Vyvolání porodu kvůli degeneraci placenty

sad 1
28.4.12 07:33

vyvolání porodu kvůli degeneraci placenty

Ahoj holky :kytka: Jsem 37 tt a kazí se mi placenta. Dr. říkal, že to budeme sledovat. Jinak ozvy byly v pořádku. Může se stát, že by mi mohli vyvolat před termínem porod, kdyby se to zhoršovalo? Stalo se to někomu z vás? Ne, že bych se do vyvolání tlačila, neboť není o co stát :mrgreen: , ale na druhou stranu, porodit třeba v 39 tt by mi s ohledem na to, jak už nemůžu ani chodit, nevadilo. Díky za reakce :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
530
28.4.12 07:43

Ahoj já teda nemám osobní zkušenost, ale moje kamarádka to zažila. Když byla ve 36 tt na kontorole, tak jí doktorka řekla, že se jí kazí placenta a že když bude nutné, tak porod vyvolají. A ona porodila sama přirozenou cestou 37+1 :pankac: Takže si myslím, že když se tam miminku už nelíbí, tak prostě půjde ven :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sad 1
28.4.12 07:50

@Sisi90

Děkuji za reakci. No to by bylo úplně nej, kdyby se ta moje Nikolka sama rozhodla vylézt o nějaký den dříve :dance: :dance: :dance: Trochu mě to i vyděsilo, aby se jí tam fakt dařilo, vždyť přes placentu je vyživována ne? Klidně by taky mohla příští týden ven :lol: zatím je ale hrdlo uzavřené, takže nic :zed: :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
251
28.4.12 08:34

@sad 1 tak já už jsem měla placentu ve 35.tt hodně vyzrálou, čekala jsem dvojčata a byli dva na jednu placentu. V 36.tt jsem porodila přirozeně krásný, zdraví kluky :srdce: :srdce: . Ano placenta vyživuje plod a pokud už je špatná, tak asi nemá cenu tam dětátko nechávat, mohlo by mu to spíš uškodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sad 1
28.4.12 08:52

@evicka82

Tak to je skvělý, že vše dobře dopadlo a řekli si přirozeně :dance: Holky vy my dáváte naděje, že to snad přijde přirozeně dříve, než ve 40 týdnu, nedej bože přenášet 8o

• Citovat
  • Nahlásit
864
28.4.12 09:19

@sad 1
Nestresuj se zbytečně… sice nemám osobní zkušenost, ale hned několik kamarádek na tom bylo podobně… Většině z nich se děti narodily spontánně, bez vyvolání, sice o něco dříve než v termínu, ale zdravé a krásné. Vlastně jen jedné porod vyvolali předčasně, ale mohla to posoudit (je to její druhé dítko) - prý to bylo jako s tím starším, jen porod vyvolal někdo jiný, než samo dítě… A kluk je jako buk…
Takže se nenervuj, je naopak dobře, že to je podchycené - oni už si vás oba pohlídají, aby bylo vše v pořádku a držím moc a moc palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sad 1
28.4.12 09:35

@Zuzka1973

Děkuju moc, no já si přeju, aby to přišlo dříve a samo, snad tp tak bude, příští týden začnu 38 tt, tak Nikolka je hotová.

Tobě hlavně přeju, aby se konečně na tebe štěstí usmálo, protože dle popisu a metříku vidím, že sis prožila nejedno zklamání. Držím ti pěsti :andel: :andel: :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
864
28.4.12 11:01

Hlavně, ať to dopadne dobře tobě :kytka:
Já už naše pokusy o třetího potomka vzdávám… :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
530
28.4.12 13:56

Tak snad ti to výjde :palec: Přeju zdravou a šťastnou holčičku :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sad 1
28.4.12 14:28

Díky moc holky :kytka: :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
7633
28.4.12 14:47

Já zažila něco podobného. Několikrát po sobě jsem měla na monitoru málo pohybů a naměřili mi míň plodové vody (jedna z příčin selhávání placenty). Doktor se po opakovaném zhoršeném KTG rozhodl porod vyvolat v 38+3 tt. Byl to můj druhý porod a přesto, že byl vyvolávaný, tak byl pro mě mnohem lepší než první přirozený. Porodní cesty jsem už měla připravené, tak mi ho vyvolávali kapačkou s oxytocinem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sad 1
29.4.12 08:35

@Kaczenka

Jéééééééé, tak to je super, kor, když vyvolávaný porod byl pro tebe lepší než přirozený. Já zatím měla KTG v pořádku, tak uvidíme příště.

Díky všem za zkušenosti, piště i další, za každou budu ráda :dance: :dance: :dance:

• Citovat
  • Nahlásit
sad 1
15.5.12 09:08

Ahoj holky, tak jsem tady zase, a ještě nervóznější. Ještě nerodím, ozvy jsem měla zatím dobré, teď půjdu na kontrolu zase ve čtvrtek. Chtěla jsem se ještě zeptat, jestli náhodou nevíte, pokud by ta placenta přestala stíhat, apod., myslíte, že by se to projevilo na CTG? Začínám se opravdu bát, a ještě tak, abych nakonec přenášela 8o 8o 8o :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
1783
16.5.12 07:09

sad 1@ ahojky, jsem počtvrté těhotná, těhotenství je uplně jiné, ale naprosto jiné, jsem 37+1, kontrakce mám i 16 hodin v kuse, včera jsme byli v poradně mimo poradnu, kde mi naměřili kontrakce, ale na porod to nevypadá, na druhou stranu mi bylo řečeno, že u více rodiček to může být otázka chvilky a jsem otevřená a je rozhodnuto. Tak ke tvým obavám… placentu máme špatnou od 32. tt, je to jen vizuální obrázek, který říká, že placenta začíná zrát, ale to je vše. V dnešní době se měří průtoky cévami v pupečníku, zrovna včera mi to dělali a pokud jsou průtoky v normě, tak není co řešit, to, že placenta vypadá zralá, neznamená, že nevyživuje, ale je důležité to sledovat!!! A vyvolání porodu? Mám vyvolávanou třetí dcerku a to tabletou, byl to naprosto suprový porod!!! Takže se toho neboj, vše bude v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sad 1
16.5.12 08:08

@Mivév

Moc děkuji za uklidnění. Já jsem právě nervózní proto, protože mi minule nedělal ani utz, takže placentu nezkontroloval, ani průtoky. Snad zítra ho udělá, jinak si o něj řeknu. Říká, že zásadním měřítkem jsou ozvy a pohyby no.

Držím ti pěsti, už to máš taky za pár, přeju hladký porod a ještě jednou děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama