Vyučtování za vodu a teplo - vyzná se v tom někdo? Pomužete ?

Anonymní
26.6.20 10:05

Vyučtování za vodu a teplo - vyzná se v tom někdo ?Pomužete ?

Ahoj,

je tu někdo kdo se vyzná za

A- ve vyučtování za vodu z hlediska (kolik bylo zaplaceno na zálohách a kolik se reálně vyčerpalo vody etc =tedy kolik je přeplatek nebo nedoplatek)
B- ve vyučtování z hlediska, zda je možný, že se tolik mohlo protočit a následná cena

Jde mi hlavně o to, jestli nekdo rozumí bodu A - a byl by ochotný mě na výučtování mrknout (anonymně v emailu nebo tak) a říct mě zda to sedí či jak.

Poplatky za vodu, za uklid, teplo etc platím družstvu v bytě kde bydlím tedy správcům nebo zástupcum za celý barák. Nájem jako takový hradím zvlášt vlastníkovy bytu.

Loni jsem měla nedoplatek za neuhrazené zalohy, přišlo vyrozumění od družstva o tom dluhu a já ten dluh během asi týdne uhradila, následně si dávala pozor, aby platby odcházeli. Za několik asi týdnů přišla už doporučená obsílka na další dluh, ale na korunu stejnou částku. Začala jsem pátrat, ale nikdo z družstva nereagoval. Až když jsem napsala doporučený dopis a potvrzení s banky s razítkem, že bylo uhrazeno, tak mě jen do schránky hodili papírek, že to byla chyba, že je uhrazeno, že se omlouvají.

Já tedka měla díky koronaviru asi měsíc neplacené volno a byla jsem u rodičů a přijdu domu a ve schránce vyučtování (za lonský rok) na nedoplatek na několik tisíc. V tom vyučtování mám dopis od vodáren z rospisem jak se protočila voda pak zpracování učetní kolik se protočilo na barák, vchod, patro, byt atd a tedy kolik mám zaplatit já.

Byla jsem zvyklá z předchozího bydlení, že vždy na vyučtování bylo napsané kolik je měsíční záloha, kolik jaký den bylo připsáno, kolik byla spotřeba a kolik je rozdíl, zda tedy nedoplatek nebo přeplatek etc…

Jenže tady nic takového není :( Jen rozpis vody. tepla atd a pak rozučtování. kde je uvedeno, že dlužím tolik a tolik. Ale někde je tam uvedeno, že nebyla připsaná nějaká záloha.

Prostě mě přijde, že udělali vyučtování a zase do toho započítala jakoby tamten dluh, který byl uhrazen a proto to vypadá, že nebyli hrazené zálohy nějaké měsíce.

Bohužel jak sem byla pryč sem si to přečetla až včera, protože zítra jdu naštěstí už do práce a kvuli koronaviru jsem byla tedka ten měsíc a předtím taky na neplaceném volnu, takže nemám x tisíc tedka na to to zaplatit., protože jsem přišla o skoro 3 výplaty. Byla jsem za správcem a ten mě vypakoval, že to mám černém na bílém, ale mě se to prostě nezdá.

Není s nima řeč a tak to vypadá, že to zase budu řešit muset písemně…ale termín uhrady je už za 3 dny, tak potřebuju pomoc…

Navíc nemám s družstvem dobré vztahy, protože členka toho výboru je schodou okolností z rodiny mého bývalého se kterým sme se nerozešli v dobrém, proto si myslím že je strohá komunikace z jejich strany schválně.

Vyzná se někdo? Pomohl by někdo? Jde mě o to, že si myslím, že prostě mám pravdu a je to blbě, ale vzhledem k atmosféře než to napíšu písemně bych chtěla mít jistotu, že to tak je.,…

děkuji

• anonym z pochopitelných duvodu
  • Nahlásit
  • Citovat

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama