Vývoj plodu neodpovídá týdnu těhotenství

12
19.3.21 19:23

Vyvoj plodu - nedopovidajici tt

Ahoj holky. Ráda bych slyšela Váš názor nebo zkušenost. Jsem těhotná, před 3 týdny jsem byla na první kontrole, kde dr. konstatoval, že zatím je vidět zvětšena děloha, ale v ní jen stín. Tudíž to vypadá na 5+2 tt. Musím upozornit, že nemám poslední termín ms, jelikož jsem v tomto období (přelom prosince/ledna) prodělala covid a ms se nedotavila, nebo možná nějaká nenápadná, ale vzhledem k horšímu průběhu jsem neregistrovala. Minulý týden jsem měla růžový hlen a jela na pohotovost. Paní doktorka naměřila gestační váček se žloutkovým odpovídající 5+5 tt (9 mm s 2 mm žloutkovým). Naštěstí to byla pouze prasklá cévka. Dneska po 8 dnech jsem musela znovu na pohotovost, tentokrát jsem začala špinit. Pan dr. konstatoval, že to vypadá ohledně krvácení v pořádku. Že to může být jen překrvený čípek. Dal mi Utrogestal. Dělal mi utz, ale plod odpovídal 6+3. Sice vyrostl na 15 mm, ale zatím není vidět srdíčko. Mluvil něco o zamlklém těhu. Jsem z toho doma nešťastná. Mám doma 3 letého chlapečka, kde těhu bylo úplně na jedničku. Malej měl 4100 a 54 cm, sice jsem rodila 36 hodin a nakonec sekce, ale malej byl ok. Miminko jsme si moc přáli, povedlo se nám to hned první měsíc. A teď tohle, najde se tu nějaká maminka, která má podobnou zkušenost. Bude vděčná za všechny reakce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9445
19.3.21 19:25

Kolikateho byl poprvé pozitivní test?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4268
19.3.21 19:28

Nechápu, proč tě hned strašil zamlklým těhotenstvím. V 5tt už srdíčko být může, ale taky úplné klidně nemusí a to zvlášť, pokud ti nemoc nějak posunula MS a je předpoklad, že to udělala s celým cyklem. Akorát mi nesedí ta velikost embrya - skutečně embryo samotné má 15mm? Průměrná velikost v 6tt je totiž cca poloviční, to by odpovídalo dost staršímu embryu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4268
19.3.21 19:31

Jinak pokud krvácení není jasně červené a nejde o vyložené krvácení, na pohotovost už nejezdi. Růžový hlen je v počátku těhotenství úplně normální, děloha začíná pracovat. Pomáhá hořčík a citronová voda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
19.3.21 19:34

První pozitivní tt test jsem měla 18-20. unora. Na první kontrole jsem byla na konci února, myslím, že to bylo 28.2. Já spíš nerozumím, že po 8 dnesch je dle utz narust pouze 3 dny. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
19.3.21 19:35

@SlečnaDahlia děkuji začínám pít citronovou vodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
19.3.21 19:36

@SlečnaDahlia embrio tam vůbec nebylo, pouze ten gestační vaček. Konstatoval, že narostl, ale ne tak jak by si představoval

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
19.3.21 19:40

U mě to bohužel dopadlo špatně. Plod neodpovídal velikostně v šestém týdnu. Srdeční akce nebyla žádná. Na další kontrole konstatováno zamlklé těhotenství, následovala kyretáž dělohy. Taktéž se jednalo o druhé těhotenství, kdy první bylo bez komplikací. Na druhou stranu švagrová měla podobný problém a dopadlo to dobře. Dnes má zdravé dítě. Takže to je buď a nebo. Přeji pevné nervy do příští kontroly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9445
19.3.21 19:41
@Katja164 píše:
@SlečnaDahlia embrio tam vůbec nebylo, pouze ten gestační vaček. Konstatoval, že narostl, ale ne tak jak by si představoval

Na uzv byl pouze gestacni váček? Hele moc dobře to nevypadá. Dnes jsi tedy cca 7+6tt. to už by muselo být vidět embryo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4268
19.3.21 19:43
@Katja164 píše:

Jo takhle, psala jsi, že „plod narostl“, předpokládala jsem, že tam je a jen ještě není slyšet srdíčko. Tak to asi opravdu bohužel :? Bohužel se to takhle někdy stává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
19.3.21 19:45

@karkarka prave, ze plod je videt prej od 22 mm. Ale neodpovidaji ty tt. Jenže je to teď takové nejisté, když neví tu ms. Ale mě by to taky dle vyšetření u mého gyndaře vycházelo na 7+6 tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9445
19.3.21 19:56

@Katja164 nejjistejsi je to podle toho pozitivního testu. Ten je cca 14.dni po ovulaci. Takže ty jsi dnes opravdu cca 7+6.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
19.3.21 19:59

@karkarka ja prave ovulaci vubec nevim, nemela jsem mesic pred tim ani ms diky covidu. Takze nemuzu rict, kdy ovulace byla a jestli probehla klasicky nebo az pozdeji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 20:11

@Katja164 Nevypadá to dobře, už by mělo být vidět srdíčko. Měla jsem podobně. Mně velikost neodpovídala, později sice srdíčko bylo, ale pak to stejně zamklo. Musela jsem na potratovou pilulku (za mě lepší než kyretáž). Držím palce, ale spíš to vypadá špatně :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
9445
19.3.21 20:14

@Katja164 ovulace je cca 14 dní před pozitivním testem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat