Vyvolání porodu - balonkem

Smazaný anonym
21.11.15 09:01

Vyvolání porodu - balonkem

Ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti s vyvoláním porodu. Rodila jsem před 10 lety - také vyvolávaný porod, ale zavedením tabletky s prostaglandinem odpoledne, do rána jsem krásně spala a ráno jsem poměrně rychle porodila. Nyní mě v porodnici napsali na vyvolání, přijít mám navečer a prý už ty tabletky moc nepoužívají, prý se používá metoda zavedení hadičky s vyfouklým balonkem přes děložní hrdlo. Balonek se prý nafoukne a nechá v děloze a působí na dozrání hrdla. Máte s tímhle některá zkušenost? Trochu se toho bojím. Děkuji za všechny rady. :mavam:

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

341
21.11.15 09:05

Me takhle začali vyvolávat porod v Německu. Nestalo se nic a druhy den jsem dostala spolknout tabletky. Ale bát se nemusíš, nebolelo nic, jen zavádění bylo trošku neprijemne, ale nebolestive. Ideální prý je, když ten balónek sám vypadne, jakože rodis :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.15 09:11

Cože? To slyším prvně 8o Opravdu se ten balonek zavádí do dělohy? Jakože až za čípek? Jak se tudy prorve, když tam třebas ještě čípek je? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
21.11.15 09:14
@Judithkaj píše:
Ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti s vyvoláním porodu. Rodila jsem před 10 lety - také vyvolávaný porod, ale zavedením tabletky s prostaglandinem odpoledne, do rána jsem krásně spala a ráno jsem poměrně rychle porodila. Nyní mě v porodnici napsali na vyvolání, přijít mám navečer a prý už ty tabletky moc nepoužívají, prý se používá metoda zavedení hadičky s vyfouklým balonkem přes děložní hrdlo. Balonek se prý nafoukne a nechá v děloze a působí na dozrání hrdla. Máte s tímhle některá zkušenost? Trochu se toho bojím. Děkuji za všechny rady. :mavam:

Děkuju za uklidnění. Trochu mě ta představa děsila.

Opravdu se to dělá, doktorka včera jen zkusila čípek - prostupný pro prst, ale nezralý a dlouhý. Prý to krásně půjde. No…uvidíme. Já z toho měla od včera hrůzu :D

• Citovat
  • Upravit
22512
21.11.15 09:15

@PetiteFillette nafoukne se až uvnitř, pokud to dobře chápu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
21.11.15 09:16
@atominnka píše:
@PetiteFillette nafoukne se až uvnitř, pokud to dobře chápu

Ano, až uvnitř :D Jéžiš, neumím si představit to tam rvát venkem… :lol:

• Citovat
  • Upravit
341
21.11.15 09:17

Presne tak. Nafoukne se uvnitř a čeká se. Mé řekli, že muže byt zavedeny max 12 hodin. Myslím že to mechanicky dráždí a určitě to u někoho porod rozjede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287
21.11.15 09:18

Mám poměrně čerstvou zkušenost. V říjnu jsem to absolvovala. Doktorka mi zavedla cévku s balonkem, který nafoukly na 40 ml. Cévka koukala ven a tu mi přilepily ke stehnu a normálně jsem s tím měla chodit a tak. Došla jsem na pokoj a chtěla jsem jít na oběd a najednou jsem cítila, jak mi to vypadává. Šla jsem to říct sestře a ta říkala, že to je dobře, že se to pěkně chystá. Druhý den jsem měla jít na sál na vyvolání. Naštěstí se porod v noci rozběhl sám a bylo během 3 hodin odrozeno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
21.11.15 09:22

@JajaViky Tak to přilepení hadičky mi taky popisovala. Takhle bych to taky chtěla rychle.

Půáček - těch 12 hodin - je to jasné, proč mám přijít večer. Zřejmě mi to zavedou, nechají vyspat a ráno se uvidí jestli se něco děje.

Holky uklidnily jste mě, asi se snad začnu i těšit. :lol:

• Citovat
  • Upravit
21.11.15 09:28
@atominnka píše:
@PetiteFillette nafoukne se až uvnitř, pokud to dobře chápu

To jsem pochopila, ale stejně jsem si to nedovedla představit, až jak to @JajaViky napsala o těch 40ml, tak mi došlo, že to bude maličký balónek :lol: Představovala jsem si něco velikosti Epi-na :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.15 09:29

@Judithkaj @JajaViky Můžu se zeptat, ve kterých porodnicích se to dělá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
21.11.15 09:31

Já jdu do FN Hradec Králové.

• Citovat
  • Upravit
22512
21.11.15 10:08
@PetiteFillette píše:
To jsem pochopila, ale stejně jsem si to nedovedla představit, až jak to @JajaViky napsala o těch 40ml, tak mi došlo, že to bude maličký balónek :lol: Představovala jsem si něco velikosti Epi-na :lol:

aha :mrgreen: Kam bys to tam chtěla narvat? 8o :lol: mně při porodu nemohli zavést ani fetální sondu, jak tam byl malej narvanej :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.15 11:56
@Judithkaj píše:
Já jdu do FN Hradec Králové.

Díky :)

@atominnka No já myslela třeba do poševního vchodu, někam k hrdlu, dovnitř do dělohy mě to fakt zarazilo :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287
21.11.15 12:18

Ja byla ve FNHK :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu