Výuka ve školách a korona

1729
27.2.21 19:47

Výuka ve školách - korona

Jakým způsobem probíhá výuka u vás na školách?
Zajímá mě to pouze ze zvědavosti. Protože všichni si stěžují jak budou dětí blbé apod…
Ale osobně kdyby měli normální výuku, že místo v lavicích sedí doma u stolů a místo školní tabule se dívají do monitoru. Tak krom toho, že by se některým zhoršil zrak, což už se asi horší i tak, když jsem končila školu (10 let) tak skoro všude už místo tabule normální, byly tabule interaktivní. A chybějící praxe středoškoláku, by přeci měli normální výuku a o nic by nepřišli…
U nás v obci totiž dětí věkově od 1 stupně, druhý stupeň a střední škola, lítají venku nebo jezdí do města busem s partou děcek. Podotýkám dopoledne. A pak už chápu, že děcka potřebují školu když teď ji nemají. Ale přijde mi to jako vina školy - učitelů a ředitelů.
Takže jsem se ptala známého jak to mají oni (učí na střední) A ten mi říkal, že naprosto normálně.
Od rána do odpoledne sedí u počítače, učí normálně hodinu jednu třídu, pak se připojí k další třídě a takhle odučí jako by byl normálně ve škole
Tedy 45 min výuky, pár minut pauza, připojí se další třída, vykládá jim výuku, zadá úkoly, prostě normální škola na dálku.
U nás dokonce takhle na dálku odučili i jeden teoreticky kurz, praxi si dodají až to půjde.
Tak v čem je pak problém - ve vládě a nebo v učitelích, když někde to jde normálně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63144
27.2.21 19:51

@smajlik345 mají pouze pár vybraných předmětů, 30 minut.. Ano, vesměs jsou učitele ve škole, ale prostě to není klasická výuka :think: čekají ho přijímačky a je to velká bída, hodně jim toho chybí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
27.2.21 19:53

@smajlik345 Uz jsi nekdy sedela na online konferenci 4-6 hodin denne?
Asi ne, kdyz mas takovy priblbly nazor, ze ke osvojeni si nejake latky staci, aby Ti to nekdo odblekotal pred kamerou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14237
27.2.21 19:54
@martina.se píše:
@smajlik345 mají pouze pár vybraných předmětů, 30 minut.. Ano, vesměs jsou učitele ve škole, ale prostě to není klasická výuka :think: čekají ho přijímačky a je to velká bída, hodně jim toho chybí

Taky tak. 9. trida a katastrofa :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
27.2.21 19:58

Takova skupinova online francouzstina nebo rustina musi byt naproste zuzo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8081
27.2.21 20:03

Jako upřímně, jsem ráda, že nemají přesnou vyuku ve škole tzn. od 8 do 2 na PC, a a pak ukoly..kdy každý učitel si něco zadá ukol na půl hodiny
Na jednu stranu jsem psala, že co neni on-line musí dělat sám a i my se musíme zapojit, když je potřeba něco vysvětlit, a le radši tak, než by seděl půl dne na PC, a radši nech jde ven, pokud šlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
27.2.21 20:05

A jak ti vypada v praxi? Dite ve druhe tride bude mit zase 2 x45 min denne. Vic se stejne nevydrzi u monitoru soustredit. Hodinu matiky a hodinu cestiny. Asi u toho zvladnou jednou tydne i vytvarkz/pracovky a telak v ramci nejake oddychove vlozky typu vyrabime online vlastovku z papiru a udelame si protahovaci cviky a deset drepu. Prvouku maji offline- vypracovat obvykle pracovni list plus stranky v ucebnici (samozrejme s rodici), jazyk je az od treti tridy.
A to podotykam, ze nase piucka je pri onlinu fakt skvela. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53169
27.2.21 20:09

Zacatek loni skripal. Ucitele si vse vyladili a slape to. I znamkuji, zkousi prubezne.
Tretacka ma denne 1,5h., sestacka maji 2-3h. a mezi vyukou miva treba hodinu pauzu. Nejsme v dobe jejich on-line doma. Myslim si, ze maji dostatecny pocet hodin on-line. Vic by bylo vycerpavajici. Kolem poledne obe konci, jdou se projit pro obed do sk. jidelny, vybehnou na zahradu nebo si odpocinou po obede a pak pracuji na ukolech na druhy den. Ukoly odpoledne spolu prekontrolujeme, odesleme, procvicuje se.
Pro vic hodin on-line nejsem. Ale byl takovy tlak od rodicu.
A prvnak mival 45 minut. To uplne stacilo. Aby udrzel pozornost. Nam se pak lip pracovalo spolu a vlastnim tempem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63144
27.2.21 20:10
@cecetka píše:
Taky tak. 9. trida a katastrofa :pocitac:

Ano.. Je to bída. Když je dobře, má 3 hodiny denně.. To přeci nemuze stačit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3469
27.2.21 20:14

Prvnak měl při podzimní distanční výuce 2× týdně 30 minut online hodinu v malé skupince pěti dětí. Mluvili a četli, odpovídali na otázky. Jinak zadané úkoly s odkazy na YouTube kde bude paní učitelka něco vysvětlovala nebo použila video pana učitele Miloše :-) Na tato videa jsme nekoukali, syn chápe, co má v jednotlivých cvičeních dělat. Asi to tak bude zase.
A já učím na gymnáziu. Naši studenti mají 3× týdne online hodiny hlavních předmětů (Čj, M, cizí jazyky) a ostatní předměty v poměru 1 online hodina na 3 distanční. Maximálně je to 5 hodin denně, někdy třeba jen dvě. Plus odpoledne píšou online testy, ale co jsem tak koukala, tak max 2 týdně. Povím ti, vysvětlovat třeba chemické výpočty online je úplně na ho*no. Děcka nemají zapnuté kamery, takže vůbec nevíš, kdo chápe a kdo ne. Online tabule má zpoždění, takže jsem často napřed. Za těch 45 minut stihnu o dost méně, než v reálu. Já ještě navíc učím teprve měsíc, takže ty děcka vůbec neznám a nevím, na koho se zaměřit, komu to jde třeba hůř.. A úkoly pravděpodobně většina z nich opisuje..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53169
27.2.21 20:15

Minimalne tech 6h. mivam ja v patek nekdy na VS, v sobotu i mnohem dyl a je to celkem maso, aby clovek udrzel pozornost. Pro deti je to moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 20:42

Denně 3-4 hodiny, pouze stěžejní předměty. Když žáci sedi 6 hodin u počítače, není to pro mě dobře v žádném ohledu. I kdyby po celou dobu dávali pozor, přes počítač jim to nedá tolik, jako když jsou ve škole osobně. Je třeba učím matiku, kterou pokud neprocvici, tak se toho moc nenaučí. A to nemluvím o tom, že někteří žáci se jen připojí a tím pro ně výuka konci.

• Citovat
  • Nahlásit
24610
27.2.21 20:45

@ProfZav Vycislovani rovnic nebo organicka chemie (takove polysacharidy) online- fakt je mi tech nebohych deti/studentu lito.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 20:45

Máme doma prvňáčka. Na podzim měli 2× týdne 30 minut v malých skupinkách. Teď budou mít 2-3×45 minut denně. Za mě masakr. Neumím si představit jak to budeme zvládat ještě s mladším dítětem za zády. Nelíbí se mi, že tak malé dítě bude sedět tak dlouho u PC. Ideálně bych to viděla na 2× 20-30minut denně. Stejně si myslím bude většina na rodičích. Sama studuji dálkové a ty online hodiny jsou náročné. Za mě by to chtělo nějaký kompromis. Kamarádka má dítě v sedmé třídě a dopoledne mají 4×45 minut a na odpoledne zadané úkoly-takze celý den se jede škola, děcko už nemá motivaci a ta psychická únava je znát. Bohužel si myslím, že zhoršení zraku a psychické problémy si děti ponesou ještě dlouho :,(

• Citovat
  • Nahlásit
3469
27.2.21 20:48

@Svistice Právě. Proto některé kapitoly teď moudře přeskočím a nechám si je až na osobní setkání :-) Náhodou, minule jsem dělala i pokusy. Nevím, jestli to bylo úplně tak názorné, jak jsem si myslela, ale málem jsem si pocintala klávesnici :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat