Vyvolání porodu po císaři a kónizaci

18
26.7.13 16:47

vyvolání porodu po císaři a konizaci

Ahojky. Mám termín 5.8., ale pokud neporodím, tak v úterý mám nástup do porodnice. První dítko šlo ven císařem, protože jsem měla zablokovanou páteř v kříži (a plno dalších věcí - vysoký tlak, cukrovka, otoky) - prostě vorvaň s 30kg nahoře. V roce 2011 jsem byla na konizaci. Jizvu mám prý dobrou, v nejtenší části 3mm, jinak 3.6mm. Prý když to do úterý nepujde samo, tak mám 30.7.nastoupit, že budou vyvolávat a když to nepujde, tak znovu císař. Váhový odhad miminka byl včera 3,80kg. Řekla mi tolik info, že si z toho pomalu nic nepamatuju :). Jak dlouho můžou vyvolávat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6473
26.7.13 16:51

To záleží na tvém těle, jak bude připravené ;)

Mě vyvolávali pět dní… takže to může trvat dlouho  :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27137
26.7.13 16:51

Vyvolávaný porod po císaři? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
26.7.13 16:59
@Bábrdl píše:
Vyvolávaný porod po císaři? :think:

jj po cíaři

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
281
26.7.13 16:59

Ahoj.
Já jsem rodila první dítě akutním císařským řezem, kdy mi v 36+2 odtekla plodová voda ale malá byla v příčné poloze, takže se šlo hned na císaře. Teď čekám druhé dítě, celé těhotenství bez problémů, termín mám 6.8. a pokud neporodím do úterý, tak v úterý nástup do porodnice. Moc bych si přála rodit podruhé přirozeně, nechci na císaře.. jenže zatím to vůbec nevypadá, čípek tuhý, 1,5 cm, uzavřený a dítě hodně vysoko..
V úterý mě má prohlédnout v porodnici primář a uvidíme jak rozhodne..
jizva na děloze vypadala podle utz v 37. týdnu dobře, cca 4-5 mm silná, a dítě cca 2800 g.. tak snad by to mělo jít i přirozeně.. jenže porodní cesty nejsou vůbec připravené, tak nevím, jestli mi můžou porod vyvolávat po tom císaři..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
26.7.13 17:03
@lucie.da1 píše:
zatím to vůbec nevypadá, čípek tuhý, 1,5 cm, uzavřený a dítě hodně vysoko..

to jsme na tom úplně stejně…ale úplně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
281
26.7.13 17:08
@DanielaH píše:
to jsme na tom úplně stejně…ale úplně

Aspoň v tom nejsem sama :-) Každým dnem čekám, že se to třeba spustí samo a pořád nic :-)
Chtěla bych přirozený porod, ikdyž třeba vyvolávaný.. císaře jsem snášela dost špatně, hodně dlouho to bolelo, navíc jsem malou viděla až třetí den po porodu!!
Jen se bojím, že nebudou chtít vyvolávat a nenechají mě přenášet, pak bych musela znovu na císaře.. ale tentokrát bych aspoň volila spinální anestezii, abych malého hned viděla..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1609
26.7.13 17:20

Mě vyvolávali porod po CS, první sekce z důvodu vcestné placenty, ale druhé dítě jsem strašně moc chtěla porodit přirozeně. Přenášela jsem po prvním termínu 7dní, tak už nechtěli déle čekat a zkusili vyvolat. Spíš mě tedy talčili do CS, ale já byla dost neústupná, tak svolili k vyvolání. Bohužel cesty nepřipravené ani po pěti Hamiltonech, otevřená jsem byla maximálně na dva prsty. Ráno píchli vodu, v poledne mi dali infuzi oxytocinu, stále nic moc, potom přidali další a už se to začalo rozjíždět, ovšem malé začaly padat ozvy a byl z toho akutní císař. Stihla jsem je alspoň ukecat na spinál. Strašně mě to mrzelo, hrozně jsem chtěla rodit přirozeně, ale nedalo se.
Musím, ale říct, že po druhé sekci jsem to snášela mnohem líp. Asi jsem věděla do čeho jdu a byla na to připravená. Malou jsem viděla hned, a pak ještě za tři hodiny na JIP, potom hned druhý den v poledne, kdy už se mnou zůstala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
26.7.13 17:23
@lucie.da1 píše:
Aspoň v tom nejsem sama :-) Každým dnem čekám, že se to třeba spustí samo a pořád nic :-)
Chtěla bych přirozený porod, ikdyž třeba vyvolávaný.. císaře jsem snášela dost špatně, hodně dlouho to bolelo, navíc jsem malou viděla až třetí den po porodu!!
Jen se bojím, že nebudou chtít vyvolávat a nenechají mě přenášet, pak bych musela znovu na císaře.. ale tentokrát bych aspoň volila spinální anestezii, abych malého hned viděla..

tak naštěstí jsem malou viděla ještě ten den - ale až odpo a od rána jsem je otravovala, ať už mi jí přinesou ukázat. Ale taky jsem pak měla bolesti asi tak rok - v podbříšku. Přenášet po císaři nenechávají - proto pro ten případ nastupuji v úterý, kdyby to nešlo samo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1609
26.7.13 17:27

No mě tedy přenášet nechali, ale pouze po prvním termínu, druhý jsem měla o 6 dní později. Rodila jsem u Apolináře.
Mmch. Termín jsem měla 31.7. a malá se narodila 7.8. tedy před rokem. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.7.13 17:37

@DanielaH @lucie.da1 holky moc vam drzim palce at se to rozjede idealne samo a bez potizi. Prvni ditko jsem mela take CS a snasela jsem to hodne spatne (nehlede na to, ze mi popraskaly stehy :poblion: ) Takze budu za par mesicu cvrcka premlouvat stejne jako vy aby to slo prirozene.

Nicmene porod mi vyvolavali 3 dny bez uspechu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
281
26.7.13 17:48

Já mám oba termíny stejné 6.8., v úterý 30.7. to budu přesně 39+0 nastupuju do porodnice.. jsem zvědavá jak primář rozhodne, mám strach, že pokud to dole není vše nachystané pro porod, že ani vyvolávání nepomůže a budu zbytečně trpět, porod nebude postupovat a stejně mě nakonec fiknou :-(
Ale uvidíme no.. třeba se tam dole něco do úterka pohne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
27.7.13 14:48
@lucie.da1 píše:
Já mám oba termíny stejné 6.8., v úterý 30.7. to budu přesně 39+0 nastupuju do porodnice.. jsem zvědavá jak primář rozhodne, mám strach, že pokud to dole není vše nachystané pro porod, že ani vyvolávání nepomůže a budu zbytečně trpět, porod nebude postupovat a stejně mě nakonec fiknou :-(
Ale uvidíme no.. třeba se tam dole něco do úterka pohne.

Taky mám oba termíny ve stejný den - 5.8…ale jako dole mi taky nepřijde, že by se něco dělo…kromě toho, že každý večer se mě snaží malá asi prokopnout nebo se vyvalit bokem :DDD. Jinak bříško mám pořád ve stejné poloze…tak jako trošku pod půlkou…ale pořád stejně vysoko. Zítra budeme malovat pokoje (teda já jen poklízet) - tak uvidíme, jesti to přijde nebo ne…ikdyž spíš věřím tomu, že v úterý odjíždím naproto celá na Mělník na příjem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1937
20.5.15 09:13

@lucie.da1 @DanielaH Holky, jak to s váma nakonec dopadlo? Pročítám diskuze, jsem taky po císaři, čekám druhé a doufám v přirozený porod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
281
26.5.15 16:54

Ahoj Kallistó. Tak já jsem nakonec dopadla takhle… Týden před termínem jsem nastoupila do porodnice. Chtěla jsem přirozený porod, tak jsme vyčkávali a doufali, že se to rozjede samo. Do termínu mě nechali být, ale stále se nic nedělo. Den po termínu začali pomalu vyvolávat. Doktor říkal, že vzhledem k jizvě na děloze po prvním císaři a k tomu, že je to jen 2 a půl roku od porodu, nemůžou vyvolávat nijak drasticky, aby třeba děloha nepraskla a proto mě taky nechtěli nechat dlouho přenášet.. Jenže dole to na porod vůbec nevypadalo. Malý byl sice hlavičkou dolů, ale nenaléhal a čípek byl tuhý a uzavřený. Zkusili mi ho nejdřív roztahnout nějakýma tyčinkama, pak zkoušeli hamiltona a zavedli vyvolávací tabletu… a nic. Jak jsem nebyla ani trochu otevřená, tak to všechno šíleně bolelo. Třetí den po termínu mě vzali na sál a dali mi kapačku. Měla jsem jen mírné bolesti v podbřišku, ale žádné kontrakce se nedostavily. Nakonec jsme se s doktorem domluvili, že uděláme dalšího císaře. Tentokrát jsem ale měla jen spinální anestezii, takže jsem byla při vědomí a malého hned po vytažení viděla, i tak to bylo nádherné. Zotavování po této druhé sekci bylo u mě o hodně rychlejší i méně bolestivé. Sice lituji toho, že jsem nemohla porodit přirozeně, ale hlavní je, že jsou dětičky zdravé :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama