Vyúčtování poplatků za byt

Anonymní
18.2.21 07:42

Vyúčtování poplatků za byt

Dobry deb.
mám jednu otázku
pronajímala jsem paní byt, s tím že jsem předávacím protokolu vyfotila pouze stavy vody při nastěhování
Při ukončení nájmu bytu jsem již žádné stavy nefotila a ani si nezapsala paní také ne
Ale teď mě paní dala k soudu za nevyuctovane poplatky bytuKoukala jsem že zákona tu povinnosti vyúčtování dát mám, ale pokud jsem si poplatky nezapsala jak to mám tedy udělat je možné, že to po mě bude opravdu soud chtít??děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
319
18.2.21 07:48

Tak při skončení nájmu se dělají odečty všech měřáků a podle toho následně vyúčtování spotřeby..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
18.2.21 07:49

Tak pokud vás dala k soudu a ze zákona je povinné to vyúčtování předložit, tak to bude soud požadovat a pokud nemáte, tak stanoví třeba nějakou částku jako odškodnění. Ale vlastní zkušenosti s tím nemám. A v tom bytě potom někdo bydlel? Pokud ne, tak by ty stavy měli odpovídat. Nevím, jestli byly shozené jističe. Případně pak třeba požádat distributora, jestli nemá stav aspoň k poslednímu v měsíci. Snažila bych se ty stavy +- zjistit a domluvit se s najemnikem na vyrovnání. Aspoň budete mít ponaučení pro příště :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 07:56
@Wabuki píše:
Tak pokud vás dala k soudu a ze zákona je povinné to vyúčtování předložit, tak to bude soud požadovat a pokud nemáte, tak stanoví třeba nějakou částku jako odškodnění. Ale vlastní zkušenosti s tím nemám. A v tom bytě potom někdo bydlel? Pokud ne, tak by ty stavy měli odpovídat. Nevím, jestli byly shozené jističe. Případně pak třeba požádat distributora, jestli nemá stav aspoň k poslednímu v měsíci. Snažila bych se ty stavy +- zjistit a domluvit se s najemnikem na vyrovnání. Aspoň budete mít ponaučení pro příště :nevim:

V bytě už jsem pak bydlela já a stále bydlím, Ale tím, ze jsem stavy neopsala ani za elektřinu a ostatní…mám jen počáteční stav vody, Tak nevím jak ji vyuctovani dat 🙈
Doufala jsem, ze to k soudu nedá.
Bohužel dala, tak nevím zda když ty stavy nemám, že by třeba soud mohl říct, ze je tedy není vyuctovat z ceho??

• Citovat
  • Nahlásit
1078
18.2.21 08:00

Jsi s paní musela přeci podepsat předávací protokol - předání klíčů, stavu bytu, stavu vodoměru, plynoměru, elektroměru, topení (záleží, co máš). A poté zůčtovat a předložit vyúčtování.
Tak poslední stavy budou zapsány ve vyúčtování, co ti dojde z elektrárny, vodárny. Ale ty asi nebudou sedět se stavem v době, kdy paní opouštěla byt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1078
18.2.21 08:00
@Anonymní píše:
V bytě už jsem pak bydlela já a stále bydlím, Ale tím, ze jsem stavy neopsala ani za elektřinu a ostatní…mám jen počáteční stav vody, Tak nevím jak ji vyuctovani dat 🙈
Bohužel dala, tak nevím zda když ty stavy nemám, že by třeba soud mohl říct, ze je tedy není vyuctovat z ceho??

Můžeš účtovat z průměrné spotřeby na osobu. Koeficienty si vyžádej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6924
18.2.21 08:07
@Anonymní píše:

Tak dává to k soudu asi proto, že si myslí, že jsi ji schválně okradla o peníze, když jsi ji to vyúčtování nedala. No a musíš si s tím poradit, soud to určitě bude chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20432
18.2.21 08:09
@Anonymní píše:

V tvem pripade doufam, ze si z prijmu z najmu radne podavala daňové přiznání a příjmy danila, jinak čekej na obsílku od Finančáku.

Vazne si myslis, ze na soudu pracuji financne negramotni lide? Viz ta tvoje posledni veta. Jo a priprav se, ze budes platit i soudni poplatky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
18.2.21 08:19
@Anonymní píše:

Takhle to u soudu nefunguje. To by mohl říct každý, že stavy nemá. A soud pak řekne, v pořádku? Jak proces probíhá nevím, ale bude chtít třeba doložit faktury, co okolo tě doby byly. Jestli třeba vím, kolik spotřebovali nájemníci za 4 měsíce, tak to pak pronasobit poctem měsíců, kolik tam ve skutečnosti byli. Ale zase pozor léto/zima. Pokud jsou nějaké koeficienty, jak píše @FraDeu, tak i třeba tak. Soud bude chtít nějaké důkazy ve formě faktur a pod. Z toho dle mě navrhne způsob výpočtu. Budete ale muset uhradit poplatky za soudní řízení a netuším, jestli ještě nájemníci nebudou pozadovat nějaké odškodnění nebo tak. A jestli jste neodváděla daně z nájmu, tak se můžete modlit, aby vás ještě nenahlásili na financaku. I když je chápu, také bych chtěla vyúčtování. Zvlášť když bych věděla, že musím mít přeplatek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19137
18.2.21 08:22

Co máte v nájemní smlouvě? Máš tam zvlášť částku za nájem a zvlášť za inkaso nebo to tam máš jen jednou částkou? Koukej se s ní dohodnout ještě před soudem, aby žalobu stáhla. I kdyby jsi jí měla polovinu záloh zpět, tak to pro tebe bude pořád levnější než soudní stání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52497
18.2.21 08:29

A to tě rovnou dala k soudu? Nebo po tobě t vyúčtování chtěla a tys dělala mrtvýho brouka a nezkoušela se s ní dohodnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 08:31
@Janli píše:
Co máte v nájemní smlouvě? Máš tam zvlášť částku za nájem a zvlášť za inkaso nebo to tam máš jen jednou částkou? Koukej se s ní dohodnout ještě před soudem, aby žalobu stáhla. I kdyby jsi jí měla polovinu záloh zpět, tak to pro tebe bude pořád levnější než soudní stání.

Je tam nájem a pak poplatky…

• Citovat
  • Nahlásit
4293
18.2.21 08:31

A ve smlouvě mas co? Zálohy byly placeny zvlášť a zuctovatelne? :think: Já třeba měla ve smlouvě, ze zálohy jsou nezuctovatelne a v případě nedoplatku platím a v případě přeplatku, tak ten zůstává pronajimateli. Já to neřešila, protože jsem platila v dnešní době směšné nájem. A nevznikl mi žádný nedoplatek. Takže jsem pak už nic neřešila. Ale je fakt, ze při předání bytu jsme stavy všechno zapisovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20432
18.2.21 08:32
@ugluk píše:
A to tě rovnou dala k soudu? Nebo po tobě t vyúčtování chtěla a tys dělala mrtvýho brouka a nezkoušela se s ní dohodnout.

Zakladatelka pise, ze doufala, ze to k soudu neda. Tak pokud delala mrtveho brouka, tak se byvale najemnici vubec nedivim…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 08:34
@ugluk píše:

No, psala mi, volala a upozornovala, ze to k soudu dá.
Pak mi od ni přišla predzalobmi výzva,
Jenže já žila v tom, ze to bude v pohodě a když už, tak proste žádné poplatky není z ceho, protože nemám stavy no. Má chyba, teď to vím,
Vhledem k tomu, ze jsem si uctovala poplatky 3900,– za měsíc, tam přeplatek bude, proto to i k soudí asi dala,

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat