Vytržení všech čtyř osmiček

27.3.21 12:19

Vytržení všech čtyř osmiček

Ahojky,
chtěla jsem se zeptat na váš názor a zkušenosti. Je mi 23 let a začala jsem mít problémy s dolními osmičkami. Mám je napůl vylezlé ale nemůžou se uplně prořezat, tlačí mi na ostatní zuby a tak je křiví. Bylo mi od všech zubařů doporučeno je vytrhnout. No a s nimi i horní osmičky, jelikož by neměly do čeho kousat. Ty už mám úplně vylezlé. (Všechny osmičky mi rostou normálně, jen ty dolní jdou trochu špatným směrem právě proto že se nemůžou prořezat, nemají místo)
Jelikož jsem strašpytel a už mám zkušenost s vytrháváním čtyř zubů (čtyřky) jen s lokální anestezii tak jsem se rozhodla pro vytržení všech čtyř najednou pod analgosedací (ve stomatochirurgickém centru v Olomouci). Bojím se moc, hlavně teda vykloubení čelisti, jelikož mám malou pusu a něco podobného už se mi stalo u těch čtyřkách. A taky přemýšlím, jestli ty všechny osmičky najednou jsou vlastně dobrý nápad. Moc díky za všechny reakce. 8o :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3824
27.3.21 12:29

Mně je vytrhli postupně po jedné, dolní se hojí hůř než horní, chce to šikovného zubare

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
27.3.21 12:30

Ne, není to dobrý nápad ;) uz nikdy bych na to takhle nesla.. je to už 18 let zpět tedy, ale pamatuji si to jako včera.. taková bolest, otekla cela pusa, ze se ani nenapijes, nic nesnis, pusa nejde otevřít, hlava jsem myslela ze mne upadne. Mne se to tedy pak ještě zanitilo, takže znova řezat. Nechala bych si max po dvou, prava /leva strana, ať si na jednu aspoň lehnu nebo se na ni trochu najim.. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16689
27.3.21 12:34

Můžu ti napsat porovnání mě a mé ségry, byly jsme na trhání ve stejné ordinaci, lokální umrtvení. Mě trhaly 2 osmičky na jedné straně. Jí 2 osmičky na jedné straně na jedné návštěvě a druhé 2 na druhé návštěvě. Mě pusa otekla jak pr-se a bolelo mě to cca týden, fungovat normálně jsem mohla až tak 10. den. Jí nic neoteklo ani po jednom trhání, a fungovat jak dřív mohla už po pár dnech. Takže ona litovala, že si to prodloužila a nenechala si vytrhnout všechny naráz. To já bych nedala.

Tím chci říct, že se nedá předem určit, jak na to budeš reagovat. Ale my nic neplatily. Nevím jestli se analgosedace platí, asi jo. tk zaleží jestli to chceš platit na 2× nebo to prostě „nějak“ přežiješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1090
27.3.21 12:38

Určitě né najednou..já to mám postupně, pouze s umrtvením ale v pohodě.
Ta strana vždy otekla a byla jsem ráda za to že ta druhá je v pohodě.
Každý termín na stolicku mám až po 3-4 měsících až bude vše ok.Ted už horní poslední.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
674
27.3.21 12:40

Mne je trhali loni, ale na dvakrát.. na jednou neni moc dobry napad, nemusí se to dobrě hojit.. ja jsem taky straspytel, ale nebylo to zas tak hrozne, jak jsem si myslela..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
613
27.3.21 12:47

Dcera byla na dvou horních, po měsíci jednu. Ta druhá nešla ven, tak jí to tak tři dny pobolívalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
665
27.3.21 12:50

Nechávám si trhat postupně. Dolní bolela jako blázen skoro dva týdny, horní v klidu. Ještě dvě zbývají :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29191
27.3.21 12:51

Znam dva, kterym to trhali naraz, ale pokazde v nemocnici, za týdenní hospitalizace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.3.21 12:54
@vokishka píše:
Znam dva, kterym to trhali naraz, ale pokazde v nemocnici, za týdenní hospitalizace.

Jo tak to prý na klinice bude jinak, dvě hodiny se po te analgosedaci prospím a pak pojedu domů.. samotnou mě to překvapilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9624
27.3.21 12:58

Všechny najednou bych si trhat nenechala. To bych skončila hospitalizovná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21540
27.3.21 12:58

Trhat všechny 4 najednou je za mě nerozumné. Potřebuješ mít jednu stranu ok, abys mohla kousat. A horní se hojí většinou lépe než dolní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
869
27.3.21 13:10

Nešla bych v životě. Bojíš se bolesti u zákroku, to je pochopitelné, ale to trvá pár minut (pokud není třeba sekat do kosti nebo něco), ale zotavení po zákroku trvá několik dní, a asi je jasné, že jeden vytržený zub je mnohem snesitelnější než 4. Já třeba měla spodní venku za 5 minut, v ordinaci jsem strávila asi půl hodiny u každého zubu - anestezie, než to zabralo, tak mi zubař vysvětlil postup, co mám čekat po zákroku, jak o to pečovat, pak vytrhnul, zašil a bylo. Bolest teda strašná, když to přišlo k sobě, ale celou dobu jsem byla schopná se najíst a fungovat, to při vytržení všech najednou myslím úplně nehrozí, tam budeš týden jíst jen kašičky brčkem co já vím… A případ, kdy se paní po zákroku vzbudila se zdrátovanou čelistí, kterou jí doktoři zlomili, mám v rodině. Taky bych zkusila najít šikovného stomatochirurga a probrat s ním, jestli je fakt nutné se zbavit i těch horních, jestliže s nimi není doteď problém, že nemají fo čeho kousat mi připadá jako hloupý důvod (ne že bych byla zubař, ale teď snad taky nemají do čeho kousat, když spodní se teprve klubou? Prostě nevidím k tomu důvod :think: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1148
27.3.21 13:11

Zda se te jsem jedina. Je to tri roky-nechala jsem si je vyndat najednou. V nemocnici, celkova anestezie. Nebala jsem se niceho, byla jsem tam komplet 4 dny. A bylo to fajn. Teda jako :mrgreen: po probuzeni husty, nemuzes ani mrknout ale zase dostavas pod dohledem analgetika proti bolesti takze ok. Nejdela jsem, nepila jsem. Druhy den jsem do sebe soukala po kapkach nejaky jogurtovy napoj. Dalso den domu.
Hele byla jsem tyden nepouzitelna, nejedla jsem, bolelo to. Ale brala jsem prasky, jidlo prezila, zhubla :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a pak dobry. Otekla jak prase teda ale s vedomim ze mam naporad pokoj. Problemy po operaci zadny.
Kdyby nahodou, sla bych do toho znovu. Za me ano, vsechny najednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1148
27.3.21 13:13

Abych doplnila-ja je mela tak silene rostle ze dva nezavisly zubari doporucily vymdat komplet v anestezii. Museli mi vysekavat, brousit celist a upravit spodni celist aby tam toubky ostatni sedely. To jen ze to nebylo z rozmaru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat