Využíváte uchycení autosedačky ke konstrukci kočárku?

104
22.5.17 12:16

Využíváte uchycení autosedačky ke konstrukci kočárku?

Ahoj, prosím chci se poradit. Myslíte, že je opravdu důležité mít u kočárku adaptéry na autosedačku? Já totiž nevím, jestli to vůbec využiju. Spíše bych autosedačku nechávala v autě a miminko přendavala do kočárku (chci koupit mimo „hlavního“ kočárku ještě lehký skladný kočárek s vložnou taškou). Mně se to totiž dost příčí mít miminko delší dobu v autosedačce, ale nemám s tím zkušenost, tak se chci poradit. Jak to máte vy, používáte autosedačku připevněnou na konstrukci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1776
22.5.17 12:18

@aluisina používala jsem vajicko, když byl kluk malickej..hodně spal a tak jsem ocenila, ze jo nemusím prendavat ze sedačky do kočárku. Třeba rychlý nákup nebo tak něco se zvladnul ve vajicku v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9274
22.5.17 12:18

Vůbec. Kupovala jsem to aby to šlo, ale nevyužila ani u prvního ani u druhého dítěte. Pořídila jsem si kvalitní golfac, který jde téměř do lehu a když jsem potřebovala tak jsem na tu chvilku využila spis to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8672
22.5.17 12:20

Myslela jsem, jak to budu využívat, a nakonec jsem to využila 2× za celou dobu u dvou dětí. Chtěla jsem hlavně na ty první měsíce, kdy třeba nebudu chtít přendávat spící miminko. Jenomže syn se narodil přelom podzim/zima, tak mi přišlo vajíčko málo chráněné proti větru a zimě, a dcera se narodila začátkem léta, a to mi přišlo vajíčko zase málo chráněné proti slunci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70088
22.5.17 12:21

@aluisina Používala jsem, zejména na akce typu doktor, rychlý nákup a podobně, protože třeba u toho nákupu dítko pravidelně v autě usnulo a pak mi přišlo lepší, aby bylo chvilku ve vajíčku, než ho budit jedním přesunem do kočárku a pak druhým zpět do sedačky. Ale tedy měla jsem pod autosedačku lehounký podvozek, na hlavní kočár mi to přijde zbytečný, tam jsem to využila jednou a to ve chvíli, kdy jsem jela na návštěvu autobusem a věděla jsem, že zpět budu vezena autem a vézt mimino v kočáru a k tomu nést v ruce vajíčko je hodně nepraktický model :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
22.5.17 12:21

Nevyužila jsem je ani jednou. Dr. mi řekla, že když někam pojedeme autem, tak máme přendat dítě z autosedačky do kočáru, aby neměl křivá záda. Ve vajíčku jsem ho měla jen v autě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.5.17 12:22

My využíváme často, ale není tam nikdy delší dobu. Hlavně na nákupy. Když v autě usnul, jen jsme nacvakli na podvozek. Při přendavani do kočáru by se probral. Ale zalezi na vás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17397
22.5.17 12:22

@aluisina Vyuzivam to. Mame k tomu jeste skladne golfky, ktere jsou trvale v aute, ale na par metru neprendavam do kocarku, ale nacvaknu autosedacku. Ono pokud mas kvalitni autosedacku, tak bude mit kolem 4 kg, do toho ti dite bude mit dalsich 6-10 kg a uz to proste poznas. Uneses to, to neni problem, ale je to tedy drina. Ja nacvakavam skutecne i na par metru od auta treba do bazenu, k pani doktorce apod. Navic ono casto dite v te autosedacce usne a nechci ho nechat dospavat v aute na slunicku, prendanim do kocarku by se vzbudilo, ta moznost nacvaknuti opravdu neni spatna. A take nenechavam dite v autosedacce dlouho, ale v zime me prijde lepsi do toho bazenu vzit autosedacku nez ho jen v tenkem svetriku (s bundou do autosedacky nesmi) prehazovat na parkovisti do kocarku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24410
22.5.17 12:25

Taky hlavně k doktorům, nákup atd.
Pro mě je autosedačka s miminem prostě dost těžká :nevim:, takže i z toho parkoviště do ordinace lékaře pro mě byl podvozek pohodlnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2607
22.5.17 12:26

Využívala a využívat budu i u druhého, hlavně tedy skrz akce typu nákup, lékař atd. Navíc existují sedačky, které jdou dát do lehu, takže dítě není skrčené jako v nepolohavacim vejci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2740
22.5.17 12:28

Kupovala jsem u prvního dítěte, využili jsme párkrát, takže u druhého jsem adaptéry ani nekupovala, jen sedačku, která pokud by bylo potřeba bylo možné po zakoupení adaptérů na kočárek dát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104

Děkuju, ono je to dost na uváženou. Já tedy uvažuju nad autosedačkou, která nemá klasický tvar vajíčka, ale je více do lehu. Jenže i tak to není stejné jako třeba v té vložné tašce. Nehled na to, že ne ke každému kočárku lze připevnit každá sedačka a už tak máme problém vybrat kočárek, tak se nechci ještě tímto omezovat :D. A ještě chci tedy dodat, že my autem jezdíme spíše delší vzdálenosti, ale na kratší vzdálenosti chodím pěšky nebo případně MHD. Tak mě moc nenapadá situace, kde bych to využila. Jenomže ono to člověka nikdy nenapadne, než se miminko nenarodí. Proto ocením vaše zkušenosti =)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6362

Využívám jen občas, když jedu na nákup do obchoďáku, kde nemají košíky s nosítkem na sedačku - raději si ale vybírám, kde to mají. A kolikrát i když nemají, tak dám sedačku do nákupního vozíku, akorát se tam potom nevejde moc nákupu. Taky jsem si myslela, jak to budu používat, ale ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1186
22.5.17 12:29

Tak já musim říct, že jsem využívala hodně, ale ne na dlouhé procházky. Nevim jak je to u vás, ale u nás je třeba doktor poměrně daleko od parkoviště takže, když jsem nesla sedačku v ruce, přišla jsem tam naprosto splavená. Nebo na drobné nákupy, ale bydlim na vesnici takže jsem musela na nákupy autem, kdyby to šlo, šla bych radši procházkou s kočárkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
22.5.17 12:34

Ja jsem to vyuzila na maximum, i kdyz jsem v baraku tahla autosedacku z garaze do bytu. Mozna nekomu nevadi tahat tezkou autosedacku s miminem, ja jsem byla rada za kazdou ulevu. Jako urcite jsem nemela miminko hodiny v autosedacce, ne zadne prochazky apod., to mi prijde silene, ale proste, abych nemusela tahat autosedacku. Autosedacku jsem davala na golface, abych nemusela tahat sportak. Za mne jeden z nej vynalezu. (Obe deti jsem mela ve vajicku do 11m, takze jsem to opravdu vyuzila na 100%)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama