Vytržený zub - čím vyplachovat?

1.2.16 20:42

vytržený zub - čím vyplachovat?

Holky potřebuju radu… Dneska mi zubař vytrhl stoličku s tím že vyplachovat heřmánkem nebo šalvějí… Ale mě napadlo, mám doma corsodyl, můžu ho taky použít? Nebo popřípadě co jestě můžu? Děkuji za rady :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1057
1.2.16 20:45

@MarťankaP ahoj,hlavně dnes nevyplachovat!!!udělala se ti tam sraženina a ta ti chrání tu ránu, od zítřka pomalu vyplachovat ale spíš šalvějí, heřmánek až moc stahuje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12155
1.2.16 20:46

@MarťankaP corsodyl klidně použij, je výborný, ale pozor-nevyplachovat spis jen jakoby povalet v puse!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13619
1.2.16 20:48

Me doktorka rikala nevyplachovat nicim. Vyplavila by se srazenina, ktera chrani ranu. Vse se pak vyrazne dele hoji, je nebezpeci infekce atd. Mam venku tri osmicky a ani u jedne jsem nevyplachovala a vse se rychle zahojilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
1.2.16 20:58

Prvni den nevyplachovat vubec nicim a nijak. druhy den lehce, mi bylo receno, ze nejlepsi zacit vodou se soli.

tahali mi pred 2 tydny a cucela jsem, druhy den jsem o tom nevedela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9719
1.2.16 20:59

@MarťankaP mám venku šest stoliček z toho čtyři moudráky, nevyplachovala jsem nikdy doktor mi to zakázal kvůli té sraženině co píšou ostatní ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16408
1.2.16 21:02

Zacala bych az zitra…nejlepsi je vyvar z řepíku :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
1.2.16 21:11

Přesně tak, nejlíp nevyplachovat. A na Corsodyl opatrně, barví zuby, já se toho nemohla víc jak rok zbavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.2.16 21:12

Tak díky holky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.2.16 21:22

Taky jsem nevyplachovala a mám venku všechny osmičky. Dostala jsem přímo zákaz od doktora. Jen jsem pak později cucala aspon tantum verde, protože jsem měla furt divný pocit v puse z té otevřené rány.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
1.2.16 21:23

@Ali-Ali voda se solí to je trochu drastické ne? vždyt by to vyžralo tu ránu ganz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
326
1.2.16 21:24

Tahle diskuze se mi zrovna tak moc hodí - půjdu na trhaní tří osmiček (čtvrtá se nevyvinula). :-) Jinak má tady někdo zkušenosti, jak je to s kojením po trhání zubů? Dostanu určitě oblbováka, takže předpokládám asi odsát dopředu zásoby mlíko a 3 hodinky nekojit. Nevím, zdali je má domněnka správná. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.2.16 21:24

Ale tak mě napadá mám teda dneska vynechat i večerní čistění zubů? To přece taky vyplachuju :nevim: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
1.2.16 21:37
@MarťankaP píše:
Ale tak mě napadá mám teda dneska vynechat i večerní čistění zubů? To přece taky vyplachuju :nevim: :mrgreen:

Je to lepší, klidně vyčisti až zítra ráno. Nebo si vyčisti jen opatrně a vodu jen poválej v puse, vynechej pastu - tam jde o to, že když klasicky vypláchneš, tzn. s tou vodou hodně šploucháš v puse, tak se ta sraženina může uvolnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
1.2.16 22:48

@MarťankaP
jo, mi trhali dopoledne a rikali, ze cistit az dalsi den rano a na te casti opatrne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama