Reklama

Vývoj řeči u dětí s vývojovou dysfázii

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zann6
Povídálka 25 příspěvků 05.02.16 16:54
vývoj řeči u dětí s vývojovou dysfázii

Zdravím, chtěla bych se zeptat vás, kteří máte dítě s diagnózou vývojová dysfázie. jaké vaše děti dělají pokroky? jak se s nimi učíte? a co vám nejvíce pomáhá. mám skoro pětiletého syna s vývojovou dysfázií. tak mě zajímá jak sou na tom ostatní děti.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

petra79
Echt Kelišová 9906 příspěvků 05.02.16 17:02

Bude mu sedm a chybi nam pismenko ř. jinak uz je vsechno ok.od 3,5 jsme chodili na logopedii dvakrat v mesici.doma cvicime abych nelhala jen 4krat tydne ani ne.kdyz byl mladsi nechtel vubec spolupracovat. snazila jsem se pri hrani si s nim procvicovat.mel expresivni dysfazii.

zann6
Povídálka 25 příspěvků 05.02.16 17:05
@petra79 píše:
Bude mu sedm a chybi nam pismenko ř. jinak uz je vsechno ok.od 3,5 jsme chodili na logopedii dvakrat v mesici.doma cvicime abych nelhala jen 4krat tydne ani ne.kdyz byl mladsi nechtel vubec spolupracovat. snazila jsem se pri hrani si s nim procvicovat.mel expresivni dysfazii.

aha, a máte odklad školní docházky? nebo už chodí do školy? my chodíme jedno za 3 týdny na logopedii. chodíme necelý rok. taky se mu moc nechce cvičit. máme hodně problém s tím že malý má velmi málo pohyblivá mluvidla. a s jazykem se mu vůbec nechce cvičit :(

Akras2
Ukecaná baba ;) 2204 příspěvků 05.02.16 17:28

Starší měla diagnostikováno tuhle poruchu. Měla odklad. Chodila do přípravky. Teď chodit do šesté třídy. Má IVP ale má bych jí ho klidně zrušila. Má sice trojku z češtiny a angličtiny ale jinak se učí relativně dobře. Fungovalo učit se pomalu a krátkou dobu. Zkoušejte cvičit třeba 2× denně po pár minutách. A zkus se podívat třeba na www.dysfa.cz.

petra79
Echt Kelišová 9906 příspěvků 05.02.16 18:20

Meli jsme odklad v zari uz jde do skoly.taky jsme meli malo, pohybliva mluvidla.

Gregory
Kecalka 221 příspěvků 05.02.16 18:21

Syn to oficialne diagnostikovano nemaji, protoze nas porad odbyvaji tim, ze to bude bilingvalnosti. Ja ale vim, ze neco jako vyvojovou dysfazii ma. Taky mu bude pet. Zkousim s nim procvicovat, ale napr. prehazovani slabik v barvach je natolik usazene, ze to proste nejde.
Co ma prekvapive dobre vysledky, jsou takove detske knizky, ktere jsou vtipne, ale hlavne jsou hodne o emocich. To chce cist porad dokola a uz to umi cele odrikat.

zann6
Povídálka 25 příspěvků 05.02.16 18:27
@petra79 píše:
Meli jsme odklad v zari uz jde do skoly.taky jsme meli malo, pohybliva mluvidla.

a ste v normální státní školce nebo v logoškolce? no jemu se ani s tím jazykem vůbec nechce cvičit. řekne mi že to nejde nebo že to neumí a nechce pokračovat.

zann6
Povídálka 25 příspěvků 05.02.16 18:30
@Gregory píše:
Syn to oficialne diagnostikovano nemaji, protoze nas porad odbyvaji tim, ze to bude bilingvalnosti. Ja ale vim, ze neco jako vyvojovou dysfazii ma. Taky mu bude pet. Zkousim s nim procvicovat, ale napr. prehazovani slabik v barvach je natolik usazene, ze to proste nejde.
Co ma prekvapive dobre vysledky, jsou takove detske knizky, ktere jsou vtipne, ale hlavne jsou hodne o emocich. To chce cist porad dokola a uz to umi cele odrikat.

no malý taky hodně přehazoval slabiky ve slovech. ještě ted v některých slovech je stále přehazuje ale už to není tak hodně. napšíklad místo maso říkal maos, nebo žába říkal báža, atd. nebo měl své názvy pro určitě věci. třeba mléku říkal hodně dlouho pupu. přitom je to úplný nesmysl, nevím jak na to přišel. ted už to ale říká normálně. nejde mu L. takže řekne méko. ale už mu aspon rozumím co to je

petra79
Echt Kelišová 9906 příspěvků 05.02.16 21:12

2 roky chodil do soukromý školky ale byl to očistec. Díky bohu za učitelky že měli takovou trpělivost.
Pak ho vzali do speciální třídy státní školka. Není to vyloženě logoškolka mají tam děti s různými poruchami, adhd, dysfázie atd kromě autistických to mají zase jinou třídu. V rámci toho mají logopedii jednou týdně canisterapie a učitelky prostě s nimi pracují podle IVP co každé dítě má, které jim vytvořili.

Nevěšte hlavu, když si vzpomenu jak na tom syn byl a jak je na tom teď nebe a dudy ted myslím mluvení. Ve 3,5 letech teprve začal tvořit věty, všechny slova přehazoval, časy neuměl, dlouho zaměnoval písmenka. DO 3,5 používal pár slovíček a jedno slovo měl na všechno a to bylo HEZE nevím kde to vzal, ale takhle si s námi povídal. Heze heze heze a utoho třeba ukazoval atd. když něco chtěl taak se vztekal protože jsme nevěděli co chce.

zann6
Povídálka 25 příspěvků 06.02.16 08:48
@petra79 píše:
2 roky chodil do soukromý školky ale byl to očistec. Díky bohu za učitelky že měli takovou trpělivost.
Pak ho vzali do speciální třídy státní školka. Není to vyloženě logoškolka mají tam děti s různými poruchami, adhd, dysfázie atd kromě autistických to mají zase jinou třídu. V rámci toho mají logopedii jednou týdně canisterapie a učitelky prostě s nimi pracují podle IVP co každé dítě má, které jim vytvořili.Nevěšte hlavu, když si vzpomenu jak na tom syn byl a jak je na tom teď nebe a dudy ted myslím mluvení. Ve 3,5 letech teprve začal tvořit věty, všechny slova přehazoval, časy neuměl, dlouho zaměnoval písmenka. DO 3,5 používal pár slovíček a jedno slovo měl na všechno a to bylo HEZE nevím kde to vzal, ale takhle si s námi povídal. Heze heze heze a utoho třeba ukazoval atd. když něco chtěl taak se vztekal protože jsme nevěděli co chce.

děkuju za podporu. já sem právě chtěla znát názor kdo má taky dítě s VD. protože jinak o tom lidi nic nevím. nejlíp to ví ten kdo to má doma. taky udělal nějaké pokroky už sw snaží ty slova lépe vyslovit ale né všechno mu jde. má tedka úplně čerstvě 5 let, takže doufám že než pujde do školy tak se to všechno zlepší. :,(…ale někde sem z toho fakt zoufalá

Kelsey
Hvězda diskuse 44477 příspěvků 06.02.16 09:45

Známé dcera měla potíž s mluvením, prý díky těžkému porodu ji zmackli nějak hlavu, jak ji pacili ven a to ovlivnilo řeč.
Dceru dávala do logopedicke školky ji tam denně brzo rano vozila, ona sama jako uč. v MS si udělala navíc logop.kurz.
Aby dceři mohla vic pomoct a samo i jiným dětem.
Její dcera teď chodí do první třídy s moji dcerou, i když ji doporučovali odklad a malá je moc sikovna.
Zkus najít taky logop. skolku.

dia100
Nováček 3 příspěvky 23.02.16 22:47

Ahoj, přesně vím jak se cítíš. Mám syna 7,5 let, vývojová dysfazie + porucha pozornosti. Chodí do první třídy a učí se velmi dobře. Řeč je zatím nekompletní, co se týče výslovnosti i vývoje gramatiky. Chodil do log. školky. Ještě před rokem jsem zoufale lovila příspěvky od lidí s podobným problémem a jsem ráda, že mi nějaké maminky odepsaly a povzbudily. U nás byl rozvoj řeči velmi pomalý, nejvíce pomohla až první třída, kdy se naučil číst a slova už vnímá jinak než slyšená. S dysfázií znám více dětí a vývoj je u každého trošku odlišný. Každopádně doporučuji uvažovat o odkladu školní docházky, ten rok dětem opravdu prospěje a trošku dozrají. A zvlášť kluci jsou méně pružní, no co si budeme povídat, nám to mluvení jde od malíčka lépe :)) Jinak pokud chceš a budeš mít nějaký dotaz, klidně napiš vzkazík nebo email.

MAMINKA 2
Povídálka 13 příspěvků 25.02.16 09:13

MALIMU JE 6.5 CHODIME DO LOGOPEDYCKE ŠKOLKY PŘIŠTI ROK NASTUPUJE DO SOUKROME LOGOPEDYCKE ŠKOLY NEUMI R, Ř ZAČAL TPRVE VE 3.5 OPAKOVAT ALE FURT SE LEPŠI NEZOUFAJTE TO PŘIJDE OMLUVAMSE ZA PRAVOPIS JSEM UKRAJINKA

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.17 21:36

Je tu někdo s dítětem s vývojovou dysfázií. U syna se právě začíná o této diagnóze uvažovat. Teď čekáme do 3 let, kdy budou další vyšetření - neuroložka mi řekla, že u kluka nic do 3 let řešit nebude, protože kluci jsou pomalí.
Je možné, aby takové dítě fungovalo v normální státní školce a bez asistentky?
Je u dětí s VD normální, že jsou agresivní?
Nefunguje tu nějaká skupina?

Macice13
Ukecaná baba ;) 2323 příspěvků 24.03.17 21:50
@Anonymní píše:
Je tu někdo s dítětem s vývojovou dysfázií. U syna se právě začíná o této diagnóze uvažovat. Teď čekáme do 3 let, kdy budou další vyšetření - neuroložka mi řekla, že u kluka nic do 3 let řešit nebude, protože kluci jsou pomalí.
Je možné, aby takové dítě fungovalo v normální státní školce a bez asistentky?
Je u dětí s VD normální, že jsou agresivní?
Nefunguje tu nějaká skupina?

A proč​ je podezření? Proto, že nemluví? Náš taky ne a zatím bdo 3 let neřeší (budou mu v srpnu). Ale znám i děti, co se rozmluvily ještě později a jsou naprosto v pořádku.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Podvedená Bohdalová v thrilleru o důvěřivosti seniorů: Z toho jde Strach!

Klobouk dolů! Jiřina Bohdalová (87) je profík každým coulem. S Jiřím Strachem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >