Výuka spaní 6 měsíční miminko

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
19
19.11.19 13:12

Výuka spaní 6 měsíční miminko

Ahoj maminky, chci se zeptat, zkoušeli jste některá naučit miminko spát tak, že ho necháte vybrečet? Našla jsem zajímavý článek a uvažujeme s manželem zda to nevyzkoušime. Naše malá spala do 4 měsíců ukázkové, budila se pouze na papání. Poté ale nastal zlom, uložím ju třeba v 7,a někdy už v 9 se vzbudí, a nechce mlíčko, ani dudaka, cajika si trochu cucne a buď po pár minutách zaspi, nebo pláče někdy i hodinu. A tak se budí někdy co hodinu nebo dvě. Myslela jsem zda to nebudou zoubky, ale už je to 2 měsíce a na zoubky to furt nevypadá. Mám pocit že má proste strašně lehký spánek. Jenom když večer přijdu do pokoje spát a pohnu s peřinou, malá se automaticky budí. Myslíte si, že už je čas na vlastní pokoj? Tady ten clanek: https://motherclub.cz/…t-celou-noc/. Jinak s usínáním problém nemá, ale budí se, a pak to dospava přes den. Díky moc za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1324
19.11.19 13:18

Za mě ne. V životě bych nenechala půlroční dítě vybrecet. Ono totiž nepláče proto, že by bylo rozmazlené, nebo aby naštvalo rodiče. V tomto věku pláče, protože chce mámu. Já popravdě nechápu ten trend strčit malé miminko do pokoje, kde bude celou noc samotné a ještě ho nechat vyplakat :( já měla extra náročnou první dcerku a když na ní nic jiného neplatilo, prostě s námi spala v posteli a všichni jsme byli spokojeni. S druhou dcerkou to praktikují také ale ona raději spí ve své posteli, tedy to nechávám na ni… Když má horší den spí s námi, když lepší spí ve své postýlce vedle té naší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7441
19.11.19 13:20

My měli problem taky kolem 3-4m. Do té doby usínala sama, pak najednou zlom a brečela. My ji nechali vybrečet, ale chodila sjem tam co minutku dvě, podala dudlík a tak dokola. Pak i vzala zpět do obýváku.. a zase do postýlky. Po dvaceti minutách padla unavou a po posledním podání dudlíku usla. Trvalo to tři dny a zase usínala sama. Tady ti ale tohle nedoporučí nikdo. Tu se dozvíš, že mimnko potřebuje maminku a tak. Já nechtěla prostě uspávat, prostě krkavčí zlá matka. Ale dceři jsou nyní 3,5r a prostě chodí spát do svého pokoje sama. Osobně bych ještě takové malé miminko do svého pokoje nedala, ale mám to spíše z jedné blbé zkušenosti, kdy dcera kolem 6m v noci zvracela ve spánku v leže, naštěstí byla vedle nás v postýlce. A přes den bych ji trošku budila, at je na noční spánek unavená a at spí přes noc a ne ve dne. Ona se ta potřeba spánku bude snižovat postupně a upravovat časy. Já se vždy držela at večer mezi 19-20 jde spát. A dle toho se snažila řídít denní spánek. Když už jsem věděla že vydrží 3 hodiny vzhůru, tak jsem ji nenechala spát po 17hod. at jde zase večer pěkně spát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
649
19.11.19 13:21

Kéž by si všechny maminky, které toto praktikují přečetly něco od antropoložky, autorky „prosím spinkej“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14964
19.11.19 13:21

Ne, vybrecet bych nikdy nenechala. Miminka potřebujou pocit bezpečí. Nektery deti stačí polozit a spi a nekdo potřebuje kontakt. Nase mala byla uplne to stejny co popisujes. Někdy i 2h uspavani a když jsem zkusila odejít tak strasnej řev. Tchýně do mě taky furt hustila ať ji nechám řvát, ale proč bych to dělala. Sama si pamatuji když už jsem byla větší že jsem se sama v pokoji bála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1324
19.11.19 13:22

@Januš231 jinak, je to tvé první dítě, viď? Některé děti prostě do tabulky nenacpeš a to, že má dítě od půl roku spát celou noc je blbost. Jsou děti, které ti spí od dvou měsíců celou noc a jsou děti, které se budí ještě ve třech letech. Pokud máš druhou variantu, tak tim, že necháš dítko vybrecet nedocilíš aby spalo celou noc. Docilíš tím třeba toho, že když se v noci vzbudí tak nebude volat mámu protože bude vědět, že nepřijde. Bude potichoucku ležet a koukat do stropu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
19.11.19 13:25

Tak to je skvělý že se to po 3 dnech podařilo. No mně to bude urcite trhat srdce taky, ale myslím že je to ještě horší, když se ona nevyspi. Já mám pocit že ju budí i to, že zasustim s paplonem. Přes den již po 4te ji nedávám spát, a spí 2 až 3krat denne, spolu tak 4 hodky, co mi nepřijde až tak vela. Ještě jsem četla že přestat dávat dudlík. Pretoze ona ho vyplyvne a vzbudí se samozřejmě. Ale. To nevím zda dokážeme bez dudlika :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1324
19.11.19 13:26

@Veru1987 vidíš a já si třeba to uspávání pohádkou užívám :) vidím, jak rychle rostou a vidím, jak jsou rády, že jim věnuji čas i večer. Za chvíli už budou samostatně a nebudou mě chtít, tak si to teď užívám :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7441
19.11.19 13:28
@Mia25 píše:
@Veru1987 vidíš a já si třeba to uspávání pohádkou užívám :) vidím, jak rychle rostou a vidím, jak jsou rády, že jim věnuji čas i večer. Za chvíli už budou samostatně a nebudou mě chtít, tak si to teď užívám :)

pohádku taky čteme, pomazlíme se a pak už odcházím a dcera usíná sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7441
19.11.19 13:30
@Mia25 píše:
@Januš231 jinak, je to tvé první dítě, viď? Některé děti prostě do tabulky nenacpeš a to, že má dítě od půl roku spát celou noc je blbost. Jsou děti, které ti spí od dvou měsíců celou noc a jsou děti, které se budí ještě ve třech letech. Pokud máš druhou variantu, tak tim, že necháš dítko vybrecet nedocilíš aby spalo celou noc. Docilíš tím třeba toho, že když se v noci vzbudí tak nebude volat mámu protože bude vědět, že nepřijde. Bude potichoucku ležet a koukat do stropu..

prd, já dceru vybrečet nechala, usíná sama, ale od narození se budí kolem 4-5 a volá maminku a jde k nám do postele, pak spí s námi. Jsou ji 3,5

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1803
19.11.19 13:30

@Januš231 já jsem třeba docílila jen toho, že mi dcera 3.den hystericky řvala, jen co jsem ji nesla k postýlce. Měla asi 8 měsíců. Ten den jsem to utnula a už nikdy znova nezkoušela. Je fakt, že ona pořádně nespí ani teď ve 3 letech. Teda přitulí se a spi dál. Spíme spolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7441
19.11.19 13:31
@Januš231 píše:
Tak to je skvělý že se to po 3 dnech podařilo. No mně to bude urcite trhat srdce taky, ale myslím že je to ještě horší, když se ona nevyspi. Já mám pocit že ju budí i to, že zasustim s paplonem. Přes den již po 4te ji nedávám spát, a spí 2 až 3krat denne, spolu tak 4 hodky, co mi nepřijde až tak vela. Ještě jsem četla že přestat dávat dudlík. Pretoze ona ho vyplyvne a vzbudí se samozřejmě. Ale. To nevím zda dokážeme bez dudlika :D

Dcera měla dudlík do do 2,5 let, občas jsem musela v noci podat tak do roka, pak už si ho našla sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
714
19.11.19 13:32

@Januš231 Vyplakávat ne, zuby rostou kontinuálně a bolí i v momentě, kdy nejsou vidět a derou se pod dásní, což vůbec nemáte šanci zjistit, kdy se tak děje. Moje malá od toho cca 5.-6. měsíce měla taky spánek na 2 věci a má jej v podstatě střídavě dodnes, kdy už jí táhne na 20 měsíců. Ale já kojila a čím byla starší, tím to bylo horší a budila se častěji. Nyní jsem zjistila, že se budila často proto, že je nezakrytá (vždy to ze sebe shazovala, nesnášela jakékoliv zakrytí už od mimina), ale nyní ji prostě zakryji tak, aby byla od prsou do pasu zakrytá a držela si teplo, mohla se volně převalovat a nohy měla volné a spí mi mnohem lépe. Horší to je v nemoci, to je opět spánek na dvě věci. :-) Děti prostě neumí jednoduše spát, tedy většina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6359
19.11.19 13:35

Mám dceru, skoro 5m a mám taky spánkovou deprivaci jako kráva, ale NIKDY bych tak malé mímo nenechala vyplakat. Kolikrát v duchu i nahlas kleju, abych si ulevila, ale znovu chovám, podávám dudlíka atd. 9 měsíců si ji nosila pod srdcem a po 6m chceš, aby už byla naučená že máma tu „není“.Já to u staršího zkoušela až kolem 18m a bez úspěchu, budil se mi ještě kolem třetího roku :nevim: a to mu stačilo říct, ano jsem tady. Prostě pocit bezpečí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1324
19.11.19 13:38

@Veru1987 a ty víš, že celou noc spí? 4-5 ráno, už je prostě ráno, má mladší dcera v tuto dobu stává… Píšu to, protože vím o víc případech kdy prostě dítě dokud nebylo ráno (ano, děti mají vnitřní hodiny) prostě zůstaly v posteli a koukaly do zdi a prostě nespaly. Samozřejmě to nemusí být váš případ ale všechny děti opravdu nejsou stejné :zed: mám dvě a každá je diametrálně odlišná ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat