Výuka angličtiny již v batolecím věku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
evajane
Povídálka 12 příspěvků 31.07.09 13:47
Výuka angličtiny již v batolecím věku?

Ráda bych se zeptala na Vaše názory, zda jít do výuky AJ již ve věku 1,5 roku.
Známá velmi chválí angličtinu od Hellen Doron… Slýchávám, že čím dříve tím lépe, hlavně kvůli vnímání výslovnosti. :)
Na druhé straně stojí názor, že je to zbytečné zatěžování dítěte :( (nevím, zdá se mi, že je to spíš hra) a také, že se to může naučit kdykoli později a za peníze teď (zbytečně?) investované může vyjet do ciziny.

:?: Máte někdo s Hellen Doron zkušenost? Dobrou / špatnou? :idea: Prosím o argumenty pro i proti výuce jazyků. Na základě dosud zjištěného se zatím nedokážu rozhodnout.
Děkuji!

Reakce:
Evikk
Zasloužilá kecalka 926 příspěvků 31.07.09 14:34

Náš prcek je dvojjazyčný, protože tatínek je rodilý anglický mluvčí, takže David přijal oba jazyky jako rodné. Slyšela jsem ale, že nemá cenu dítě z jednojazyčného prostředí tlačit v batolecím věku do dalšího jazyka, protože je pak zmatené a zpomalené a nakonec stejně ten výsledek není úměrný snaze a vynaloženým investicím, protože dítě není tomu jazyku vystaveno stále.
Mám v okolí maminku, kde oba jsou Češi, ale tatínek žil dlouho v USA, takže se rozhodl mluvit na holčičku anglicky. Nevím, jak striktně to dodržuje, ale holčičce jsou už 3 roky a nemluví pořádně ani česky, natož anglicky.

vrony
Závislačka 2923 příspěvků 31.07.09 15:41

Evajane,
předesílám, že s výukou cizího jazyka u batolat nemám žádné zkušenosti a třeba mi tento fakt později někdo omlátí o hlavu.
Já osobně si myslím, že:
a) pokud nejde o vícejazyčnou rodinu, není důvod začínat tak brzo
b) děti jsou hlavičky otevřené i v pozdějším věku
c) někdy to rodiče se „vzděláváním“ dětí až přehánějí (tím se tě vůbec nechci dotknout)

Mišuna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.09 15:56

My na angličtinu HD chodíme s klukem ( 3 roky) půl roku, ale ne že bych ho chtěla převzdělat :lol: až tak to neprožívám, beru to prostě jako další kroužek. Syna to tam baví, naučil se všechno co nám za ten půlrok nabídli, mluvit pochopitelně neumí pořádně ani česky a bude-li to mít vliv do budoucna nevím.

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 31.07.09 20:55

Když to budete brát jen jako kroužek a zábavu, přetěžování to není. Taky možná chodíte už od miminka na cvičení nebo plavání a taky to berete jen jako hru a zpestření programu, ne jako trénink sportovce. Nepočítej ale s nějakým extra výkonem (zrovna tak jako u batolecího cvičení, plavání) - nejde to srovnávat s výkony v pozdějším věku.
Jestli máš příležitost, chuť, čas a penízky, tak bych to toho šla.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.09 15:16

Mišuno nemohla bys mi napsat, co se za tu dobu naučil a jak ty lekce probíhají? Dívala jsem se na nějaké ty lekce, jak jsou na netu z ČT Sama doma ( http://helendoron.cz/index.php?… ) a moc mě to nenadchlo. Pár slovíček, nejjednodušší věty a samé - s prominutím hrozné - písničky. Takže dítěti pouštím jen ten úvod, víc nevydržíme. Docela jsem to už zavrhla, byť se doma nudím. Za odpověď děkuji.

Zanka
Ukecaná baba ;) 1615 příspěvků 05.08.09 22:05

Ahoj,
my chodíme na Angličtinu HD s Kubou od 1 roku a musím říct, že jsem měla ze začátku pocit, jestli to nebudou vyhozené peníze, ale myslím si že ne… Kuba tam rád chodí a hraje si…To co je v televizi mi přijde docela dost „suché“ ikdyž ta paní učitelka je zrovna ta co učí Kubíka. Pokud by tě zajímalo víc, napiš mi SZ.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >