Vytrhnutí více zoubků u 4 leťáka

27
25.5.16 09:51

Vytrhnutí více zoubků u 4 leťáka

Ahoj holky, potřebuji se zeptat…kamarádka má syna 4 ročky, ten má bohužel všechny zoubečky špatné ( bohužel ze sladkostí) byli u zubaře a ten jim řekl že by měly jít všechny zoubky ven, minimálně až po trojky, dal jim žádanku do nemocnice aby se zoubky vytrhly v anestezii, kamarádka ale neví jestli jít anebo počkat až zoubky samy vypadnou…co myslíte Vy? děkuji všem za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3686
25.5.16 09:54

Já bych nechala at vypadnou samy, vždyť. jsou mléčný..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
25.5.16 09:56

@lucifer.p nechala bych ji je vytrhnout ;)

• Citovat
  • Upravit
4730
25.5.16 10:20

@lucifer.p a ma ty zoubky cerny? neboje tam sance je opravit? Zoubky by meli zustat tam kde josu aby drzeli misto zoubkum novym. My to takhle meli u stolicek ale slo to opravit. Pokud je ma uplne zkazene tak se asi neda nic delat, a taky bych je nechala vytrhnout, vzdyt je to i osklive kdyz ma dite cerne zoubky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4694
25.5.16 10:21

Řeším ten samí problém u synka / bohužel u nás nejen ze sladkostí těch si myslím zase tolik nedostává, ale z radikální léčby plus nechuť k jakémukoliv mléčnému výrobku/ má celé horní patýrko špatné ale i po domluvě se zubařkou pokud ho to nebolí, jídlo kouše nechám to být dokud nevypadnou sami - nebudu ho zbytečně trápit :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15577
25.5.16 10:46

Záleží, jak moc má ty zoubky zkažené. Bála bych se, aby se pod nimi nezkazili i ty trvalé. Takže pokud je to tolik, že nejde je nijak vyspravit, tak bych je asi vytrhnout nechala :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8-D
681
25.5.16 10:55

Naše čtyřletá přišla dole o tři stoličky a jedna dvojka jí vůbec nevyrostla, takže má dole jen 6 zubů, nemá problém s jídlem, všechno pokousá.. Toho, že bude mít křivé zuby se nebojím - rozhodně mi přijdou méně mučivá rovnátka než nechat dítě trápit s poškozenými, bolavými zuby.. Po našich zkušenost bych neváhala a zoubky nechala vytrhat nebo pak dítě můžou začít bolet trápit, kazy by se šířily a potom by ten zoubek ani nešel vytrhnout vcelku jak by se rozpadal a mohlo by to nadělat neplechu.. Navíc stoličky vypadávají kdy? Až někdy kolem devíti let? Nechat dítě tolik let s poškozenými zuby, to bych mu neudělala.. Každopádně zubař asi ví, proč dítě posílá na vytrhnutí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8-D
681
25.5.16 11:07

@žampion Má synek zoubky alespoň vyvrtané? Naše tehdejší zubařka nám říkala, že vrtat není potřeba, dokud zoubky nebolí.. Kazy jí potom ty zoubky vyžraly tak, že už nebylo záchrany a musely ven.. Když jí zoubky trhali, měla jsem ji na klíně, měla jsem co dělat abych taky nebrečela.. Už bych nenechala dítěti nevrtané zoubky.. Teď sice k zubařce nechodí ráda, ale pusinku otevře a necuká se. Po tom co si vytrpěla pochopila, že zubař jí pomáhá.. Toť naše zkušenost..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
25.5.16 11:10

No on má ty zoubky už takové hnědé, už takové ani ne vcelku, dvoječky mu jsou vidět jen v dásních jakoby nevyrostlé…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4694
25.5.16 11:21

Vrtané zoubky nemá on má ty zoubky přesně jak píše @lucifer.p naše zubařka nám doporučila čistit Elmex gelem a ten to opravdu stabilizoval jakoby zakonzervoval nebo jak to mám popsat a dále se mu co mohu sledovat nekazí a nedrolí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kacik1988
25.5.16 12:59

Pokud nebolí tak bych určitě trhat nenechala, a určitě bych si vyžádala konzultaci od více zubařů.

• Nahlásit
  • Citovat
27
25.5.16 13:06

No prave ze sem tam rika ze ho zoubky boli…a pak zase ze ne… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4694
25.5.16 13:10

Tak pokud ho ty zoubky bolí asi bych s tím zašla to zase jo :nevim:

• Nahlásit