Vytrvalostní běžec - slýchám stále, že jsem anorektička

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.11.21 20:54

Vytrvalostní běžec - slýchám stále, že jsem anorekti

Hezký večer všem,
z osobních důvodů anonym. Dříve jsem ke svému sedavému zaměstnání u počítače, málo pohybu, dobrému jídlu a nemoci nabrala a byla celkem dost oplácaná. Přitom odmalička jsem byla v drilu, až do maturity, závodně jsem sportovala. Atletika a tanec. No, poslední 3 roky jsem se vrátila k pohybu, začala cvičit a běhat, dnes se zaměřuji hlavně na dlouhé vytrvalostní běhy, maratony. Zhubla jsem 30kg, týdně naběhám ca. 50-70km a běh je prostě po rodině a příteli mé vše. Beham průměrně v tempu 4:45min/km a postava podle toho vypadá. Jak mi dřív bylo nepříjemné, ze mi někdo říkal, že jsem tlustá, tak teď mi vadí, že nejen známí, ale hlavně rodina mi říká, ať neběhám, že jsem jako anorektička (oni mají všichni nadváhu, ne-li obezitu a i když od nich bydlím do 10 minut chůze, jedou raději autem) a že na to nemám (mám umístění na bedně a ne jedno) … Hrozně mě to mrzí a nevím, jak lidem vysvětlit, že anorektička by asi 42 km jen tak neuběhla. Přítel po mně stále chce, abych přibrala - mám 61,5 kg na 175 cm, nechápu …

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2619
11.11.21 20:58

Tak ty sama nejlíp víš, jak to je a jak se cítíš. Stůj si za svým a ostatní neřeš. Třeba je to z jejich strany i závist, že tys to dokázala zatímco oni mají nadváhu a nulový pohyb.
Asi tě to mrzí, ale nedá se nic dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
632
11.11.21 21:06

Pošli je do pr.dele..beztak ti jen závidí že jsi hubená a pevná.. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23097
11.11.21 21:15

Pracuješ na sobě fyzicky, což je paráda. Zaměř se na psychiku = sebevědomí. Pak odpovíš tak, že už dají pokoj :wink:
Předpokládám, že spolu občas jíte, s přítelem asi často a musí vidět, že jíš normálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.21 21:18

Jím normálně a dost, ale nejím s ním Mekáč a zbytečně těžká jídla. Mám ráda, lehčí, čokoládě ale nepohrdnu :D

• Citovat
  • Nahlásit
mag
11701
11.11.21 21:21

Mame stejnou vysku i vahu a posloucham to samy.
Nicmene i ja vidim v bezeckych vytrvaleckych kruzich zenske, ktere anorekticky proste jsou. Bohuzel vytrvalostni sporty moc te svaloviny nechteji. Radsi budu behat o minutu pomaleji na km a vypadat normalne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11367
11.11.21 21:22
@Anonymní píše:
Hezký večer všem,
z osobních důvodů anonym. Dříve jsem ke svému sedavému zaměstnání u počítače, málo pohybu, dobrému jídlu a nemoci nabrala a byla celkem dost oplácaná. Přitom odmalička jsem byla v drilu, až do maturity, závodně jsem sportovala. Atletika a tanec. No, poslední 3 roky jsem se vrátila k pohybu, začala cvičit a běhat, dnes se zaměřuji hlavně na dlouhé vytrvalostní běhy, maratony. Zhubla jsem 30kg, týdně naběhám ca. 50-70km a běh je prostě po rodině a příteli mé vše. Beham průměrně v tempu 4:45min/km a postava podle toho vypadá. Jak mi dřív bylo nepříjemné, ze mi někdo říkal, že jsem tlustá, tak teď mi vadí, že nejen známí, ale hlavně rodina mi říká, ať neběhám, že jsem jako anorektička (oni mají všichni nadváhu, ne-li obezitu a i když od nich bydlím do 10 minut chůze, jedou raději autem) a že na to nemám (mám umístění na bedně a ne jedno) … Hrozně mě to mrzí a nevím, jak lidem vysvětlit, že anorektička by asi 42 km jen tak neuběhla. Přítel po mně stále chce, abych přibrala - mám 61,5 kg na 175 cm, nechápu …

Tak lehkou podváhu máš, je klidně možné, že tvoje okolí má obavy, jak to bude pokračovat :nevim:
Jinak teda mezi vrcholovými sportovkyněmi je dost případů poruchy příjmu potravy, takže uběhnutí maratonu bohužel anorexii úplně vylučovat nemusí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1810
11.11.21 21:26

Neřešila bych co si myslí ostatní. Mám za manžela ultraběžce, pro kterého je závod až od 100 km. Samozřejmě, že na postavě je to znát (tak jako na všech běžcích, co to myslí vážně), ale popravdě ten sní na co přijde a ledničku dokáže vymést ani nemrkne. Když se baví s okolím o svém koníčku, tak mu všichni zase říkají, že je magor, že běhá takové dálky a neustále mu někdo vnucuje jak je takové běhání nezdravé. Teď se nám narodila druhá dcera a všichni co k nám přišli na návštěvu opakovali manželovi stejnou větu „Právě ti běhání skončilo“. A ejhle spletli se. Vyprdni se na všechny a užívej si co tě baví, lidská závist je hnus…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.21 21:57

Vyprdla bych se na okolí, ať se starají o sebe. Bohužel mám stejnou zkušenost, nechápu, co si lidi dovolují. Celý život jsem byla štíhlá a opakovaně poslouchala narážky o anorexii. Mám stejnou výšku a 58 kg (a na krku 40 let a 3 děti). Po behu jsem docela hubla, až jsem se sama sobě nelibila, tak radši posiluji abych měla nějaký sval, i mne to vic bavi. Nejzásadnější kritérium pro mně je, abych se cítila dobře, měla energii, libila se sama sobě. Co na mně vyblafne kde kdo zpoza dortiku není směrodatné. Jím normálně, zdravě, ti, co se mnou jí, vědí své. A blbé komentáře ostře odpalkuji. Fakt delej co tě baví! Za mně míry ok ;) :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
883
11.11.21 22:07

Zakladatelko, klobouk dolů, gratuluju k tempu, vzdálenosti i k tomu, žes na sobě zapracovala.
Ostatní vždycky nejlíp vědí, co je pro ty druhé nejlepší, a bohužel nevyužijou příležitost držet jazyk za zuby… vybodni se na ně, dělej věci tak, jak je chceš dělat ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19775
12.11.21 03:16

Z toho si nic nedelej. Ja si toho vyslechla, jeje. Od rodiny ne, ta me vidi, co jim :mrgreen: Ale zasadne v CR a vetsinou nejaka zenska, ktera evidentne bojuje s vahou. Mne tohle teda nikdy nevadilo, jednim uchem tam, druhym ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
713
12.11.21 07:29

Já mám 173 cm a když jsem měla 63 kilo (ani né moc vysportovaných, tuk na bocích), tak mi taky všichni říkali, jak jsem hrozně hubená a to jsem viditelně ten špek opravdu měla :roll: :roll:
Když nad tím přemýšlím, tak to opravdu říkají lidé, kteří nesportují, mají trochu nadváhu anebo babičky, ale ty do toho nepočítám :D Takže já bych jim něčím zavřela ústa a bylo by mi už jedno, že jsem drzá. Běžci mají štíhlou vyrýsovanou postavu a obzvlášť ti vytrvalostní! Naopak ti závidím, že jsi se ta vypracovala a že jsi se sebou spokojená.

A just bych nosila upnuté oblečení, které mi zvýrazní štíhlou postavu, ať je naštvu. Vybíjejí si svou frustraci na tobě a pošli je do háje ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2050
12.11.21 07:38

Je to otázka, kde je ten limit…
Z Tvého příspěvku cítím, že jsi na sport a zhubnutí hodně hrdá a tak trochu ostatní soudis za to, že oni „neprocitli“ a mají pořád kila navíc. Nezapominej ale, že hodnota člověka se neodviji od jeho váhy, kondice nebo tempa, kterým dokáže běžet. A to ani Tvoje hodnota :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1237
12.11.21 07:55
@mag píše:
Mame stejnou vysku i vahu a posloucham to samy.
Nicmene i ja vidim v bezeckych vytrvaleckych kruzich zenske, ktere anorekticky proste jsou. Bohuzel vytrvalostni sporty moc te svaloviny nechteji. Radsi budu behat o minutu pomaleji na km a vypadat normalne.

Ja si teda neumim predstavit anorekticku, ktera ubehne maraton. Vzdyt by na to absolutne nemohla mit energii :nevim:

Jako vytrvalostni bezkyne jsem v 16 letech pri vysce cca 170 cm vazila okolo 35 kg, ale jedla jsem obrovske porce. Vypadala jsem teda hrozne, ale citila jsem se skvele.

Zakladatelko, taky to vidim na zavist okoli. Miry mas v pohode a vykony paradni. Klobouk dolu! Ze na to nemas, je blbost, to prece kazdy musi videt. Ach jo, nez by za tebe meli radost, tak si na tobe vylivaji svoji frustraci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11701
12.11.21 08:50

@Janča6 Ja je ale opravdu znam, i takove, ktere to verejne priznaly.

Ale 60 kilo na 175 cm je naprosto v poradku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat