Vyvolání porodu, nebo si trvat na císaři?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marcela2222
Stálice 88 příspěvků 24.01.17 10:45
Vyvolání porodu nebo si trvat na císaři?

Ahoj holky, chtěla bych se optat, co byste dělaly v mojí situaci.

Jsem prvorodička, jsem 40+4 a podle vyšetření se vůbec nic nechystá, jsem naprosto uzavřená, ani hamiltona mi nemohou udělat, protože jsem prostě zavřená na tisíc západů. Vzhledem k tomu, že máme méně plodové vody, tak mě chtějí nechat přenášet maximálně do 41+0 a pak porod vyvolat.

Já jsem si o tom ale hodně četla a je tam hoodně rizik + když nejsem přeci ani trošku otevřená, tak by to asi ani nemělo cenu ne? Stresovat tělo tabletami, které stejně z 90% nezaberou. Myslíte, že bych si měla trvat třeba raději na císaři? Co jsem četla, tak případy, jako je ten můj, stejně většinou skočí akutním císařem. Já ale nechci ohrozit ani miminko a ani sebe. Zítra jdu na kontrolu, tak se tam chci informovat. Co myslíte vy?
Děkuji za odpovědi.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Sany80s
Kelišová 6546 příspěvků 24.01.17 10:55

Já nejsem zrovna příznivce císařů, ale kdybych se měla rozhodnout pro vyvolání když evidentně nemám vůbec žádné příznaky a císaře, tak jsem pro druhou možnost.
Máš pravdu v tom, že trápit se den při vyvolávaném porodu, a pak jít stejně na císaře, je docela masakr. Alespoň co jsem viděla u kamarádek, tak se každá vzpamatovávala mnohem delší dobu.
Jenže teoreticky nemáš možnost se rozhodnout, pokud ti to nikdo nenabídl.
Znám plno žen, u kterých to na porod nevypadalo a nakonec porodily za 6 hodin samy.
Ono tyhle předpovědi, kdy to na porod vypadá a nevypadá nejsou úplně směrodatné na 100%.

Příspěvek upraven 24.01.17 v 11:01

epsice
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 24.01.17 10:57

@Marcela2222 Trvat můžeš ale v konečném důsledku má poslední slovo doktor v porodnici a ten pokud si umane tak tě nechá rodit normálně a na císaře tě pošle až když to opravdu normálně nepůjde a porod se neposune.

3HE
Generální žvanilka 21897 příspěvků 24.01.17 11:00

Já jsem spíše proti vyvolávání porodu… většinou se k tomu přistupuje hlavně z preventivních důvodů - lékaři nemohou a nechtějí brát na sebe riziko…nechat přenášet do samovolného porodu… a máte pravdu, že vyvolávání při úplném uzavření čípku je hodně násilné. A často končí CS. Ale jestli jít rovnou do CS, to je těžko říct. Na jednu stranu by se třeba vyvolání mohlo povést… ale také by mohlo skončit akutním CS… jestli tedy není lepší přímo jít na CS, na který se v klidu všichni připraví a kdy si můžete dát i lokální umrtvení… jenže je to už operace a i další dítě pak asi budete muset rodit CS (není pravidlem). Po CS ale bývají potíže s kojením… ovšem po vyvolaném porodu také - protože tam je absence přirozeného oxytocinu, který při přirozeném porodu tělo samo uvolní.

někdy je tělo nachystané je jedná se jen o popostrčení… to ještě chápu - někdy se i pak ukáže, že to byl dobrý krok, že je třeba už špatná plodová voda atd.

MOc jsem neporadila, ono to ani nejde. Nejlepší by bylo čekat na přirozený porod. Nikdo vás nemůže nutit do vyvolání nebo CS., ale musíte vzít rizika na sebe…a rozhovor s lékaři nebude příjemný…

flagri
Stálice 54 příspěvků 24.01.17 11:00

@Marcela2222

Ahoj, já měla situaci asi takto 40+4 CS 0, 40+6 CS 1, 41+1 CS 3-4, 41+3 CS 8.
Předtím mě přesvědčovali ať ještě chvíli vydržím, že by se musela nejdřív dělat příprava na vyvolání a právě by se nemuselo podařit, pak s posunem, že je to na dobré cestě.

41+3 mi porod vyvolávali a za tři hodiny po tom co tableta zabrala byl malý venku.

Z hlediska bolestivosti mi to přišlo úplně v pohodě, prostě porod. Navíc to byla taková rychlovka, že sem jsem se vlastně ani nestačila stresovat, že rodím. Horší to bylo předchozí dva dny kdy se už něco chystalo.

Ze stavu zamčeno na stav rodím se fakt asi může všechno změnit během pár hodin.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 11:01

Že je to hodně o hlavě. Pokud si budeš věřit, že se vyvolání porodu povede, je dost pravděpodobné, že to tak bude. Pokud naopak budeš vidět černé scénáře, s největší pravděpodobností to tím akutním císařem skončí.
Měla jsem to podobně - také mi porod vyvolávali. Já naopak měla fóbii z císaře - to byla má noční můra. Uvnitř sebe jsem věděla, že když mi dají šanci porodit normálně (byť za vydatné podpory oxcytocinu), tak prostě porodím. POrod nakonec trval od vyvolání 2,5 hodinky. ;)

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 24.01.17 11:02

Především tě chci trochu uklidnit, to, že ve 40+4 nejsi ani trochu otevřená a podle lékařů se nic nechystá, vůbec neznamená, že nemůžeš do 41+0 porodit spontánně. Tohle je takové věštění z křišťálové koule. Někdo se otvírá a chystá pomalu několik týdnů, někomu se porod rozjede z ničeho během pár hodin. Mně taky doktor na poslední kontrole před předáním do porodnice ve 38. týdnu říkal, že na porod to ještě nevypadá, že jsem zavřená, a do té porodnice jsem za dva dny jela už rovnou rodit :mrgreen:
Určitě bych na tvém místě zkusila přírodní vyvolávače porodu - čaj z maliníku, teplou vanu, sex :mrgreen:
A pokud se to opravdu nerozjede ani trošičku - já osobně bych s takovým nálezem na vyvolání nepřistoupila. Když tělo není ani trochu připravené, nebude spolupracovat, vyvolávačka nejspíš nezabere, ty se budeš zbytečně trápit a nakonec stejně pravděpodobně skončíš na akutní sekci, přesně jak píšeš. Pokud jsou přesvědčeni, že ditě nutně musí ven a mají k tomu důvod, ať udělají sekci, jinak ať tě nechají do přirozeného porodu. Ono tam to dítě navěky nezůstane.

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 24.01.17 11:10
@epsice píše:
@Marcela2222 Trvat můžeš ale v konečném důsledku má poslední slovo doktor v porodnici a ten pokud si umane tak tě nechá rodit normálně a na císaře tě pošle až když to opravdu normálně nepůjde a porod se neposune.

Poslední slovo má ona, lékaři ji nemůžou nutit proti její vůli a dělat zákroky bez jejího souhlasu. Pokud řekne „vyvolání ne“, tak s ní budou muset diskutovat o jiných možnostech. Nebude to asi příjemná diskuse, lékaři mají bohužel většinou tendenci rodičky zastrašovat a tlačit do toho, co chtějí oni, místo aby srozumitelně a pravdivě vysvětlili přínosy a rizika a nechali pacienta rozhodnout. Ale to už si musí srovnat zakladatelka, jestli to ustojí a jestli přijme zodpovědnost. Je dobré mít s sebou doprovod, oni si pak nedovolí tolik a morální podpora se taky hodí.

Náměsíčná
Závislačka 4037 příspěvků 24.01.17 11:15

Já byla na vyvolání taky u prvního. Musela jsme v den termínu kvůli cukrovce. Taky žádný náznak otevírání. První den mi dali kapačku (zátěžový test) nic se nedělo vůbec nic. Na monitorech ani náznak kontrakce. Paní co tam byla se mnou měla kontrakce od půlky kapačky. Odpoledne se snažili o Hamiltona a nic. Normálně jsem se vyspala a druhý den ráno tabletka. Po tabletce nic. Druhou mi dali po obědě. Ve 14h jsem šla na monitor a už tam cosi lítalo, ale to jsem necítila. Když jsem došla z monitoru nějak před 15h mi praskla voda. Pak přišli kontrakce. Rychle se stupňovali. Porodila jsem v 17:25.

Marcela2222
Stálice 88 příspěvků 24.01.17 11:20

Moc vám všem děkuji za názory a hlavně za pochopení. Já nejsem ten typ člověka, co by šel nejraději na císaře, ale zase nejsem ten typ člověka, co chce za každou cenu rodit přirozeně i přes rizika Zítra jdu na kontrolu a vím, že se můj stav může ze dne na den změnit nebo i klidně z hodiny na hodinu, ale pokud se stále nic dít nebude, tak bych se chtěla před doktorem aspoň zmínit o tom císaři. Vím, že i císař má svá rizika, ale podle mě je lepší jít rovnou na císaře než to nutit normálně a pak udělat za 5 12 akutního císaře. Nechci ohrozit život miminka…

Fima
Nadpozemská drbna 29260 příspěvků 16 inzerátů 24.01.17 11:22

No, já bych to neviděla tak černě. Neznamená, že když dneska k porodu nic není, že za dva dny nebudeš mít odrozeno. Ten nález se mění z hodiny na hodinu. Měla jsem to podobně, vyvolávat chtěli už v 38tt., kvůli velikosti. Nebylo možno, pořád se čekalo na lepší nález. Lehoučce se to pohlo den po termínu, kdy bylo hrdlo na špičku prstu, ale mimino pořád vysoko a čípek téměř celý a tuhý. Každopádně jsme se na vyvolání domluvili. Nakonec stačil jen jediný Prostin na dozrání porodních cest. Do hodiny přišly kontrakce a otevřená jsem byla na 2 cm. Do tří hodin od zavedení bylo mimčo venku. Než jsem se stačila vzpamatovat a došlo mi, že se opravdu ten den bude rodit, bylo po všem.

Náměsíčná
Závislačka 4037 příspěvků 24.01.17 11:33

@Marcela2222 Držím palečky ať to dopadne dobře. Chtěla jsem ti jen napsat, že ne každé vyvolávání dopadne akutním císařem.

Jinak ke druhému porodu nám asi pomohl sex. Hodinu po něm mi začali kontrakce. Je to taková babská rada a nám zabrala.

blobfish
Závislačka 4505 příspěvků 24.01.17 11:35

Já jsem byla totálně nepřipravená ještě týden a půl po termínu, zavést tabletu nebo ty tyčinky dovnitř nešlo ani náhodou, nechala jsem si dát tabletu na přípravu cest, ta mi vyvolala kontrakce, dítko se prvních tak dvacet hodin vůbec netvářilo, že by chtělo vylézt (břicho nahoře, otevřená minimálně), a pak to najednou šlo ráz na ráz a bylo na světě. Co tím chci říct, jsou ženy, které chodí dokonale připravené několik týdnů a nic, a jsou ženy, které mají totálně zavřeno a do pár hodin je vše jinak.
Nejsem nakloněná bezdůvodnému vyvolávání porodu (jen proto, že je termín), ale když je důvod, připadá mi lepší do toho jít, než to rovnou vzdát. Mimochodem, když to s mým porodem vypadalo celkem zoufale a já jsem byla otrávená, že trpím s kontrakcemi a nakonec stejně skončím s dírou v břiše, lékaři i porodní asistentky mi říkali, že pro dítě je pozitivní prožít aspoň částečně normální porod, než když je vytažené z břicha z absolutního klidu a pohody.

Marcela2222
Stálice 88 příspěvků 24.01.17 11:37

@Náměsíčná moc děkuji :)

ajtakrajta1
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 24.01.17 11:44

@Marcela2222 Ahoj, šla jsem na vyvolání kvůli velkosti plodu ve 40+3 a jak píšeš, tak ty prášky nezabraly. Druhý den vyvolaní jsem měla kontrakce, ale neotvírala jsem se. Nakonec třetí den mi udělali císaře. Nevím kde budeš rodit, ale pochybuji, že ti udělají císaře na požádaní bez toho aby to nejdřív zkusili. U mě to také nejdřív zkoušeli a to jsem rodila v Podolí, kde dělají jeden císař za druhým.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >