Výuka ve školách a korona

Napsat příspěvek
Velikost písma:
53172
28.2.21 20:42

Sestacce prijde obcas ukol do vychov. Ale to neni nic desiveho. Zas nejaky vystup i tyhle predmety potrebuji. Tak jednoduchy prac. list do HV by udelal i predskolak nebo prvnak bez pomoci. Nebo do pracovek pripravit menu, recepty zapsat do sesitu a jidlo vyfotit, poslat. Tyden zapisovat kazdou aktivitu do TV a poslat posleze. To nic.
Cestinarka umi nejvetsi perlicky. Je takova aktivistka. Vymysleni rikanky nebo pribehu o corone. Aj mi mrzi, ze se odeslala a neulozila. Zitra po prazdninach maji jednu perlicku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3286
28.2.21 21:21
@mobenka píše:
@vokishka To se přece rodičů vůbec netýká…Jsme s dětmi domluveni už od jara a prostě jako úkol to v jednu stále stejnou chvíli nakopírují. ONI- ne rodiče :mrgreen:

U maloušů je to vždycky úkol pro rodiče. Jinak obdiv všem zúčastněným - učitelům, rodičům i dětem! Je to pekelně těžké pro všechny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8181
28.2.21 21:48
@mobenka píše:
@vokishka To se přece rodičů vůbec netýká…Jsme s dětmi domluveni už od jara a prostě jako úkol to v jednu stále stejnou chvíli nakopírují. ONI- ne rodiče :mrgreen:

já Ti nevím, ale DÚ posílám za dceru 4.tř já, nevím jestli by si s tím poradila, vyfotí mi DÚ mým mobilem a já to nacpu do Teamsů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48684
28.2.21 21:55

@bublinek zvládla by… u nás druhačka v pohodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
28.2.21 21:58

@bublinek Ono asi dost záleží, jakou učitel používá platformu.

Pokud je potřeba fotit telefonem, přetáhnout to do (rodinného či pracovního) počítače a poslat mailem/nacpat někam do google učebny nebo na teams/skype), tak tam je to voser (aby se fotka stáhla tam, kde ji děcko najde, případně správně pojmenovat, tudle jsme bojovali s tím, že pokud jsem to natáhla do dokumentů pod sebou a dítě se pak přihlásilo z dětského účtu v kompu, tak nemělo oprávnění k mým dokumentům…)
Nicméně třeba pokud by stačilo nafotit na mobil a poslat mailem nebo přes whats up, tak tak to zvládne po pár pokusech za dozoru rodiče i menší dítě. Respektive pokud se nahrává/posílá rovnou ze zařízení, kterým se i fotí/scanuje, tak je to podstatně jednodužší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48684
28.2.21 21:59

@Svistice nejjednodušší je mít nainstalované teamsy i v mobilu. Pak je to jednoduché, vyfotíš, vlezeš do teamsu do zadaného úkolů, přidáš obrázek a hotovo. Zvládá to druhačka aniž by ji to někdo zdlouhavě učil. Odkoukala to od bráchy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28051
28.2.21 22:03
@Moise píše:
@Svistice nejjednodušší je mít nainstalované teamsy i v mobilu. Pak je to jednoduché, vyfotíš, vlezeš do teamsu do zadaného úkolů, přidáš obrázek a hotovo. Zvládá to druhačka aniž by ji to někdo zdlouhavě učil. Odkoukala to od bráchy.

Jenomže u nas odevzdavaji v Bakalarich. A to se z mobilu blbě dela, ja v nem nevidim pořádně tu sipecku, co se pres ni odesila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
28.2.21 22:15

@Moise U nás jedou přes google meets, ale úkoly chtěla učitelka mailem. Děcko nemá telefon ani tablet, takže stejně musí využívat můj jediný chytrý telefon v rodině. Na jaře mi z něj za boha nešel odeslat mail s přílohou, takž jsem to jednou týdně přetahovala do kompu a posílala odtamtud a to bylo fakt za trest. :lol:
Nicméně brzy telefon podědí, takž plánuji rozšířit jeho ITC gramotnost. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48684
28.2.21 22:17
@vokishka píše:
Jenomže u nas odevzdavaji v Bakalarich. A to se z mobilu blbě dela, ja v nem nevidim pořádně tu sipecku, co se pres ni odesila.

já vím, to byla reakce na bublinka, která píše, že používají teamsy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8181
28.2.21 22:45
@Svistice píše:
@bublinek Ono asi dost záleží, jakou učitel používá platformu.Pokud je potřeba fotit telefonem, přetáhnout to do (rodinného či pracovního) počítače a poslat mailem/nacpat někam do google učebny nebo na teams/skype), tak tam je to voser (aby se fotka stáhla tam, kde ji děcko najde, případně správně pojmenovat, tudle jsme bojovali s tím, že pokud jsem to natáhla do dokumentů pod sebou a dítě se pak přihlásilo z dětského účtu v kompu, tak nemělo oprávnění k mým dokumentům…)
Nicméně třeba pokud by stačilo nafotit na mobil a poslat mailem nebo přes whats up, tak tak to zvládne po pár pokusech za dozoru rodiče i menší dítě. Respektive pokud se nahrává/posílá rovnou ze zařízení, kterým se i fotí/scanuje, tak je to podstatně jednodužší.

máme teams, stahuju fotky a pak vkládám, asi by to stáhla, ale jestliže jsem doma s ní, tak to beru jako kontrolu nad úkoly a nevadí mi to vkládat a mít jistotou, že DÚ odešel, protože se zadává odpoledne a deatline je 18 téhož dne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8181
28.2.21 22:47
@Moise píše:
já vím, to byla reakce na bublinka, která píše, že používají teamsy…

já jsem matla na PC, jednou se naučím jednu cestu a té se držím, manžel mě naučil loni na jaře tento způsob a tak ho používám, nechce se mi nic měnit, něco bych určitě zkopala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4987
28.2.21 23:00

@ProfZav
Tak jestli u vás a gymplu mají děti někdy jen 2 on-line hodiny denně, tak to mi připadá příšerně málo. To má víc moje nejmladší v první třídě. Se divím, že se rodiče neozvou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3469
28.2.21 23:05
@bigl píše:
@ProfZav
Tak jestli u vás a gymplu mají děti někdy jen 2 on-line hodiny denně, tak to mi připadá příšerně málo. To má víc moje nejmladší v první třídě. Se divím, že se rodiče neozvou.

I mně. Ale tak to je.. Já si tam teď nacpala dvě hodiny mimo „svůj“ týden. Já učím teprve měsíc (zaskok za RD), takže nevím, podle jakého klíče to rozdelovali :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4987
28.2.21 23:09
@ProfZav píše:
I mně. Ale tak to je.. Já si tam teď nacpala dvě hodiny mimo „svůj“ týden. Já učím teprve měsíc (zaskok za RD), takže nevím, podle jakého klíče to rozdelovali :nevim:

Tak já mám dvě děti na osmiletém gymplu, každé na jiném a ty rozdíly v on-line vzdělávání jsou veliké. Je vidět, jak je kvalitní vedení školy, kde to mají jak nastavené a jak je ta škola pružná a jak se přizpůsobuje požadavkům. Za mě je to vždycky ve vedení, jak se nastaví systém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46939
1.3.21 06:54
@ProfZav píše:
I mně. Ale tak to je.. Já si tam teď nacpala dvě hodiny mimo „svůj“ týden. Já učím teprve měsíc (zaskok za RD), takže nevím, podle jakého klíče to rozdelovali :nevim:

na nizsim gymplu se pravdepodobne drzeli metodiky msmt, tam j uvedeno, ze zaci se maji synchronne ucit nejvyse 3 hodiny denne. Prednost maji mit m, cj, aj, ostatni naukove predmety po hodine tydne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat