Vývoj 11ti měsíčního dítěte

69
4.1.20 16:19

Vyvoj 11 ti mesicniho ditete

Ahoj, mam 11 ti mesicniho prcka, je mu 11 mesicu a 6 dni, jde mi o to, ze neslabikuje jako je treba bababa, dadada, mamama atd..Nas jediny zvuk je aaaaa, auuu, eeee..Pak tedy jeste jedna vec a to je to, ze opakuje jako paci paci, jak je veliky..Papa udela ale sporadicky. jinak leze po čtyřech, chodi kolem nabytku, vyleze do výšky, po schodech, na sedacku atd..Prstikama sebere sebemensi smutno ze zeme..Kdyz reknu kde je mama tak me hleda, kde je tata taky hleda, Kdyz reknu pojd za mnou a jsem v kuchyni tak prileze, je to mamanek takze mazlivej az az ???? na jmeno taky reaguje kdyz teda nema zadnou činnost ktera ho zajima vic, ocni kontakt ma, ale dela mi starosti to ze teda neslabikuje, nenapidobuje hříčky, nereaguje na dej, podej, kde je pes treba..I kdyz v knížce z 90 procent pozna a bud se koukne a nebo rukou placne..A nevim teda zda se mam znepokojovat ci ne..Vim je malej ale mame doma 4 letakas podezřením na autismus tak jsem z toho vseho uz na hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4535
4.1.20 16:35

To chce klid, vždyť nemá ani rok, co bys po něm chtěla. Jeden náš syn se podobně (a ještě hůř) projevoval snad až do 2 let. Teď má 3 a je to skoro ok. Přišlo se na to, že hůř slyší. Ale tvůj prcek je fakt malej, dej mu čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2066
4.1.20 16:42

Je fakt maly, nikdo vam ted nic spolehliveho nerekne. Me podle popisu prijde na svuj vek ok. Trochu jen ta rec, ale to muze ze dne na den dohnat nebo bude mit treba jen OVR. Na ukazovani je limit 18 mesicu. Ty hricky spoustu deti nebavi a stejne i kdyz se to mechanicky nauci, tak to vypovidaci hodnotu nema. Radim neznepokojovat se. U toho ctyrletaka, tam uz se ledaco pozna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
4.1.20 16:48

@Oriseka no u 4 letaka se to resilo uz v roce a pul..chodime k psychologovi, logopedce, terapie atd..Spis me děsí hruza ze bych to musela projit znova…Ale mladsi je teda jinej nez byl starsi, ma ocni kontakt, je mazel, vnímá vse co se kolem deti a je to rarach..Starsi to co umi ted mladsi vubec neuměl, jako treba ze mladsi se pousti, starsi se v jeho veku se jen plazil..No tak snad to bude v poradku no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
4.1.20 16:48

@chaela ja vim ze je maly..Jen me zajimalo, zda je na tom nekdo podobne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4535
4.1.20 16:56

@Cucollino to budou nervy kvůli staršímu, ze… u nás je to podobný, ale jaksi opačně. Nejstarší syn je chytrej jak opice, řešíme nadání, PPP kvůli IVP do školy atd. Mladší je nejspíš jen průměrné dítě, ale ve světle staršího je to fakt sto a jedna. K tomu navíc to jeho ne zrovna klasické chovani, problémy kvůli horšímu sluchu… no máme toho plný kecky. Teď máme ještě mimino, který je linejsi a jelikož kluci oba byli v motorice jak raketový střely, tak začínám taky plasit. Tak přeju, ať to nic není, udělané ani u jednoho dítka :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
4.1.20 17:08

@chaela no starsi je ted uz relativne v pohode, porozumneni naskakuje, v nekterych vecech dle paycholozky je genialni dite 😊 jde dopredu..Misak (mladsi) je taky napred v motorové oproti starsimu..Akorat mi dela starosti to slabikovani a to ze kdyz se ho zeptam kde je pes, podej mi auto tak proste nereaguje..A to opakování..Jinak je to sladous no..Jojo jsou to stresy kvuli starsimu, to si uvědomuji no..Je to na palici jakmile neco tak je clovek v nervech

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
665
4.1.20 17:09

Vidíš, že ani u čtyřletého dítěte se s jistotou ještě nedá autismus diagnostikovat, natož u ročního. Jinak si myslím, že děťátko odpovídá plus mínus roku, na tabulky bych se vykašlala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2066
4.1.20 17:19
@Cucollino píše:
@Oriseka no u 4 letaka se to resilo uz v roce a pul..chodime k psychologovi, logopedce, terapie atd..Spis me děsí hruza ze bych to musela projit znova…Ale mladsi je teda jinej nez byl starsi, ma ocni kontakt, je mazel, vnímá vse co se kolem deti a je to rarach..Starsi to co umi ted mladsi vubec neuměl, jako treba ze mladsi se pousti, starsi se v jeho veku se jen plazil..No tak snad to bude v poradku no.

Tak vlastne ja jsem na tom trochu podobne. Starsi ctyrlety ma sve diagnozy, v 18 mesicich mi dotaznik nedali, ale pohorel by. Resit jsem to zacla kolem 3 let, ale trvalo to nez jsme se nekam dostali. Taky chodime na logopedii, na terapii cekame, psycholog uz ho bude chtit videt az jako predskolaka. Mladsi ma 19 mesicu a je taky uplne jiny-me prijde hodne sikovny, jen v te reci je pozadu, ale komunikuje kolikrat lepe nez ten ctyrlety(ikdyz ten mluvi adekvatne veku v srozumitelnych souvetich). Jakou ma terapii?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
4.1.20 17:25

@Oriseka my chodime na terapie do Aut centra v Praze, je to terapie na Komunikaci zaměřena a na socialni dovednosti..Maji ale hodne lidi a malo terapeutu, takze chodime zatim 1 za 14 dni a cekame kdy nam daji moznost alespon 1 za tyden, je to teda drahy jak prase ale stoji to za to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
4.1.20 17:26

@Tojsemja3 tak nam autismus byl teda vyloucenej, spis to vypada na Vyvojovou disfazii ale nikdo nam to s určitostí nerekne, jelikoz u nej je jedna vyhoda pro nas pro ne nevyhoda, ze ma nadprůměrný intelekt a jde porad dopredu..Za 2 mesice udelal takovy skok, ze kdyby mi to nekdo rekl pred 4 mesicema tak mu verit nebudu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
665
4.1.20 17:31
@Cucollino píše:
@Tojsemja3 tak nam autismus byl teda vyloucenej, spis to vypada na Vyvojovou disfazii ale nikdo nam to s určitostí nerekne, jelikoz u nej je jedna vyhoda pro nas pro ne nevyhoda, ze ma nadprůměrný intelekt a jde porad dopredu..Za 2 mesice udelal takovy skok, ze kdyby mi to nekdo rekl pred 4 mesicema tak mu verit nebudu

Tak to je super👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
4.1.20 17:33

@Tojsemja3
No udelali jsme kup prace, sice neni jeste tam kde by mel byt ake verim ze nez pujde do skoly, to zvládneme v pohode

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2066
4.1.20 18:15
@Cucollino píše:
@Oriseka my chodime na terapie do Aut centra v Praze, je to terapie na Komunikaci zaměřena a na socialni dovednosti..Maji ale hodne lidi a malo terapeutu, takze chodime zatim 1 za 14 dni a cekame kdy nam daji moznost alespon 1 za tyden, je to teda drahy jak prase ale stoji to za to.

To zni dobre. A drahy je treba tisic za hodinu nebo vic? Takze aby tam chodil nemusi mit diagnozu autismu? A tuto terapii vam nekdo doporucil? Vyvojova dysfazie receptivni nebo smisena? Tak to jsem se tedy v tech otazkach rozjela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
4.1.20 18:21

@Oriseka ne tam nechodi jen autisti, ale lidi s detma co potrebuji pomoc s detmi 😊 1500 na hodinu a pul ale vstupni konzultace stoji 3000..Tuto terapii nam doporucila psycholozka..A jedna moje znama co tam chodi se synem taly..Logopedka nam rekla ze to vidi na VD smíšenou. Takze uvidime, na papir nam jeste nikdo nic nedal..Tak uvidime.Ted teprve se zacal rozkecavat, ze dokaze vae pojmenovat, ukazat, poprosit, podekovat, roct co chce..Takze my jsme v reci v zacatku..Porozumneni je na tom hur, ale jde dopredu, takze zatim se vyckava

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat