Vyvolání porodu 36-37tt

6853
22.3.21 13:30

Vyvolání porodu 36-37 TT. Prosím někdo zkušenosti?

Dobrý den, máte prosím někdo zkušenosti s vyvoláním porodu v rozmezí 36-37 týden? Mam velké zdravotní potíže a tím pádem mi chtějí porod vyvolat hned jak jen to půjde… Malý má nyní odhadem po min týden kontrole již 2700g což mi přijde jako krásná váha na 34tt. Ale nejvíc se bojím zda v té době už bude opravdu malý ok, plíce atd…moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19717
22.3.21 13:38

Bez rizik to úplně není, ale předpokládám, že nebudeš rodit někde v okresní porodnici, ale v porodnici s intermediální péčí. Mám dcerku narozenou 33+4tt a díky předporodní péči zvládala adaptaci na jedničku. Jen ti dám jednu radu. Pokud by se i mimča rozjela žloutenka a mělo fototerapii, zvaž později očkování proti neštovicím. U mé dcerky neštovice rozjely drobný neuronález a začala šilhat. Podle vyjádření neurologa to bylo právě v kombinaci fototeraie a neštovic ve dvou letech. Neví, proč se to stává, ale už to viděl u více dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6853
22.3.21 14:15

@Janli Moc děkuji, jj jdu do velké nemocnice kde jsou připraveni na miminka od 26tt. A jinak je malá v pořádku? Mám sice už tři dítka, ale první byla až 42tt a dva mladší 38+_4 TT. Naštěstí všichni bez problémů i bez žloutenky, ale u tedkom z té žloutenky i strach mám když bude dřív.
Ani netuším jak dlouho se případně miminka drží v nemocnici pokud je vše ok…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19717
22.3.21 14:59

@brumi jo, jinak je naprosto v pořádku. Hodně udělá předporodní péče. Kdy vás propustí, to záleží na podmínkách porodnice. My jsme museli mít splněno 2300g, 36gestační týden, bez žloutenky a samostatný příjem stravy. Držím palce… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 17:18

Ahojky, já rodila 36.tt (ne indukce, ale akutní sekce pro jiné komplikace). Malá měla porodní váhu 2,5 kg (téměř na chlup přesně jako odhad při ultrazvuku ten den ráno). A vše bylo naprosto v pořádku, adaptaci měla skvělou, plíce ok, nemusela do inkubátoru ani nic jiného. Bohužel se jí během pobytu v porodnici rozjela žloutenka, takže fototerapie, ale domů jsme šly 6.den. Běžně se chodí u nás v porodnici po císaři domů 5.den. Problém byl jen s kojením, malá se nechtěla vůbec přisát, ale to byla nejspíš kombinace více věcí…neměla jsem malou hned u sebe, protože jsem byla několik dní na JIP, novorozenecká žloutenka a špatná podjazyková uzdička…trvalo to pár týdnů, ale i to si sedlo a teď je plně kojená.
Malý má krásný odhad váhy na 34tt, neboj se toho. Budeš v dobrých rukou a 36 nebo 37tt je už v pohodě! Komplikace můžou nastat kdykoliv i u úplně donošených dětiček. Držím palce :)

A děkuju @Janli za to info o neštovicích, to je pro mě novinka a za chvíli to budu zrovna řešit.

• Citovat
  • Nahlásit
6853
22.3.21 17:44
@Anonymní píše:
Ahojky, já rodila 36.tt (ne indukce, ale akutní sekce pro jiné komplikace). Malá měla porodní váhu 2,5 kg (téměř na chlup přesně jako odhad při ultrazvuku ten den ráno). A vše bylo naprosto v pořádku, adaptaci měla skvělou, plíce ok, nemusela do inkubátoru ani nic jiného. Bohužel se jí během pobytu v porodnici rozjela žloutenka, takže fototerapie, ale domů jsme šly 6.den. Běžně se chodí u nás v porodnici po císaři domů 5.den. Problém byl jen s kojením, malá se nechtěla vůbec přisát, ale to byla nejspíš kombinace více věcí…neměla jsem malou hned u sebe, protože jsem byla několik dní na JIP, novorozenecká žloutenka a špatná podjazyková uzdička…trvalo to pár týdnů, ale i to si sedlo a teď je plně kojená.
Malý má krásný odhad váhy na 34tt, neboj se toho. Budeš v dobrých rukou a 36 nebo 37tt je už v pohodě! Komplikace můžou nastat kdykoliv i u úplně donošených dětiček. Držím palce :)A děkuju @Janli za to info o neštovicích, to je pro mě novinka a za chvíli to budu zrovna řešit.

Je tak to jsem moc ráda že se u vás všechno krásně srovnalo, začátek jste teda neměly úplně nej. U mě se snaží císař až pokud by nebylo opravdu jiného zbytí, tak doufám že bude vše v pořádku :roll:. U nás také domu po císaři 5 den po klasickém 3 den. Ale raději počítám více dní a pak třeba příjemně překvapená :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1864
25.3.21 07:59

Ahojky, psali jsme si spolu na začátku těhotenství v jiné diskuzi. Přeji hodně zdravicka a moc moc síly! :kytka: Mrzí mě, ze mas takové starosti. Tak ať jste v pořádku! Malý má krásnou váhu, tak to určitě zvladne skvěle! Já měla prvního syna 2,56 a vše bylo v pohodě. Tak přeji to samé!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
30.3.21 22:06

Podle mě to stejně skončí císařem. Nechci bejt hnusná, ale vyvolání porodu má smysl jenom u připravených porodních cest. A to fakt v 37 týdnu nemůže být.
Stejně většina vyvolávání skončí císařem i když jsou matky třeba 41 a něco, takže nevím jestli rovnou nepudes na císaře. I když miminko je malé a porod by asi byl snadný bohužel to nejde na povel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.3.21 11:33
@Gežitka píše:
Podle mě to stejně skončí císařem. Nechci bejt hnusná, ale vyvolání porodu má smysl jenom u připravených porodních cest. A to fakt v 37 týdnu nemůže být.
Stejně většina vyvolávání skončí císařem i když jsou matky třeba 41 a něco, takže nevím jestli rovnou nepudes na císaře. I když miminko je malé a porod by asi byl snadný bohužel to nejde na povel.

Nechceš být hnusná, ale jsi…vůbec není pravda, že většina vyvolávaných porodů končí císařem a už vůbec neznamená malé miminko snadný porod… bože.
Když nemáš vlastní zkušenost s tím, na co se zakladatelka ptá, tak nereaguj…tak snadné to je…a ne někoho deptat pár dní před porodem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.3.21 11:40
@brumi píše:
Je tak to jsem moc ráda že se u vás všechno krásně srovnalo, začátek jste teda neměly úplně nej. U mě se snaží císař až pokud by nebylo opravdu jiného zbytí, tak doufám že bude vše v pořádku :roll:. U nás také domu po císaři 5 den po klasickém 3 den. Ale raději počítám více dní a pak třeba příjemně překvapená :mrgreen:

Kamarádka rodila minulý týden v 37tt (taky kvůli jejímu zdravotnímu stavu), vyvolávaně… začali vyvolávat ráno a vecer byl malej na světě… normálně vaginálně, bez poranění a šli za 3 dny domů :palec: tak věřím, že to u vás bude také v pořádku.
Jak se daří tobě? Už máš termín nástupu do porodnice?

• Citovat
  • Nahlásit
108
31.3.21 11:49

Podle mě to fakt nepůjde. Ležela jsem na rizikovym 14 dnů, vyvolávaly to tam skoro všem a prirozene porodila jenom jedna. Je to strašnej opruz pořád se u toho chodí na monitory a pořád do tebe někdo hrabe, aby si zkontrolovali, že to nefunguje. Funguje to jenom v případě, že už matka spontalne rodí. :mrgreen:
Jedna razna blondýna, už tam na ně rvala ať ji udělaj císaře ze ji zabijou dítě, protože už byla dva dny s vypuštěnou plodovkou. No fakt psycho. Ale dělejte jak myslíte, jsou to vaše děti a vaše zdraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19717
31.3.21 12:00
@Gežitka píše:
Podle mě to fakt nepůjde. Ležela jsem na rizikovym 14 dnů, vyvolávaly to tam skoro všem a prirozene porodila jenom jedna. Je to strašnej opruz pořád se u toho chodí na monitory a pořád do tebe někdo hrabe, aby si zkontrolovali, že to nefunguje. Funguje to jenom v případě, že už matka spontalne rodí. :mrgreen:
Jedna razna blondýna, už tam na ně rvala ať ji udělaj císaře ze ji zabijou dítě, protože už byla dva dny s vypuštěnou plodovkou. No fakt psycho. Ale dělejte jak myslíte, jsou to vaše děti a vaše zdraví.

Ty jsi nejen hnusná, ale i blbá. Něco takovýho tu může psát ženě před porodem jen necitlivý a hloupý stvoření a ještě takovýmto způsobem. Většina žen při vyvolávaným porodí normálně, jinak by se to nedělalo. Jestli bylo tvým přáním zakladatelku vyděsit, tak se ti to povedlo. Úplně zbytečně. Ale hlavně, že ty máš z toho dobrý pocit. Nechceš jít před nemocnici vykládat lidem. co tam vozí s covidem, že stejně umřou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
31.3.21 12:33

@Janli no to asi jo. To bude stejny. Při napojení na ventilaci maj jenom 50procent na preziti. Spíš jsem chtěla upozornit na to, aby si kdyztak paní řekla o toho císaře včas. Sami se do toho vůbec nehrnou a taky na to vůbec nemusí mít chirurga, obzvlášť v menších porodnicich.
Kamarádka třeba čekala na venkove na císaře od 16 odpoledne do rána příštího dne, než se pan doktor operátor dostavil a pak ji holku vezli do Prahy vrtulníkem, protože měla v plicích vodu.
Mě strašně uklidnila paní, která přišla večer na zaplacenýho císaře, všem na pokoji oznámila, že to má zaplacený a že jde hned ráno. Byla hrozně vystajlovana a všechno na háku. Sestřička ji akorát upozornila na to že si musí odlakovat nehty, protože na sál s nalakovanejma nehtama nesmí. Na cez ji krasavice odpověděla, že nemá čím, na cez ji sestřička řekla že ji něco půjčí. Byla fak boží akorát měla šílený břicho. Jinak opravdu hrůza, porody v 24 týdnu, dvojčata v 27 no hrůza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.3.21 13:16
@Gežitka píše:

Když matka spontánně rodí, tak jaksi nepotřebuje indukci ne? Nevím, kde a kdy si teda rodila, protože tyhle tvoje historky rozhodně nejsou normou snad pro žádnou porodnici v ČR…

Dneska je venku moc hezky… nechceš jít radši otravovat život někomu na procházce? :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
19717
31.3.21 13:20
@Anonymní píše:
Když matka spontánně rodí, tak jaksi nepotřebuje indukci ne? Nevím, kde a kdy si teda rodila, protože tyhle tvoje historky rozhodně nejsou normou snad pro žádnou porodnici v ČR…Dneska je venku moc hezky… nechceš jít radši otravovat život někomu na procházce? :palec:

Je to troll, stačí si přečíst její příspěvky v ostatních diskuzích. To je nesmysl za nesmyslem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat