Vyvolání porodu kvůli stagnaci růstu plodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Staworowski
Kecalka 494 příspěvků 09.04.18 11:22
Vyvolání porodu kvůli stagnaci růstu plodu

Ahoj holky. Zhruba od 33tt mi mimčo začalo dost pomalu pribirat a ve 35tt se jeho růst prakticky zastavil na cca 2,5kg. V porodnici mi řekli že se zřejmě jedna o poruchu placenty a že nejpozději ve 38tt musím na vyvolání, že hrozí selhání placenty a venku bude miminku lépe. Měla jsem už i termín indukce, ráno po nástupu do porodnice mi však zdelili že porodní cesty nejsou připravené a že vzhledem k tomu že se placenta jeví v pořádku a i monitor je ok, budeme tedy dal čekat. Jezdím každé 3dny na kontroly. Právě dnes mám termín a stále nic. Nakonec tedy ještě budu přenášet. Zajímá mě, zda se někomu taky stalo něco podobného a nakonec vás nechali až do TP…

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinepe-terka
Extra třída :D 14036 příspěvků 09.04.18 11:30

Známá to tak měla s dítětem a dost jí znepříjemnili devátý měsíc. Samé testy a kontroly, byla dost vynervovaná, ale kromě drobného mimča žádný problém nenašli. Nakonec se v termínu narodil zdravý tříkilový chlapeček.
Je zajímvé, že za tři roky porodila dalšího syna a ten byl zdatný čtyřkiláč.

Uživatel je onlinesladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1359 příspěvků 09.04.18 11:36

@Staworowski Ano, u mě to bylo prakticky stejné, ale porod mi vyvolali a radši nechtěj vědět jaký byl :poblion: žádný problém se nepotvrdil, sekli se v odhadu o 600g a syn měl skoro 3 kila. Díkybohu je i po všech komplikacích při porodu zdravý.

Takže za mě, buď ráda že tě hlídají a počkej radši na přirozený porod :kytka:

Martina84
Ukecaná baba ;) 1904 příspěvků 09.04.18 11:40

Je dobře, že tě sleduji. Jestli budeš rodit poprvé a nemáš porodní cesty nachystné, vyvolání bude asi problém. Zkus pit malinik. Máš pár dní do konce, hodně štěstí :kytka:

Lekninka91
Echt Kelišová 9878 příspěvků 09.04.18 11:50

Kamaradce vyvolavali porod ve 39. tydnu. Mala mela 2400 gramu. Jinak vse ok.

Anonymní  09.04.18 11:59

Měli jsme ten samý problém, ikdyž se všechny průtoky pořád zdály být v pořádku, tak dítě nerostlo, nechali mě až do 39tt, kdy tam už neměl vůbec žádnou vodu. Porodní cesty nepřipravené, dítě stále vysoko. Dali mi něco na přípravu porodních cest, což mi porod okamžitě rozjelo, ale jak byl malý stále nahoře, tak mu vyhřeznul pupečník a skončilo to akutním císařem-díky Bohu, jinak by umřel. Narodil se a měl 2400g, takže už nerostl cca měsíc.

Hadumi
Extra třída :D 12876 příspěvků 09.04.18 12:17

Nenechali, pokud by nechali, tak dítě zemřelo. Už tak po porodu měl dost velké komplikace.
Porod byl vyvolávaný, zvrhl se v překotný, ve váhovém odhadu se sekli cca o 50 g.

Staworowski
Kecalka 494 příspěvků 09.04.18 20:33

Teda moc jste mě nepotesili, mě právě nechávají na základě toho že mám dobrý monitor i utz(průtoky). Do vyvolavacky se mi teda vůbec nechtělo, na druhou stranu představa že se něco po… Je dost strašná a mám z toho nervy. Když třeba chvíli nekope hned si říkám jestli je vše ok. Zrovna dnes jsem byla opět na monitoru. Ve středu jdu zas a počítám že už mi dají termín na vyvolání…jinak já mám dnes zrovna termín

Hadumi
Extra třída :D 12876 příspěvků 10.04.18 08:20

@Staworowski já měla špatné i průtoky.

Hadumi
Extra třída :D 12876 příspěvků 13.04.18 13:02

Tak co?

Staworowski
Kecalka 494 příspěvků 13.04.18 13:23
@Hadumi píše:
Tak co?

Zatím nic, při poslední kontrole trošku přibral, takže mě zatím nechávají. Chodím na kontrolu co 3dny a monitor I průtoky v normě. Na základě toho mi řekli že ještě můžeme počkat. Další kontrolu mám zítra a pak asi úterý, pokud se to nerozjede tak počítám s vyvoláním.
Kolik mělo tvoje miminko při porodu?

Hadumi
Extra třída :D 12876 příspěvků 13.04.18 13:29

@Staworowski 2,46 kg ve 37+2 (37+5, nějak se nemohli dopočítat, kolik jsme :mrgreen: )

Staworowski
Kecalka 494 příspěvků 13.04.18 14:54
@Hadumi píše:
@Staworowski 2,46 kg ve 37+2 (37+5, nějak se nemohli dopočítat, kolik jsme :mrgreen: )

My jsme měli odhad 2,5kg od 35tt do 38tt pak se doktorce zdálo že je to trochu víc asi 2,8 a při poslední kontrole už 3150g.
Zajímavé že skoro 4tydny prakticky bez změny a nakonec přibral…

Hadumi
Extra třída :D 12876 příspěvků 13.04.18 15:38

@Staworowski my měli odhad ve 37+0 2,38 kg, takže to odhadli fakt dobře.

Hadumi
Extra třída :D 12876 příspěvků 20.04.18 14:08

:mrgreen:?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Meghan a Harry mohou být v klidu! 5 horších trapasů z královských svateb

Královská svatba se kvapem blíží a nastávající manželé mají nepochybně plnou... číst dále >

Hokejistům chyběl "táta". Jandač měl pochyby a omylem to prozradil

Dost dobrého předvedli hokejisté na mistrovství světa. Přesto jsou (zase)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vysoký tlak je třeba léčit. Může totiž poškodit cévy i mozek, řekla lékařka

Hypertenze je jedna z nejčastějších kardiovaskulárních chorob, která může při... číst dále >

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Reklama