Vyúčtování služební cesty bez zálohy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.19 08:18
Vyúčtování služební cesty bez zálohy

Ahoj, chtěla bych se zeptat na vyúčtování služební cesty. Muž byl teď párkrát vyslán na služebku do Rakouska. Zálohu nedostal, hotel platil ze svého (kartou) a vyúčtování je provedeno kurzem ČNB, tedy dostane proplaceno cca o 500,– Kč míň, než nám strhli z účtu. Už je to potřetí, takže to dělá celkem dost peněz. Musí se použít k přepočtu kurz ČNB nebo může dostat proplaceno podle výpisu? Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
P4ja
Echt Kelišová 9111 příspěvků 16.05.19 08:58
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat na vyúčtování služební cesty. Muž byl teď párkrát vyslán na služebku do Rakouska. Zálohu nedostal, hotel platil ze svého (kartou) a vyúčtování je provedeno kurzem ČNB, tedy dostane proplaceno cca o 500,– Kč míň, než nám strhli z účtu. Už je to potřetí, takže to dělá celkem dost peněz. Musí se použít k přepočtu kurz ČNB nebo může dostat proplaceno podle výpisu? Děkuji

No, u mě to tak taky bylo. Prý se to jinak řešit nedá, ale třeba zkušené účetní proplatí. Jinak já to pak řešila tak, že jsem vyfasovala zálohu v dané měně.

Habrk
Kecalka 193 příspěvků 16.05.19 09:05

Musí se použít kurz ČNB. Příště ať mu dá zaměstnavatel zálohu a tu pak vyúčtuje.

Lalelale
Závislačka 4479 příspěvků 16.05.19 09:06

To záleží na firmě. Já dokládám screenshot konkrétní transakce z účtu, a firma mi proplácí i poplatky za zahraniční platbu. Do poslední pence. Ve vašem případě bych si stěžovala a zažádala o firemní kartu, když u vás mají problém peníze proplatit.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66137 příspěvků 16.05.19 09:07

U nas vzdy proplaci v dane mene prislusnou castku, nemusi se tim řešit kurz.

Lalelale
Závislačka 4479 příspěvků 16.05.19 09:11

Ještě mě napadlo, když jsou u vás tak neschopní si vyřešit takovou blbost, tak manžel může zajít za šéfem, že by chybějící peníze rád dostal formou bonusu k platu. Ale fakt nechápu, co je za problém. Slyším o něčem takovém poprvé, každá firma mi vždy proplatila přesnou částku, kurz nekurz.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66137 příspěvků 16.05.19 09:12

@Lalelale No, ona je otazka, jestli nahodou neschopnou ucetni nemáte vy…

Habrk
Kecalka 193 příspěvků 16.05.19 09:16

@Lalelale @j.a.n.i1 u nás se teda nesmí používat ani soukromá karta na placení firemních věcí.

P4ja
Echt Kelišová 9111 příspěvků 16.05.19 09:20
@Lalelale píše:
Ještě mě napadlo, když jsou u vás tak neschopní si vyřešit takovou blbost, tak manžel může zajít za šéfem, že by chybějící peníze rád dostal formou bonusu k platu. Ale fakt nechápu, co je za problém. Slyším o něčem takovém poprvé, každá firma mi vždy proplatila přesnou částku, kurz nekurz.

Tak to teda nevím. My neschopnou účetní nemáme, a v mém případě to konzultovala a řešila. A taky jí řekli, že musí účtovat kurzem ČNB a nebo dávat zálohu. Takže jsem dostala to. Ale ono je to třeba pro nás dost těžké. Protože jezdíme jednou za čas a zase to nejde, abychom měli zbylé peníze. Takže většinou jsme dostali peníze na předem dané částky (ubytování, atd.) a někdy se stalo, že jsme i tak museli doplácet z vlastního. A potom to účtovala ČNB kurzem.

Lalelale
Závislačka 4479 příspěvků 16.05.19 09:22

@j.a.n.i1 jelikož těch účetních máme možná stovky, ani ne. Kazdy máme firemní kartu a když z jakéhokoliv důvodu platíme soukromou, firma vše vrátí do koruny. Schopná účetní podle tebe obírá zaměstnance, co si z vlastního platí služebku? :roll: ach jo

P4ja
Echt Kelišová 9111 příspěvků 16.05.19 09:24
@Lalelale píše:
@j.a.n.i1 jelikož těch účetních máme možná stovky, ani ne. Kazdy máme firemní kartu a když z jakéhokoliv důvodu platíme soukromou, firma vše vrátí do koruny. Schopná účetní podle tebe obírá zaměstnance, co si z vlastního platí služebku? :roll: ach jo

Hele, ale to přece není věc té účetní. Pokud pravidla říkají, že musí účtovat kurzem ČNB, pak těžko může psát něco jiného.

ivašot.
Echt Kelišová 7956 příspěvků 16.05.19 09:25

My vedeme eurovou pokladnu, takže v tomhle případě by to problém nebyl. Ale třeba výdaje ve švýcarských francích taky přepočítáváme kurzem ČNB

Lalelale
Závislačka 4479 příspěvků 16.05.19 09:26

@P4ja upřímně nevím, jak to firma procesuje, takže neporadím. Ale platit služebku ze svého mi nepřijde v pořádku, a minimálně bych si v případě zakladatelky vyžádala bonus nebo tedy ty vyšší zálohy, když se jim to děje často

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.19 09:34

Děkuji všem, když jezdil dříve, tak byl hotel na fakturu, pak se to změnilo, že zálohy se vyplácet nebudou a proplatí to až ve vyúčtování ve výplatě. Musím mu říct, ať si promluví se šéfem, ať mu dají zálohu nebo hotel na fakturu, celý týden je v čudu a ještě doplácíme na hotel :(

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66137 příspěvků 16.05.19 09:41
@Lalelale píše:
@P4ja upřímně nevím, jak to firma procesuje, takže neporadím. Ale platit služebku ze svého mi nepřijde v pořádku, a minimálně bych si v případě zakladatelky vyžádala bonus nebo tedy ty vyšší zálohy, když se jim to děje často

Tak spravne je vyzadat si zalohu, tezko muze pozadovat bonus za to, ze platil kartou a jeho banka ma nevyhodny kurz.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama