Vytrvalostní běh u mladistvých

29.3.21 19:34

Vytrvalostní běh u mladistvých

Chtěl bych se zeptat co múže mít za účinek vytrvalostní běh který bude vykonáván pravidelně každý týden a to cca tři dní v týdnu po dobu cca dva měsíce, a to u mladistvých od 14 do 16 let jakoby jaké účinky to může mít když si řekne třeba šestnácti letý kluk že bude takhle běhat a každý den uběhne třeba 15km - 25km.
Jakoby účinky např na: růst kostí na růst svalů na jeho kondici na jeho váhu atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
mag
11504
29.3.21 20:04

Devastujici.
Chce to mene km ale efektivneji. Pridat trenink rychlosti a sily.

A vse zalezi na kondici atleta. Myslis, ze ubehnes 25 km? A trikrat tydne? Radsi jeden trenink intervalovy, jeden tempovy a po nich vždy po jednom pomalem vyklusovem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3815
29.3.21 20:30

Myslíš že 14letý uběhne obden 20km??

Mám 10ketého, hodně sportovně zaměřeného, vykluše si 5km…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17689
29.3.21 20:33
@Giga_dron.tt píše:
Chtěl bych se zeptat co múže mít za účinek vytrvalostní běh který bude vykonáván pravidelně každý týden a to cca tři dní v týdnu po dobu cca dva měsíce, a to u mladistvých od 14 do 16 let jakoby jaké účinky to může mít když si řekne třeba šestnácti letý kluk že bude takhle běhat a každý den uběhne třeba 15km - 25km.
Jakoby účinky např na: růst kostí na růst svalů na jeho kondici na jeho váhu atd…

Tak tri dni v tydnu nebo kazdy den? To je dost rozdil.
Pokud nekdo chce behat opravdu skoro kazdy den, musi se k tomu probehat, vyladit techniku, posilit ty spravne svaly. Takhle nastoupit naplno telo znici. Myslim, ze prumernyho cloveka by znicilo i 20km trikrat tydne :think: Vytrvalosni beh je super, naprosto nadherny pohyb. Ale pomalu a postupne. Ono ti nic „neutece“ :mrgreen:
Muj syn ma 15, momentalne ma skoro denne 6km (obcas ho vezmu do hor nebo na squash), s tim ze tak 1 tydne si da treba 10, 15km, uz mel i 20km. Vic uz ho brzdim, protoze to neni typ somalskeho bezce, spis takovy jeste zakukleny Vin Diesel :mrgreen:, proste tezsi vaha. Ale je zvykly, beha od 5let. Takhle naplnodo toho nabehnout, nene. Mne staci i nekolika tydenni pauza kvuli porodu a zacinat musim zase postupne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62853
29.3.21 20:33

@Giga_dron.tt syn od 10 běhal ob den 10 km, plus někdy závod..účinky žádné.. Akorát je na svou výšku hrozně hubený, ale to má Geneticky, žere za 4 :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9955
29.3.21 20:35
@martina.se píše:
@Giga_dron.tt syn od 10 běhal ob den 10 km, plus někdy závod..účinky žádné.. Akorát je na svou výšku hrozně hubený, ale to má Geneticky, žere za 4 :think:

Jak ucinky zadne? Jiste se mu musi lepsit fyzicka, cim dal vetsi vytrvalost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9955
29.3.21 20:39
@Giga_dron.tt píše:
Jakoby účinky např na: růst kostí na růst svalů na jeho kondici na jeho váhu atd…

Pises, ze cca co 3 tydny a potom ze kazdy den? :think:.
Kluk co zacina behat je 25 km je dost masakr ( na prochazky 20 km- OK :) ).
Potrebuje se nejjdirv k tomu,, vybehat”..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62853
29.3.21 20:39
@_.Emilyyy píše:
Jak ucinky zadne? Jiste se mu musi lepsit fyzicka, cim dal vetsi vytrvalost

On byl vždycky strašně akční, takže mi nepřijde, že by se to změnilo.. Teď mu bude 15 a jediné, že maka ještě na zahrade, takže má fakt svaly na rukou.. Ale klasický pubos, pořád je straaaasne unavený, jak má dělat, co se mu nechce :mrgreen: :lol: jinak běhal plus mínus stejně pořád, dávky nezvysoval.. A rychlost jsem tedy nemerila :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9955
29.3.21 22:27
@martina.se píše:
On byl vždycky strašně akční, takže mi nepřijde, že by se to změnilo.. Teď mu bude 15 a jediné, že maka ještě na zahrade, takže má fakt svaly na rukou.. Ale klasický pubos, pořád je straaaasne unavený, jak má dělat, co se mu nechce :mrgreen: :lol: jinak běhal plus mínus stejně pořád, dávky nezvysoval.. A rychlost jsem tedy nemerila :think:

Tak to je super :palec:
No, beh pomaha celkem v hodne vecech

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat