Reklama

Vytvořila jsem si nové já jako reakci na vztahové problémy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 22:12
Vytvořila jsem si nové já jako reakci na vztahové problémy

Ahoj všem, píšu, protože si začínám připadat jako blázen. V partnerském vztahu, ve kterém máme také naše sluníčko, už to dávno neklape jako dřív. Chtěla jsem se zavděčit a postupně jsem ze sebe osekala všechno co jsem byla já. Zůstalo ze mě takové jakési nic, nešťastné kam to zašlo. Nedivím se, že si mě přítel neváží, protože ani já už vlastně nevím kdo jsem. K tomu už neznám ani přítele. Také on už není tím kdo byl před nácti lety když jsme se seznámili. Vzájemně jsme se nechtěli obtěžovat svými problémy a nedošlo nám, že naše nedokonalosti nás vlastně tvoří a jejich schováváním skrýváme sami sebe. Kdybychom neměli sluníčko, asi bychom už spolu právě z důvodu odcizení nebyli. Jenže to tak nějak nejde. Ani jeden nechceme ublížit rodině. Po jednom špatném dni, kdy jsem zase měla pocit, že už mě přítel ani nevidí, jsem si uvědomila, že kdesi ve mě hluboko jsem pořád já, jiná než to nešťastné nic. Ale už jsem neměla sílu se dostat na povrch a tak jsem se tak nějak rozdělila. Původní já má moje původní jméno. Neprojevuje se navenek a mluvím s ním jen já, tedy moje teď už běžné prázdné já. Když mám ale pocit, že se nechovám ke svému původnímu já hezky, začnu mluvit ke svému novému já a vyčítám mu, že mi ubližuje. Jako bych si nechtěla pustit špatné emoce ke svému původnímu já a tak to vždycky všechno schytá moje nové já. Už léta mě přítel neoslovil jménem, říkáme si „něžnými“ přezdívkami, které už dávno nic neznamenají. No a mě je vysloveně proti srsti, když si představím, že by mě přítel oslovil jménem a mluvil tak k mému původnímu já. Jako když se manželé rozvedou ve zlém a jeden nechce svěřovat dítě tomu druhému, tak já nechci aby byl se mnou sám beze mě. Jako bych říkala: moje nové já můžeš zadupat do země, ale na moje původní já už ani nemluv. Z toho jsem začala mít trochu strach, protože ačkoli si uvědomuji, že je to jen berlička, vnímám své původní já jako velmi blízkou osobu a ne jako sebe sama a své nové já jako osobu, kterou pohrdám. A teď nevím, jestli tohle je ještě situace, kterou mám pod kontrolou a nebo mám jít rovnou na psychiatrii. Vím, že kdybych jedno já zabila (neřešila), tak tam chodit nemusím, ale z toho mám právě strach. Své původní já zabít nechci a na to abych zabila nové já, mám to původní já ještě moc slabé. Vím, že první krok je najít sebe sama. Pak už žádné původní a nové já nebudu potřebovat. To ale není tak hned a bojím se, že než na to přijdu, zešílím úplně. Tak jsem se chtěla zeptat jestli je ještě taková forma vědomého disociativního rozdělení osobnosti ještě normální. Děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Pedro 00
Závislačka 3645 příspěvků 31.08.18 22:16

To je na konzultaci u psychiatra - bez urážky.

jenny.fields
Generální žvanilka 24718 příspěvků 31.08.18 22:17

Psychiatr a rychle.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 22:22

Jasně, že se neurazím, proto jsem se ptala, taky už mi to přestalo připadat normální. Jedna věc totiž je si svůj problém uvědomovat a tvářit se navenek normálně a úplně jiná věc je to řešit a vyřešit, pokud je to potřeba. Děkuji za odpovědi.

Limi123
Závislačka 3288 příspěvků 31.08.18 22:24

Ja nevim, podle me to na psychiatra neni, prave proto, ze vis, ze je to jen berlicka. Spis z toho cisi odpor ke tvemu muzi. Mela bys obnovit sve puvodni ja, aby nove ja nebylo uz potreba. Je dobre, ze to puvodni ja tam nekde je, ale dokud ho nenechas jit ven, nikdy nebude dost silne. Zesili pouze tim, ze nove ja ustoupi do pozadi.

Jinak obvykle neradim rozvod, protoze jsem obecne proti nim, ale tady… Nevim nevim… Minimalne manzelskeho poradce. Takhle se zit neda.

Příspěvek upraven 31.08.18 v 22:25

Tarinka
Echt Kelišová 8203 příspěvků 31.08.18 22:25

Udelej si nejaky jiny novy ja :think:

Limi123
Závislačka 3288 příspěvků 31.08.18 22:25
@Tarinka píše:
Udelej si nejaky jiny novy ja :think:
:palec:

tininas
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 31.08.18 22:31

Příspěvek upraven 31.08.18 v 23:02

Sofierules
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 31.08.18 22:33

Myslím, že na psychiatra to není, moc se prožíváš a babráš se v nějakých niterných pocitech…nikam to nevede..máš děti? Jinak tedy doporučuji manželskou poradnu a vyrazit občas mezi lidi-třeba na víno s holkama nebo někam ten text vypadá trochu lehce psycho:-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 22:37

Tarinko :-) …to je právě to najití sebe sama, už na tom pracuju ;-) tininas, vím co je trolling a nějak nechápu :nevim: (ani já ani já :-) - ne, teď to zlehčuju, ale fakt je, že nevím jak dál)

marka123
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 31.08.18 22:39

Tezko soudit, nevim presne, jak to myslite. Jestli je to napsano s jistou nadsazkou, tak zkusit delat neco pro sebe, vratit se k puvodnimu ja.
Ja napriklad taky citim, ze se vzdaluji od sveho puvodniho ja a mam pocit ze momentalni ja je pouze role matky. Docela me to stve, ale zena na materske je proste nucena potlacovat sve potreby, touhy, prani, protoze prednost maji deti, rodina. Taky mam pocit ze ve vztahu jsme momentalne dva rodicove, vychovatele a zivitele tech malych tvoru, ale nejaci kamaradi, partneri, milenci jsou nekde az uplne uplne vzadu.
Pokud se ale opravdu citite rozpolcena, nevite kdo vlastne jste a necitite se v tom dobre, je dobre ze si to uvedomujete a zkusila bych psychologa;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 22:49
@Sofierules píše:
Myslím, že na psychiatra to není, moc se prožíváš a babráš se v nějakých niterných pocitech…nikam to nevede..máš děti? Jinak tedy doporučuji manželskou poradnu a vyrazit občas mezi lidi-třeba na víno s holkama nebo někam ten text vypadá trochu lehce psycho:-)

Prcka právě máme a proto neřeším situace tak jak bych je řešila bez. Jinak máš úplnou pravdu, prožívám se teď dost a myslím, že je to proto, že se sebou mám teď asi trochu problém ;-) Kdybych neměla takový věci potřebu řešit, byla bych v klidu a nepsala sem. A kdybych se byla prožívala i dřív, neřešila bych teď to, že nevím kdo jsem. Myslím, že je fajn taky někdy myslet na sebe a mrzí mě, že jsem nad sebou začala přemýšlet až po deseti letech ve vztahu.

Sofierules
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 31.08.18 22:57
@Anonymní píše:
Prcka právě máme a proto neřeším situace tak jak bych je řešila bez. Jinak máš úplnou pravdu, prožívám se teď dost a myslím, že je to proto, že se sebou mám teď asi trochu problém ;-) Kdybych neměla takový věci potřebu řešit, byla bych v klidu a nepsala sem. A kdybych se byla prožívala i dřív, neřešila bych teď to, že nevím kdo jsem. Myslím, že je fajn taky někdy myslet na sebe a mrzí mě, že jsem nad sebou začala přemýšlet až po deseti letech ve vztahu.

jasný, působíš na mě lehce úzkostně tak pokud fakt cítíš.že to jde šejdrem tak pokud dokopeš manžela do poradny tak by to bylo fajn,ale pro začátek tam můžeš jít i sama.a neurol ti může napsat i praktik pro začátek :pankac:

tasa
Echt Kelišová 8995 příspěvků 31.08.18 22:58

Pokud jsi jako rozpolcena osobnost,dobry,

pokud mas pocit,ze opravdu jsi dvoji ja,nemas na to nadled,tak by to psychiatra chtelo.

Pokud plati uvedomeni si situace ve smyslu,ze je to jen jako,zks se mene analyzovat.

tasa
Echt Kelišová 8995 příspěvků 31.08.18 22:59

Pokud jsi " jako"rozpolcena osobnost, dobry,

pokud mas pocit, ze opravdu jsi dvoji ja, nemas na to nadled, tak by to psychiatra chtelo.neco a la schizofrenie.

Pokud plati uvedomeni si situace ve smyslu, ze je to jen jako, zkus se mene analyzovat.tady bych ale taky doporucila psychiatra, protoze uplne v norme to neni.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Herečka Kristen Bell kritizuje Sněhurku: Dává to dětem špatný příklad

Pokud máte někdy pocit, že se lidstvo řítí do záhuby, tento článek vás o tom... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >