaplombuje se, tak nemůže dychat, tak se toto stává no.. :nevim:

Tak já jsem původně myslela ze jde o stále zuby. Mléčné jsou ještě „v pohode“. Ale ani ty bych nenechala trhat jak na běžícím pasu. Zkusila bych hledat problém v těch plombach. Fakt není bezne, aby se každý zaplombovany zub dostal do zanetu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.21 21:55

@LaPaloma jak to myslíš, že se to nestává nikdy? Jako Vám?
No co jsem četla na na netu, tak to je v podstatě stejnej příběh, jak u nás. Kaz/plomba/Vacek/ trhání. Jakmile se ucpe zub, nemají kudy odcházet kořeny, nebo, co se to rozpouští a je vymalováno:/ tentokrát, ale dcera nemá váček, ale takový vřed, takže právě nevím, jestli zub ještě vydrzí, nebo ne :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.21 21:59

@Midaku Hmm, když to tak napíšeš, tak to zní opravdu dost zvláštně. Každý zub by se asi neměl dostat do zanetu :think: Jenže, co s tim? :think: Co se s tím dá dělat? Myslíš, že je špatně vyvrtány? Plomba se tam dát přece musí :think: Nenapadá mě, co by se dalo udělat jinak, ale samozřejmě taky nejsem doktor…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.21 22:03
@LaPaloma píše:
Nestává se to nikdy.Moje zubařka i ta pro děti si sice účtuje skoro 2tisíce za plombu, ale tohle se ještě nikomu nestalo. Alergie na amalgám by existovat mohla. Ony se ještě amalgámové černé nebo šedé plomby dávají? Já je nedostala už 20 let.

Dělá se to u mléčných zubů občas, nemají kořeny i u bílé plomby, ta by teda pro děti již měla být standard…

Dcera měla jeden jediný pidi kaz a doktorka ji dala bilou plombu, no a nedávno se ji tam udělal váček, doktorka ho rozrizla, vycistila a ok, ale nejspíš stejně bude muset ven protože jí vypadla 5, e ta oprevena čtyřka porad ne…

• Citovat
  • Nahlásit
8129
6.5.21 22:05

Moje dítě 11.let má taky jen vyměněné 1.a 2.
minulý týden mu vypadla 3 a 4 vpravo a vytlačil to nový zub.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1773
6.5.21 22:05
@Anonymní píše:
@Midaku Hmm, když to tak napíšeš, tak to zní opravdu dost zvláštně. Každý zub by se asi neměl dostat do zanetu :think: Jenže, co s tim? :think: Co se s tím dá dělat? Myslíš, že je špatně vyvrtány? Plomba se tam dát přece musí :think: Nenapadá mě, co by se dalo udělat jinak, ale samozřejmě taky nejsem doktor…

Synovi se to stalo u jednoho zubu. Mel kaz, dostal plombu a asi za rok se mu tam udělal zánět, zub sel ven. Pak má další dvě plomby a ty zatím v pořádku. Kdyby se to stávalo opakovaně, určitě bych to řešila se zubařkou a nespokojila se s odpovědí, ze se to stává.. já nevím, proč se to děje, ale ta zubarka by to vědět mela nebo by aspoň mela vědět, jaká vyšetření udělá, aby se to dozvěděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1773
6.5.21 22:09
@Anonymní píše:
Dělá se to u mléčných zubů občas, nemají kořeny i u bílé plomby, ta by teda pro děti již měla být standard…

Mléčné zuby samozřejmě kořeny mají. Tato vseobecne rozsirena blbina vznikla asi tak, ze když ten zub vypadne, kořen fakt nemá. Ale to proto, ze ho postupně vstřebává, právě proto, aby mohl vypadnout. Prostě se koren postupně zmenšuje a zmenšuje a až je dost maly, téměř není, tak zub už nemá čím držet v dásni a vypadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat