Vyvolání porodu - Hamiltonův hmat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pavel.Tayler
Povídálka 28 příspěvků 17.01.18 13:50
Vyvolání porodu - Hamiltonuv hmat

Ahoj holky, mám dotaz. Jsem ve 38tt, vzhledem k tomu že je miminko moc velké a už se do mě vůbec nevejde chtějí mi příští týden udělat Hamiltonuv hmat a dát injekci na vyvolání porodu (potom mě prý pustí domů), takže mi doktorka řekla že by bylo pro mě nejlepší do týdne porodit a doma praktikovat přirozené metody k vyvolání porodu. Chci se vás zeptat zda má někdo osvědčenou nějakou tu metodu? Já už jsem zkoušela mytí oken, veseni záclon, úklid celého bytu a pořád nic. Poradte mi prosím co pomohlo vám. Děkuji :( :(

Přečtěte si článek: Vyvolání porodu a jak probíhá?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Manhattan
Závislačka 3653 příspěvků 17.01.18 13:55

Ahoj, mě dělala dr. Hamiltona minulý týden, ale nic se nestalo. Dneska mám termín a byla jsem znovu na kontrole, tak mi ho udělala zase a zatím mám jen poslíčky, tak uvidíme. Řekla, že jediné, co opravdu funguje, je sex protože spermie obsahují hormony prostaglandiny, které jsou obsaženy i v tabletách, které se používají k vyvolání porodu. Na úklid se vykašli a šetři síly ;)

smurfka
Nadpozemská drbna 29018 příspěvků 17.01.18 13:56

NIC - U MĚ hemiltonův hmat - pokaždé jsem do druhého dne porodila přirozeně..( bez nějakých injekcí vyvolávacích - prostě jen HH na prohlídce, pak jsem šla domů a do druhého dne porod - u obou dětí - hmat jsem si vyžádala sama na prohlídce )
zkoušela jsem vše i koktejl z ricinového oleje, nakonec i skořicovou koupel

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 9181 příspěvků 17.01.18 13:56

Nic :lol: ani sex, vana, horké vino, nápoj ze skořice, skákání po schodech, hodinové procházky a ani ten hamilton ;) porod vyvolavali tabletami

Endyyy
Ukecaná baba ;) 1599 příspěvků 17.01.18 13:59

Nemám to vyzkoušené ale porodník mi na kurzu říkal že nejúčinější je praktikovat sex bez kondomu. Spermie obsahují prolaktin a ten napomáhá otevírání hrdla a taky teplé koupele. Tak večer si zkus napustit teplou vodu co nejvíc sneseš pořádně se prohřát potom se vrhni na mužskýho a často opakovat. :jazyk: Vanu můžeš i několikrát za den a ten sex v podstatě taky :palec:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32861 příspěvků 10 inzerátů 17.01.18 14:12

V 38 tt jsi už stejně na rozpadnutí. Osobně bych si nechala udělat hmat a čekala, jestli se to rozjede, do vyvolávání bych nešla, pokud není nějaká jiná indikace. I kdybys ještě měla dítě týden uvnitř, myslím si, že bude snazší porod o pár deka většího dítěte tehdy, kdy budou porodní cesty už úplně připravené, než dítě na sílu hnát ven. Na urychlení bohužel žádná babská rada, která by stoprocentně fungovala, není.

alifie
Extra třída :D 12410 příspěvků 17.01.18 14:19

Mně Hamiltona dr taky dělal (zpětně nechápu proč, nebyl žádný důvod k popohánění, dítě bylo spíš menší průměr a těhotenství bezproblémové), bolelo to jak prase a jediný důsledek bylo týdenní krvácení a bylo mi blbě jak při menstruaci. :zed: Na další kontrole jsem odmítla vylézt na stůl, dokud mě MUDr. neujistila, že se tento zásah nebude opakovat. Spontánní porod proběhl o cca 14 dní později. :nevim:

Hoa Mai
Kelišová 5468 příspěvků 13 inzerátů 17.01.18 14:22

@Pavel.Tayler Souhlasím s @Tiger-lily . Do vyvolávačky bych nešla, ale toho Hamiltona bych zkusila. On ti stejně nepomůže, pokud tělo není na porod ještě nachystané, je to spíš jen taková poslední kapka k naplnění poháru. Mně z babských rad nepomohlo taky nic, ani ten sex, který bych řekla může pomoct nejvíc. První porod začal spontánně, ke druhému mi pomohl právě Hamilton, kterého mi dělali na mou žádost v den termínu, protože už jsem 3 týdny cítíla, že to dítě ze mě snad každou chvíli musí vypadnout a „už jsem sakra konečně“ chtěla rodit. Porodila jsem za 5 hodin od jeho provedení. :-)

dickys
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 17.01.18 14:28

Mně ty domácí metody porod vyvolat pomohly, ale myslím, že už to bylo na spadnutí tak jako tak. Divočejší sex, sklenka cerveneho, trochu jsem si zacvičila a vlezla do horký vany a už to jelo. :)

smurfka
Nadpozemská drbna 29018 příspěvků 17.01.18 14:33

@alifie asi špatná dr..
já HH necítila nikdy..ani u prvního ani u druhého..pořád jsem čekala poučena jak to bolí a v podstatě mě pokaždé dr " vyháněla " z kozy že už jako jsem..a já furt čekala na tu bolest:o))

alifie
Extra třída :D 12410 příspěvků 17.01.18 14:36
@smurfka píše:
@alifie asi špatná dr..
já HH necítila nikdy..ani u prvního ani u druhého..pořád jsem čekala poučena jak to bolí a v podstatě mě pokaždé dr " vyháněla " z kozy že už jako jsem..a já furt čekala na tu bolest:o))

Prý bolí, jen pokud tělo není ještě dostatečně připravené na porod. (A v takovém případě je pak zcela zbytečný, protože nezabere.) :nevim:

Zdendula82
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 17.01.18 14:39

Tak mně nepomohlo nic. Udělali mi Hamiltona a já doma zkoušela svařák, horkou vanu i sex. Nakonec zabrala až tableta na vyvolání, ale to zase byl fofr. Porodila jsem za 3,5 hodiny od zavedení. Všichni z toho rychlého průběhu byli dost překvapení:-)

Zdendula82
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 17.01.18 14:41

Jinak toho Hamiltona jsem vůbec necítila. Byla jsem připravená na bolest a ono nic.

Uživatel je onlineLenka_Hal
Závislačka 4257 příspěvků 17.01.18 14:48

Hamilton, az pak sex (sperma pristane na urodnejsi pudu :D ) a pak horka vana. Rozumim ti a preju at se to pohne…

chs.jasmin
Kelišová 7002 příspěvků 17.01.18 15:18

@Pavel.Tayler

Ahoj,

pokud dítě není připravené, neotevíráš se, porodní cesty nejsou připřavené, tak nepomůže nic. Já zkoušela chilly, procházky, víno, sex… nic. Měl jsem hraniční preeklmpsii. Nakonec mi poslední den 39tt udělala doktorka Hamiltona s tím, že druhý den mám dojít a domluvíme hospitalizaci, celé odpoledně poslíčky a ráno už jsem jela (praskla voda).
Bezprostředně po zákroku jsem zašpinila. Je pravda, že mě to docela zabolelo (ale dělala mi to doktorka známá pro sve bolestivé zákroky, že je horší jak chlap :mrgreen: ).

P. S: Já tehdy byla na 4cm otevřená a vše měkké, připravené, že mi moje gynekoložka říkala že porodím dřív, tipovala 38tt

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Mistr prázdných gest Jiří Pomeje: Jaká je vlastně realita jeho života?

Když před mnoha lety Jiřího Pomejeho vyhodila Iveta Bartošová ze své... číst dále >

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama