Vyúčtování za teplo při stěhování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kopretina08
Povídálka 33 příspěvků 28.03.18 22:47
Vyúčtování za teplo při stěhování

Dobrý den, prosím vás minulý rok 31.3 jsme se stěhovali z bytu. Zálohu za teplo jsme platili 1500. Vyúčtování nám odmítli udělat, že to dělají až na konci roku. Dneska nám přinesli vyúčtování, bydlíme ve stejné vesnici jen v Rd, a prý máme doplatit za teplo 4120 Kč, nepočítali nám celý rok, prý to jinak nejde. Nechápu proč máme zaplatit celý rok, když jsme tam bydleli jen tři měsíce? Prý je to tak v zákoně, ale toto mi přijde být snad víc než pitomost. Neví někdo jak se to počítá? A zda něco takového je vážně v zákoně? Jde o obecní byt. MOC DĚKUJI

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Janli
Závislačka 3833 příspěvků 6 inzerátů 28.03.18 23:29

Běžně platíš zálohy za teplo celý rok, i když se půl roku netopí. Za měsíce, kdy se netopí se zálohy střádají na měsíce topné sezony. Vy jste bydleli v měsících, kdy se topí nejvíce a proto budete doplácet. Zálohy se vám nemohli nastřádat. Spotřebu tepla vám udělali podle měřičů nebo procentuálním poměrem dle příslušné vyhlášky. To, že máš platit za celý rok jsi špatně pochopila.

ibiza
Stálice 68 příspěvků 29.03.18 00:00

My jsme se stěhovali takto v únoru, tak jsem zvědavá kolik nám přijde vyúčtování. Je to strašně divně udělané, taky nevím proč by se to mělo počítat za celý rok, respektive, proč by nešlo udělat vyúčtování hned. :nevim:

Janli
Závislačka 3833 příspěvků 6 inzerátů 29.03.18 00:03
@ibiza píše:
My jsme se stěhovali takto v únoru, tak jsem zvědavá kolik nám přijde vyúčtování. Je to strašně divně udělané, taky nevím proč by se to mělo počítat za celý rok, respektive, proč by nešlo udělat vyúčtování hned. :nevim:

Protože se to počítá poměrem z celého roku.

radkka
Neúnavná pisatelka 19357 příspěvků 29.03.18 07:19
@ibiza píše:
My jsme se stěhovali takto v únoru, tak jsem zvědavá kolik nám přijde vyúčtování. Je to strašně divně udělané, taky nevím proč by se to mělo počítat za celý rok, respektive, proč by nešlo udělat vyúčtování hned. :nevim:

V létě taky platíš zálohy a netopíš, střádá se to na těch pár měsíců zimy. Což zrovna u zakladatelky bylo v době, kdy tam žila. Navíc neuvádí, jestli mají měřáky nebo se rozpočítává spotřeba na bytové jednotky.

Kopretina08
Povídálka 33 příspěvků 29.03.18 09:30

Bydleli jsme tam už dvě zimy co se společně topilo. Uhlí se kupuje březen a pak červenec. Když mi smlouva skončila 31.3 tak se teprve měsíc topilo z nového uhlí. Měli jsme zásoby z minulého roku, které jsou předtím zaplatila. Proč mám zaplatit za uhlí, které oni propalili a ještě vlastně i mají? Tchyně bydlí ve stejném domě nad námi a za celý rok zaplatila tu samou částku jako my. Máme stejné vyúčtování. Kominik byl na komín v září a já ho mám také zaplatit. V červenci se nastěhoval po nás nájemník a za teplo neplatí ani korunu, jelikož prý to nejde dát, aby ji dali za teplo platit když se to dá rozpočitat jen mezi 4 nájemníky. Takže ona má vyúčtování 0 Kč a to tam vlastně od 1.10 topili a i ona. Prý to jinak nejde. Nechápu proč mám platit tolik co platí každý nájemník za celý rok. Meraky tam nejsou, počítá to nějaký program.

Kopretina08
Povídálka 33 příspěvků 29.03.18 09:34

@radkka já tam bydlela dvě zimy, kdyz se začalo topit na jeden kotel. Předtím jsme si topili každý sám v bytě. Takže jsme měli zásobu uhlí ještě z minulého roku, kterou jsem zaplatila. Uhlí se objednalo v březnu 40 metraku a pak 60 v červenci. A s tím se topí jest teď. Tak nechápu proč ho mám platit. To co mám zaplatit za tři měsíce, mají stejnou částku ostatní nájemníci za celý rok.

Janli
Závislačka 3833 příspěvků 6 inzerátů 29.03.18 10:21

To s tím uhlím jsi měla uvést na prvním místě. Musíš se podívat do nájemní smlouvy a dle té se řídí platby za teplo.

Kopretina08
Povídálka 33 příspěvků 29.03.18 11:29

@Janli jenže nic v ní není. Máme nájemní smlouvu jako celek, že si platíme opravy, ale ne s topením. Dostala jsem ji před 6 lety na neurčito a to se ještě topilo v bytě a ne společně. O společném topení nikde ani zmínka

Janli
Závislačka 3833 příspěvků 6 inzerátů 29.03.18 12:17

Takže jestli to chápu správně, vytápíte čtyři byty jedním kotlem a majitelem a provozovatelem kotelny je obec. To znamená, že by vám měla obec provést rozůčtování nákladů na topení dle vyhlášky o provozování kotelny procentuálním poměrem za jednotlivé měsíce. A to nemluvím o tom, že už měly býtv bytech měřáky tepla. Pokud se někdo přistěhoval v červenci ( červenec a srpen se do spotřeby tepla nepočítají) měl by za září až prosinec platit poměrnou část. Vyhláška určuje přesná procenta kolik za jednotlivé měsíce. Jestli chceš, můžeš mi poslat vyůčtování do SZ, kouknu co to tam vyvedli.

Kopretina08
Povídálka 33 příspěvků 03.04.18 13:44

@Janli super večer ti to pošlu. Moc děkuji.

ibiza
Stálice 68 příspěvků 05.04.18 23:33

@radkka JJ jasně to chápu, to je mi jasné. My jsme měřáky měli, ale řekli nám že oni si to odečtou sami, ta firma co to provádí, no tak jsem zvědavá no. Když mi vrátí něco z kauce budu fakt ráda.

ibiza
Stálice 68 příspěvků 05.04.18 23:42

@Janli Jo to chápu, jen mě spíše štve, že mi drží kauci už něco přes rok. Jinak princip chápu. Jen když člověk bydlí třeba jen měsíc v roce v bytě, tak pak musí čekat rok na vyúčtování.

Janli
Závislačka 3833 příspěvků 6 inzerátů 05.04.18 23:56

@ibiza Záleží na tom, co máš v nájemní smlouvě. Jedna varianta je ta, že se vyúčtování spočítá podle spotřeby v předchozím roce a jednotlivé měsíce se určí procentuálně dle vyhlášky o kotelnách. Druhá varianta - udělá se mimořádný odečet a vyúčtování k datu ukončení smlouvy. Tahle sranda ovšem stojí od tří tisíc výše a šla by k tíži nájemníka. Pokud máte ve smlouvě jasně stanoveno do kdy má být vyúčtování hotovo, pak se používá první varianta, pokud ne, druhá, respektive se čeká na regulerní vyúčtování ke konci roku. Víš o tom, že když máš ve smlouvě uvedeno složení kauce, a to doslova, máš nárok na při jejím vrácení na určitá procenta navíc, protože majitel bytu může po dobu nájmu s kaucí volně nakládat? A nebývá to zanedbatelná částka. Výši si vygoogluj, bohužel ji z hlavy nevím.

ibiza
Stálice 68 příspěvků 16.04.18 23:55

@Janli Jo o tom jsem slyšela, že bych na něco takového nárok, protože mi drží kauci už déle než rok od ukončení pronájmu a dokud nebude vyúčtování, tak mi ji nevrátí. Nevíš jestli si o to musím nějak písemně zažádat dopředu? A má na to nárok každý v této situaci nebo se může pronajímatel třeba nějak vymluvit? Byt jsem měla pronajatý od velké společnosti a myslím že mi to nebudou chtít zaplatit. :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Podezřelý výstup Skripalové: Mluvila jako robot, Britové ji prý drží v zajetí!

Utekla hrobníkovi z lopaty a úspěšně se zotavuje z útoku nervově paralytickou... číst dále >

Jak to jen dělal? Vědci popsali Jacksonův trik s popíráním gravitace

Vzpomínáte si na tanec Michaela Jacksona v klipu Smooth Criminal? Král popu v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

KVÍZ: Znáte britskou královskou rodinu? Otestujte se

Královna, vévodkyně, princezny a také sestry, matky, vnučky... Prohlédněte si... číst dále >

Reklama