Vývojové vady plodu, ukončení těhotenství a další těhotenství

Anonymní
13.2.21 18:08

Vyvojove vady plodu, ukončení těhotenství a další tehotenstvi

Ahoj všem,
Omlouvam se za anonym,,ale zatím nechceme. Aby někdo věděl. Máme dvě zdravé děti 9 a 6 let, rozhodli jsme se pro ještě jedno ditko, otehotnela jsem 3 měsíce po vyndání tělíska, ale bohužel při prvotrimestralnim screeningu nám byly u plodu zajisteny mnohocetne vrozené vady a těhotenství jsme museli ukončit ve 13tt.To vše se stalo v polovině srpna 2020. Nyní jsem znovu těhotná 9tt a nemůžu se zbavit strachu z obdobného problémů. Je tu prosím někdo kdo prožil něco podobného a další tehu bylo v pořádku? Prosím o uklidneni :) ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4337
13.2.21 18:13

Ukončovala jsem ve stejném tt první těhotenství ze stejného důvodu. A máme 2 zdravé děti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.2.21 18:32

Svagrova před dvěma lety ukoncovala tehotenstvi ve 22tt, vv srdce neslučitelné se životem a bylo tam toho více. Pul roku po ukončení otěhotněla znovu a nyní mají skoro roční krásnou zdravou holčičku. Z genetiky jim přišla zpráva, že to byla „náhoda“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
560
13.2.21 18:47

Ukončení podobně jako Ty a máme další dvě divošky. Myslím, že Tvé obavy jsou normální po tom, co máš za sebou. Já se klepala při každé prohlídce. Doktor mě vždy uklidňoval, že smůlu už jsem si vybrala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 19:01

V roce 2017 jsem musela podstoupit UPT kvůli VVV…v roce 2020 se nám narodil zdravý syn…nyní jsem opět těhotná a trnu hrůzou úplně stejně aby bylo vše ok a neprožili jsme si to znovu. Strach je normální-musime teď jen věřit, že je vše jak má…

• Citovat
  • Nahlásit
269
13.2.21 19:23

Listopad 2019 UPT v 16tt Edwards. Nyní 23tt, strachovala jsem se od začátku, hlavě nejde moc poručit😔 Doteď vše v pořádku. Nyní na utz mírná dilatace ledv. panviček. Tak teď jen doufám, že jde jen o toto a není to součást jiné vady. Na plodovku už jít nechci. Lituji, že jsem si nezaplatila dříve nipt, pro můj klid. I když byl screening a integrovaný tripl test negativní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 19:43

@Rickym co je prosím nipt? Moc děkuji za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 20:09

Děkuji všem..
Na genetice nám řekli, že to bylo nešťastná smula a ještě nezažili, že by se to někdy u jedné maminky opakovalo… Tak snad mají pravdu :oops:
Teď mám i strašáka Covida :nevim:
Ani ne tak z toho, že bych ho mohla chytit, ale z toho abych nebyla v karanténe nebo izolaci v daný termín screeningu… Děsný jak to s člověkem zamava jedna špatná zkušenost…

• Citovat
  • Nahlásit
269
14.2.21 04:00

NIPT - neinvazivní testování z krve matky. Ale stojí kolem 12tis, podle pracoviště. Výsledek 10-14 dní. Pokud by ten vyšel zle, tak pak jedině plodovka.
Já taky doufám v to, že nemůžu mít takovou smůlu 2× za sebou🙏🏼

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 19:42

Ahoj holky zase já prosím o radu a zkušenosti.
Zveřejnit tehu chceme až po screeningu, když bude vše v pohodě, tak ještě stále anonym :oops:
Dnes jsem byla na odběru krve na ten prvotrimestralni screening, mudr. Udělal rychlý kontrolní ultrazvuk a stanovil tehu na 12+2tt. objednal mě na ultrazvuk na příští týden ve středu. Byl to takový fofr a já děsně nervózní, ani průkazku vidět nechtěl a já si až doma uvedomila a všimla, že podle něho jsem dnes 12+2tt, ale. podle me průkazky jsem 11tt :think: (můj mudr. totiž onemocněl tím moribundusem co tu teď radi, nemá náhradu, tak si mě do péče převzali u nás v nemocnici, takže složitější začátek)
A teď co mě trápí. Příští týden na ten velký ultrazvuk budu dle mudr z dneška 13+3tt ale podle průkazky teprve 12+1tt, kdyby to bylo opravdu to méně, bude tam vše potřebné vidět a půjde změřit atak? Po minule zkušenosti jsem nějak nervozni, manžel už je ze mě na nervy… Vím, že nic nezmění a vše bude tak jak má, ale nemůžu si pomoci…
Děkuji moc ;)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat