Vyvázání ze spoludlužnictví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 20:21
Vyvázání ze spoludlužnictví

Ahoj, mám dotaz a budu ráda když mi na něj odpoví hlavně lidi, co s tím mají zkušenosti, nebo pracuji v bance a vědí jak to chodí. Kamarádka si vzala s přítelem hypotéku na barák u Modré pyramidy, kde figuruje jako spoludlužnik. Bohužel po roce splacení se chtějí rozejít, její bývalý přítel si chce barák nechat a tedy splácet dále hypotéku. Má otázka zní - jak se vyvazat že spoludlužnictví? Má s tím někdo zkušenosti? Budu ráda za každou radu :hug:

Reakce:
araw
Neúnavná pisatelka 16634 příspěvků 02.12.18 20:28

Banka ji vyvaze, pokud je pritel dostatecne bonitni, aby mel hypo sam. Nebo najde jineho spoludluznika. Jinak smolik a nikdo ji nevyvaze.

Uživatel je onlineTwixinka
Ukecaná baba ;) 1303 příspěvků 4 inzeráty 02.12.18 20:28

Urcite to jde a jsou dve moznosti .. bud pozada banku o vyvazani spoludlunika a nebo cely uver preuveruje do noveho,kde bude figurovat jiz jen pritel .. v obou pripadech ale bude nutne,aby pritel prokazal dostatecnou bonitu pro splaceni,pokud ji mit nebude,tak banka ani jednu z moznosti nepovoli .. pripadne by pak pritel musel dodat jineho bonitniho spoludluznika ..

Slečna Ferka
Extra třída :D 10174 příspěvků 02.12.18 20:40
Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20097 příspěvků 02.12.18 20:44

vyvázání není žádná sranda, musí se doložit, že přítel je dost bonitní, aby hypo utáhl sám.
Navíc když to řešila moje sestra, tak vím, že tam operovali i s fixací. Každopádně lehké to zrovna není, ať se kamarádka připraví, že to nejspíš nebude otázka pár dní… a s nejistým výsledkem…

Ukecaná baba ;) 1303 příspěvků 4 inzeráty 02.12.18 20:44

@Slečna Ferka clanek je z roku 2014 a pise se tam pouze o ruciteli,ktery s NOZ zanikl :nevim:

Slečna Ferka
Extra třída :D 10174 příspěvků 02.12.18 22:26

@Twixinka Pokud je to z roku 2014, tak to bude platné i s NOZ, ne?

Každopádně ten princip platí, kdysi jsem to přešila s kamarádem - právníkem přes nemovitosti. Musí to být vždy po dohodě s bankou, nárokové není nic. Při konci fixace by to IMHO mohlo být snazší, že by třeba u novébanky byl úvěr jen na něj, ale to jen fabuluju, zjištěné to nemám, zda to tak funguje.

Ukecaná baba ;) 1303 příspěvků 4 inzeráty 02.12.18 22:45

@Slečna Ferka poukazuji na to,ze clanek je stary a navic ne uplne pravdivy,ptze rucitel uz dle NOZ neexistuje :nevim: narokove to neni,ale pokud dluznik splni podminky,tak spoludluznika vyvazou,pracovala jsem v bankach a resila to denne ..

Luciusek86
Ukecaná baba ;) 2199 příspěvků 03.12.18 07:50

Tohle jsem resila nedavno ja ale u hypoteční banky. Cele to trvalo asi 3mesice. Prvne jsme nechali u pravnika sepsat kupni smlouvu, kde bylo jasne dano jak jsme se vyrovnali se spoluvlastnictvim bytu. Jako ze tu moji pulku odkoupil. Pote si musel vyridit jake ma prijmy a oba jsme sli na banku. Tam uvedli duvod proc chci vyvazat a cele to na bance podali a podepsali. Banka se asi do mesico ozvala ze navrh schvaluje. Takze se podepsala kupni smlouva, zaslo se na katastr predpsat vlastnictvi. Dalsi cekacka 1mesic. Az katastr prepsal a byl vlastnik jen byvaly, tak se vse posilalo na banku a banka sepsala vyvázání a mu nabehla nova hypoteka uz beze me. Pak bylo treba zajit na financak. On totiz nabyl 50% nemovitosti tak musel podat danove přiznání z nabyti. Cely tento prepis se vsim vsudy i s dani nas stal asi 20tis. Ale jsme z maleho mesta s levnymi byty

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 10:21

Děkuji všem za odpovědi. Vcelku žádné dobré zprávy… Ještě jsem si vzpomněla, že mi kamarádka říkala, že bonita byla počítána z příjmů přítele, protoze ona byla v té době ve zkušební době, takže neviděli ani její smlouvu, nic… Snažili se udělat výjimku tím že přinese od mistra z práce napsáno jak je s ní spokojený a že s ní počítá do budoucna, ale žádnou výjimku ji neudělali, proto není do hypotéky zanesena rovnocenne jako dlužník, ale jen jako spoludlužnik.. Ani to nehraje v její prospěch? Když se počítala bonita z jeho příjmů a on by na ní dosáhl? :( jako ptám se, protože nyní její přítel měnil práci zrovna 1.12.nastoupil do nové firmy a je teď ve zkusebce on, tak jestli budou znova všechno zkoumat, tak je to celkem v háji a ona už je úplně zoufalá když ji řeknu co jsem tady zjistila, tak se asi fakt složí :nevim: nemůžou spolu bydlet, jsou už na sebe alergičtí :think: pokaždé jak jsem nich a přijde její přítel a někdo z nich něco řekne tak se automaticky strhne hádka, několikrát jsem toho byla svědkem :pocitac: :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 10:32

No a ještě mě napadlo, co třeba refinancování hypotéky? Jak je to tam se spoludlužníkem? Taky vše odznova? :think: :jazyk:

Ukecaná baba ;) 1303 příspěvků 4 inzeráty 04.12.18 10:34
@Anonymní píše:
Děkuji všem za odpovědi. Vcelku žádné dobré zprávy… Ještě jsem si vzpomněla, že mi kamarádka říkala, že bonita byla počítána z příjmů přítele, protoze ona byla v té době ve zkušební době, takže neviděli ani její smlouvu, nic… Snažili se udělat výjimku tím že přinese od mistra z práce napsáno jak je s ní spokojený a že s ní počítá do budoucna, ale žádnou výjimku ji neudělali, proto není do hypotéky zanesena rovnocenne jako dlužník, ale jen jako spoludlužnik.. Ani to nehraje v její prospěch? Když se počítala bonita z jeho příjmů a on by na ní dosáhl? :( jako ptám se, protože nyní její přítel měnil práci zrovna 1.12.nastoupil do nové firmy a je teď ve zkusebce on, tak jestli budou znova všechno zkoumat, tak je to celkem v háji a ona už je úplně zoufalá když ji řeknu co jsem tady zjistila, tak se asi fakt složí :nevim: nemůžou spolu bydlet, jsou už na sebe alergičtí :think: pokaždé jak jsem nich a přijde její přítel a někdo z nich něco řekne tak se automaticky strhne hádka, několikrát jsem toho byla svědkem :pocitac: :zed:

Vse budou zkoumat znovu a jestlize ted nastoupil pritel do nove prace a je ve zkusebce,tak mu tu hypoteku jen na sebe stopro nedaji :( a ikdyby mela Tvoje kamaradka prijem a pocitala se do bonity jeji mzda,tak je stejne jako spoludluznik,to neni o tom,ze nemela prijem,ale dluznik byva zpravidla jen jeden .. kdo tu hypoteku plati? Jen pritel? Pokud ano,tak at se kamaradka odstehuje do pronajmu a vyresi to az bude pritel po zkusebce,hlavne ale musi v te bance nahlasit zmenu adresy,kdyby byl nejaky problem,tak at to vi hned ..

Ukecaná baba ;) 1303 příspěvků 4 inzeráty 04.12.18 10:35
@Anonymní píše:
No a ještě mě napadlo, co třeba refinancování hypotéky? Jak je to tam se spoludlužníkem? Taky vše odznova? :think: :jazyk:

Ano vse se resi znovu ..

Luciusek86
Ukecaná baba ;) 2199 příspěvků 04.12.18 16:12

Ano i pri vyvazani i pri refinancovani vse znovu. S tim ze od 1.10. letosniho roku jsou podminky pro poskytnuti hypoteky zprisnene. Budou se muset domluvit. My to resili po 10letech co nejsme spolu, predtim by to jen na neho nenapsali. Celych 10let si platil hypo sam ale az ted ma plat a okolnosti aby prepsali. Bohuzel spoludluznictvi je velky zavazek. Rekla bych ze horsi jak svatba.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >