Vyvolání porodu. Nezabírá. Kolik tablet?

63
15.4.20 08:50

Vyvolání porodu. Nezabírá. Kolik tablet?

Prosím vás potřebuju řadu. Sestra je v nemocnici a od pondělí večer ji vyvolávají porod. Má šílený bolesti zad. V úterý ráno ji dali druhou tabletu. Nic. V úterý večer další tabletu. Nic. A dneska ráno ji dali 4 tabletu a stále nic. Neotevírá se a žádný náznak porodu jen ty šílený bolesti zad. Máte prosím zkušenost s vyvoláváním?? Kolik tablet může dostat? Co bude dál? Šíleně trpí a nespí je vyčerpaná. Děkuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

25602
15.4.20 08:56
@Vanessa72 píše:
Prosím vás potřebuju řadu. Sestra je v nemocnici a od pondělí večer ji vyvolávají porod. Má šílený bolesti zad. V úterý ráno ji dali druhou tabletu. Nic. V úterý večer další tabletu. Nic. A dneska ráno ji dali 4 tabletu a stále nic. Neotevírá se a žádný náznak porodu jen ty šílený bolesti zad. Máte prosím zkušenost s vyvoláváním?? Kolik tablet může dostat? Co bude dál? Šíleně trpí a nespí je vyčerpaná. Děkuji za rady

Bolesti jsou silnější, když vyvolávají. Mně dali asi 4, než se to rozjelo. Nastoupila jsem v pondělí ráno a v úterý pět večer se syn narodil císařem. Vyvolávali v pondělí, odpoledne to vzdali. Začali v úterý ráno. V poledne se teprv něco hnulo.

Příspěvek upraven 15.04.20 v 09:10

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.4.20 09:02

U nas to nakonec taky skončilo císařem. Zadne naznaky porodu. Byla jsem tyden po teeminu. V patek rano vyvolavacka, nejdriv mirne kontrakce, ktere se pak zastavily. A prestoze mi davali dalsi, uz si nepamatuju koik, tak se dcera narodila az v nedeli odpoledne císařem. Ale dali mi moznost se rozhodnout, bud tam budeme jeste tyden vyvolavat a mozna z toho stejne nic nebude, nebopujdu na císaře, tak jsem se rozhodla…a nelituju, uz jen kvuli tomu, ze dcera mela obvod hlavy 38cm, a PA mi sdelila, ze bych vag. porod stejne nejspis nezvladla.. ;)
Sestre preji at to ma uz za sebou, at uz je to jakkoliv. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
199
15.4.20 09:06

V 8 ráno jsem dostala první tabletu, za hodinu další, po půl hodině se rozjely kontrakce a ve 4 odpoledne byl malý venku. Bolesti velké a z vyvolavaneho porodu jsem měla horečku. Držím sestře palce. Já tohle nechápu. Pokud teda měli potřebu vyvolávat porod už v pondělí večer, tak proč jí pak nechají takhle dlouho trpět? Když se nic neděje ani po vyvolání, tak to vyjde nastejno jako kdyby ji nechali ještě 2 dny v klidu :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1881
15.4.20 09:14

@Vanessa72 po prvni tablete na pripravu porodnich cest jsem porodila za 12 hodin akutnim cisarem kvuli spatnym ozvam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1946
15.4.20 09:16

@smutný.smajlík tak to mame docela podobne, me vyvolavali od stredy a v sobotu byl cisar. Dostala jsem 6 tablet a kdyz se nic nedelo, tak jsme se dohodli na cs. Maly mel hlavu 38cm a hrudnik 39cm, asi by to bolelo :lol: ja teda zadne bolesti po tabletach nemela, ani kontrakce na monitoru :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2652
15.4.20 09:25

Chudák…mě zabrala druhá tableta, za dvě hodiny se malá narodila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2343
15.4.20 09:36

Tablety dve, bolesti pouze do bricha, vubec nic se nedelo a porod vubec nepostupoval. Tehdy ke mne volali primare, brali mne nakonec na akutni CS po nejakych 18 hod. :nevim: Segre preji hodne moc stesti :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1337
15.4.20 09:51

Myslim, ze vice jak 4 tablety už ji nedaji a domluvi se na cisari.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
15.4.20 10:13

@suzka1
Tak ji teď doktor řekl že jestli se nic nezmění tak za 3 hodiny ji dají další tabletu už patou… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9262
15.4.20 11:23

Chudák, bude úplně ko až se to rozjede. Oni jí dali tablety na vyvolání když je uzavřená?
8o 8o 8o
Rodila jsem předčasně o měsíc, pozvali mě na vyvolání, byla jsem otevřená na 1 prst. Vysvětlili mi, že nemůžu vyvolávat porod (tabletky), dokud se čípek nerozpustí a částečně se neotevřu. Dostala jsem ráno něco na rozpuštění čípku a uvolnění (název si nepomatuji), s tím, že se může stát, že se porod rozjede (pokud ne, druhý den klasické vyvolávání tabletkami). Malá se narodila ten den v noci. Nástup porodu poměrně rychlý, prví silné kontrakce někdy kolem 18hod. O půlnoci byla venku. Porod vcelku klidný (chvíli se zasekla v porodních cestách) ale nakonec pohodový porod.
Kde sestra leží?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.4.20 13:42
@Vanessa72 píše:
Prosím vás potřebuju řadu. Sestra je v nemocnici a od pondělí večer ji vyvolávají porod. Má šílený bolesti zad. V úterý ráno ji dali druhou tabletu. Nic. V úterý večer další tabletu. Nic. A dneska ráno ji dali 4 tabletu a stále nic. Neotevírá se a žádný náznak porodu jen ty šílený bolesti zad. Máte prosím zkušenost s vyvoláváním?? Kolik tablet může dostat? Co bude dál? Šíleně trpí a nespí je vyčerpaná. Děkuji za rady

Já rodila před 3 týdny v Podolí, vyvolávaně. Ráno v den nástzpu zkontrolovali čípek, otevřený jen na prst, proto vložili na 24 hodin balónek, který měl čípek roztáhnout. Deuhý den ráno v 9 hodin mi dali první tabletu (orálně, ne zavedením do čípku) a za 2 hodiny další. Kontakce semi rozjely a porodila jsem za 6 hodin od první tablety. Paní, co byla se mnou na pokoji, se rozjely kontrakce až po 6.tabletě. Jinak nám říkali, že vyvolávat mohou max. 3 dny, jinak se přistupuje k sekci.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama