Vývoj dítěte - už nemůžu

Anonymní
6.3.21 22:57

Vývoj dítěte - už nemůžu

Dobrý večer,
vím, že by člověk neměl porovnávat své dítě s jinými a vždy jsem se toho držela. Ani nebyl vlastně důvod jelikož ty první miminkovské úspěchy zvládl s předstihem a bez problémů. Jenže naučil se chodit a tím je všemu učení konec. Budou mu za půl roku tři roky a troufla bych si tvrdit, že neumí nic. A všeho se bojí. Koupili jsme mu houpací zvířátko, řev. Rok to tu stálo a nevšiml si toho. Když jsme ho na to posadili, řev. Koupili jsme odrážedlo, opět úplně stejný scénář s tím, že kolem toho chodil obloukem. Vzali jsme ho na boby, řev. Chci si s ním kreslit, vybarvovat, nezájem. Vydrží u toho dvě minuty. Jediná záliba jsou autíčka a kramaření. Ale co je nejhorší, je mluvení. Nepoužívá ani jedno obtížnější slovo. Jednu dobu používal; tyyjo - to už nepoužívá. Říká máma, to říká ale i tátovi, táta ještě neřekl. Trefně umí říkat jen ahoj. Zvířecí zvuky vůbec neumí. Jednou jsem stále opakovala HALÓ - řekl HA a najednou se zarazil a už to nezkusil. To mě trošku zarazilo a říkám si, jestli to není třeba nějaká porucha. :nevim: Nočník ani nemluvě. Je vidět, že ví, co po něm chci, ví, co tam má dělat ale raději se pokadí ve stoje před nočníkem a počůrá kde zrovna stojí. Pořád jenom peru a vytírám protože je nemožné odhadnout, kdy zrovna bude čůrat nebo kadit. To neměl pravidelné nikdy. Jsem absolutně nešťastná a ze všech stran poslouchám; on ještě neumí na nočník? On ještě neumí mluvit? Přitom mi přijde, že chápe moc dobře ale jen zkrátka nechce. Když řekneme; „řekni…“ tak zaječí, dá si ruce na obličej a kroutí hlavou. Kolikrát slyším, že se to zlomí.. ale kdy?? Říká pořád méně a méně slov, přestal používat vidličku.. mně přijde, že se spíše vrací než aby dělal pokroky. Naučil se akorát si kousat nehty na nohou. :roll: Nejhorší je má rodina která se neustále ptá, kdy jako začne chodit na nočník. Mám chuť na ně zařvat, ať ho to teda zkusí naučit. Přitom vidím, že na to zkrátka ještě nemá. :,( Už opravdu nemůžu. :,( Četla jsem si další diskuze a když maminky popisovaly, co vlastně všechno to dítě umí, tak bych za to byla šťastná. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
700
6.3.21 23:07

Co na to pediatr? Já osobně už bych obvolavala doktory, psychology… chápe „příkazy“ typu: běž do obýváku a dones ovladač? Nočník bych neřešila, řeč ano ale ve smyslu porozumění.
Co celý den děláte? Reaguje na něco pozitivně, že ho to baví a zajímá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 23:16

Takový příkaz by určitě nepochopil. Chápe jen příkaz položit a dej mi to - když má něco v ruce. Reaguje pozitivně na fyzické záležitosti - lechtání, mazlení, bububu, autíčka, celkově auta, vlaky, autobusy venku, malé děti, oblíbenou pohádku, dělá různé ksichtíky.. Jinak máme každý den podobný. Ráno se umyjeme, najíme, jdeme se projít nebo do krámu, dáme si oběd, prospí se, potom si hrajeme, mazlíme, kouká na pohádky, svačí.. Je to šťastný dítě které nemělo nikdy žádné problémy, nikdy nebyl ani nemocný tak nechápu například ten strach ze všeho. :( Asi máte pravdu, bude nejlepší už řešit věci s odborníky. Stále jsem to oddalovala ale žádné pokroky nepřichází.. :( @řeřicha

• Citovat
  • Nahlásit
2071
6.3.21 23:21

Jestli ztraci slova, ktere uz umel, tak mi to neprijde v poradku. Jak dopadl dotaznik v 18 mesicich? Jemna a hruba motorika? To porozumeni? Hra na neco, napodoba?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
6.3.21 23:21

Neřešila bych, že ho nezajímá odrážedlo, prostě některé děti na to nejsou, spíš, co je velký problém, je ta řeč no. Rozhodně to začni hned řešit. Jak reaguje na pohádky? Jak čtené nebo hrané. Pamatuje si je, jakože pozná třeba svoji oblíbenou? A umí třeba na prstech ukázat kolik mu je let?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2558
6.3.21 23:26
@Anonymní píše:
Takový příkaz by určitě nepochopil. Chápe jen příkaz položit a dej mi to - když má něco v ruce. Reaguje pozitivně na fyzické záležitosti - lechtání, mazlení, bububu, autíčka, celkově auta, vlaky, autobusy venku, malé děti, oblíbenou pohádku, dělá různé ksichtíky.. Jinak máme každý den podobný. Ráno se umyjeme, najíme, jdeme se projít nebo do krámu, dáme si oběd, prospí se, potom si hrajeme, mazlíme, kouká na pohádky, svačí.. Je to šťastný dítě které nemělo nikdy žádné problémy, nikdy nebyl ani nemocný tak nechápu například ten strach ze všeho. :( Asi máte pravdu, bude nejlepší už řešit věci s odborníky. Stále jsem to oddalovala ale žádné pokroky nepřichází.. :( @řeřicha

Ahoj, určitě bych zkusila psychologa a možná nechala zkontrolovat i sluch, pokud takto reaguje a má stále potíže s mluvou. Synovci je 5 let a stále s mluvou potíže má a ještě teď se pocurava do postele.Od malička ma naslouchatka na obou uších. Zda se mi u tvého syna, jako kdyby ti nerozuměl, co po něm chceš a tak řve nebo pokud nechce na odrazedlo, houpaciho koně, odrazedlo apod…treba mu to nedělá dobře…potize s rovnovaznym ústrojím. Samozřejmě se můžu úplně mýlit, ale stejně bych to nechala zkontrolovat a psychologa určitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
6.3.21 23:29

Já mám sice dítě menší, takže nemůžu vycházet z vlastní zkušenosti, ale to, co popisuješ, mi skoro ve třech letech bohužel nepřijde úplně ok. Už jen to, že přestává dělat to, co dřív uměl, bych v tomhle věku považovala za dost alarmující. Určitě bych zašla za pediatrem a začala to intenzivně řešit. Třeba opravdu potřebuje jen víc času, ale nespoléhala bych na to. Radši zbytečně řešit, než něco zanedbat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1282
6.3.21 23:30

Co na to doktorka? Také bych to už řešila s odborníkem. Má dcera ve 3 letech měla u pediatry jakoby test na autismus, prý se to dělá u všech byl to takový dotazník. Měli jste? Dcera má 4 a teda podle toho co píšeš mi přijde jak kdyby byla tam o 5 let starší než tvůj syn. Kluci jsou pomalejší to ano, ale určitě bych to řešila. Hlavne tu řeč, že ztrácí slova co uměl. Drž se a snad je jen prostě paličak a všechno se brzo douči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13634
6.3.21 23:32

Nech byt diskuze a net. Pokud mas potrebu to řešit objednej se k vaší doktorce.
Osobne bych mu dala cas do 3 let a zatím zasla jen na ORL ověřit si ze ma v poradku sluch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15084
6.3.21 23:34

Mě by nejvíc děsilo to, že zapomíná. A neumí nic nového.
Moje dcera už tři má. Se strachy je to dosti podobné. V létě se bojí vody, koupe se jen v malém bazénku, všude jinde řve. Loni řvala když ji padal sníh na fusak v kočárku, letos už po něm zvládla jít. Ale bobování byl zas jen samý řev.
Ale je to jediné s čím je mimo. Ona už ale v dotazníku v 18m měla dva body :? Tak je trošku víc hlídaná, námi i doktorem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13634
6.3.21 23:34

Holky a k cemu u takto malého ditete pomůže psycholog? (nemám zkušenost).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 23:37

@Oriseka U lékaře vždy všechno dopadlo dobře. Nikdy se lékařka nevyjádřila ve smyslu, že je něco v nepořádku. Vyjádřila se akorát k mluvení, že se to zlomí a že se rozmluví. Jenže to vůbec nevypadá. Fyzicky je naprosto v pořádku. Vyjde sám do schodů, zavírá, otevírá dveře, skáče, běhá, umí dokonce správně uchopit pastelku, všechno možné umí napodobit. I nakreslil kolečko když jsem mu to ukázala, snaží se věšet prádlo, vykrajovat vykrajovátky, když mi ukradne mobil tak si ho umí rozsvítit, změnit hlasitost, to také odkoukal, přepíná si kanály v televizi.. Máme v plánu mu koupit dětský klavír ale pochybuju, že ho to nadchne, jelikož nemá rád, když něco vydává zvuky. Nebere si ani autíčko které napodobuje zvuk motoru, vždy se lekne a rozpláče. :? Mně nepřijde ve své podstatě nějakým způsobem postižený nebo vyloženě zaostalý pokud nepočítám mluvení a strach.. no snad nám doktorka poradí a doporučí nějakého psychologa a snad bude vše v pořádku. :(

• Citovat
  • Nahlásit
15084
6.3.21 23:37

@Elen8 ve třech letech se dá už posoudit určitá vývojová vada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 23:39

Jinak ten test vůbec nevím, jestli proběhl. :oops: Pamatuji si, že se doktorka zeptala na pár otázek ohledně pohybu a mluvení ale nic hlubšího jsem nezaznamenala. To jste mi nasadily brouka do hlavy. :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
1282
6.3.21 23:39

Já bych se trochu bála autismu. Jak reaguje na děti? Hraje si? Nebo na cizi lidi? Boji se?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat