Vyuctovani vysetreni v jinou doby nez k nemu doslo

Anonymní
10.11.09 13:51

Vyuctovani vysetreni v jinou doby nez k nemu doslo

Mam dotaz. V cervenci jsme s manzelem byli na vysetreni krve v jedne klinice. Manzelovi na konci cervence vyprselo pojisteni a na prechodnou dobu - pulku srpna mel jen pouze pojisteni zakladni, ktere tyto ukony nehradi. Klinika ted po nas vymaha uhradu nakladu. Prestoze jsme je navstivil v dobe kdy manzel pojisteny byl tak pry nejake laboratorni vystreni delali pozdeji v dobe kdy pojisteni nemel a chteji ho ted po nas zaplatit. Prijde mi to jako podraz ze si pojistovna vyzada proplaceni ukony v dobe kdy vi ze pojisteni neni.
Copak je tohle mozne? Veskere ukony by prece mely byt prouctovany k datu kdy jsme kliniku navstivili. Jak je mozne ze uctuji az o mesic pozdeji?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Roman V
10.11.09 14:23

Nechápu sice, jaké pojištění máte na mysli - zdravotní pojištění přece nevyprší, to je povinné. Ale k tomu dotazu ohledně vyúčtování rozboru v laboratoři. Může to být naprosto v pořádku - odběry sice byly udělány někdy, ale samotný laboratorní rozbor může trvat třeba i ten měsíc. Pak teprve se to asi účtuje …

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.11.09 14:40

Jde o pojisteni zdravotni a u cizincu to povinne neni. Zanikne jakmile se ukonci pracovni pomer a clovek se nenahlasi na urad prace, nebo az uplyne 6 mesicni lhuta registrace na pracaku, coz se stalo. V podstate jde o 14 dni v srpnu kdy mel pojisteni pouze zakladni. Pak ziskal opet pojisteni plne.
To mi prijde dost nefer. Pripadne nas na to mohli upozornit. Nam bylo receno ze v te dobe uz budeme mit davno vysledky. A oni teprve delali rozbor.

• Nahlásit
  • Citovat
Roman V
10.11.09 14:48

tak to mě nenapadlo, že jde o pojištění cizince, omlouvám se.

• Nahlásit
  • Citovat
1112
10.11.09 16:11

Jak píše Roman, jedna věc je, kdy byla odebraná krev, druhá věc je samotný průběh laboratorních rozborů, ty opravdu mohou trvat delší čas a logicky se účtují až po jejich dokončení.
To jste tedy měli opravdu velkou smůlu, že se to trefilo zrovna do těch 14ti dnů bez pojištění. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1112
10.11.09 16:13

Ještě chci dodat, že bych to nepovažovala za „podraz“ ze strany kliniky, oni přece nemohli tušit, že bude tvůj manžel na nějakou dobu nepojištěný (nebo pojištěný v jiném režimu), samozřejmě stejně tak jste vy nemohli coby laici tušit, že může dojít k tomu, k čemu došlo. Prostě blbá souhra okolností.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12332
11.11.09 13:54

souhlasím s agáthou - nebrat to jako podraz kliniky,
já byla na vyšetření krve na genetiku v červnu - to jsem byla u HZP, od července jsem byla u VZP a v srpnu mi volal dr. u jaké že to jsem pojišťovny? že se mu to vrátilo neproplacené - taky mě nenapadlo,že se bude část vyhodnocovat a tedy i vyúčtovávat později

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama