Využití placenty matkou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Relad
Kecalka 106 příspěvků 05.12.17 14:13
Využítí placenty matkou

Ahoj holky, mám dotaz jestli někdo z Vás po porodu využil svou placentu. Tím myslím jestli ji jako prevenci před poporodní depresí, laktační psychózou, ale také z důvodu živin, minerálů a dodání síly po porodu a ztrátě krve konzumoval. Já žiju v Anglii, kde je tohle stále populárnější a na mojí klinice, kde budu rodit mi tuto možnost automaticky nabídly, když jsme s mou midwife sestavovaly porodní plán. Volila jsem asi pro mě nejschůdnejší cestu, a to výrobu kapslí. Máte někdo zkušenost, opravdu jsou tyto účinky, tak znatelné, blahodárné a efektivní? V přírodě je to naprosto přirozená věc.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

lecka
Kelišová 5214 příspěvků 05.12.17 14:18

Ano v přírodě je to běžné že zvire konzumuje placentu, ale z důvodu ochrany před predatory

Edita2
Závislačka 2671 příspěvků 05.12.17 14:18

Já si chci taky tentokrát nechat placentu zpracovat jak na koktejl tak na kapsle :) hodně jsem o tom četla recenze na domácích porodech, že je to fakt změna. Ale zatím teda nemám osobní zkušenost. Ale vzhledem k tomu že prvorozený je dost akční, chci opravdu fungovat a nemohu si dovolit povolit ve svém tempu. Snad to u mě zabere tak jako na ty u kterých jsem četla že zaznamenaly, větší tvorbu mléka, byly spokojené a pomohlo i při krvácení :nevim: jediné co mě štve že budu muset kontaktovat paní až v Brně bo blíž ke Zlínu nikoho nemáme a sama si na to netroufám

berusa.m
Závislačka 2587 příspěvků 05.12.17 14:20

@Relad V přírodě pojídá samice placentu, aby zbytky krve apod. nenalákaly šelmy. Silný slepičí vývar dá jistě více sil.

fenny
Kelišová 5283 příspěvků 05.12.17 14:27

Měla jsem koktejl po druhém a třetím porodu (v den porodu a pak ještě dvakrát) a žádný extra efekt jsem nepozorovala. Kapsle bych si nenechala dělat, přijde mi to jako tahání peněz. Ale někomu to třeba pomáhá, byť možná jako placebo :nevim:

Relad
Kecalka 106 příspěvků 05.12.17 14:37

@berusa.m Nevím, já na to četla samá pozitiva a i můj doktor a midwife o tom mluvili v superlativech.
@fenny Mě to u nás hradí pojišťovna.

fenny
Kelišová 5283 příspěvků 05.12.17 14:43

@Relad No tak v tom případě nemáš co zkazit - vyzkoušej a uvidíš sama :-)

Relad
Kecalka 106 příspěvků 05.12.17 14:48

@fenny Ale budu to muset zamlčet před chlapem :D by se z toho asi po*lil :D

fenny
Kelišová 5283 příspěvků 05.12.17 14:54

@Relad Aby se nepos… :mrgreen: Můj mi ten koktejl sám připravoval :mrgreen:

Relad
Kecalka 106 příspěvků 05.12.17 14:55

@fenny Tak to by můj nedal…on zabije prase, udělá celou zabijačku, ale tohle ee. Jsem zvědavá, jak zvládne porod :-)

dickys
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 05.12.17 15:01

Zkušenost nemám, já bych si teda dala po porodu radši krvavej steak a ani by nemusel být v kapslích :mrgreen: Ale že to hradí v UK pojišťovna je opravdu zajímavy :)

Lenka_Hal
Závislačka 4207 příspěvků 05.12.17 15:25

https://www.sciencenews.org/…bys-placenta

Ja se docela bavila nad komentari dole. Ale jinak, jak rikal jeden znamej, no co, porad lepsi nez kdyby snedly to dite… :mrgreen:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28309 příspěvků 05.12.17 16:01

Obal si ji jako řízek.

Relad
Kecalka 106 příspěvků 05.12.17 16:04

@dickys CO je na tom zajímavé?
@Burj Chalifa Dík za radu :-) řízky nejím ;)

Relad
Kecalka 106 příspěvků 05.12.17 16:11

Omlouvám se, uvádím na pravou míru. Teď jsem trochu googlila a zpracování placenty na kapsle není v UK hrazeno pojišťovnou, moje klinika to provádí v rámci porodního balíčku, nebudu rodit v klasické nemocnici. Normálně to firmy nabízí okolo 200 librášů, takže 5000 Kč cca :-)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Bohdalová své miliony už asi neuvidí. Bankéř, který jí prodal obrazy, utekl na exotický ostrov

Před rokem se zjistilo, že Jiřina Bohdalová naletěla podvodníkovi, bývalému... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama