Vyvolání porodu před TP dle UTZ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 17:33
vyvolání porodu před TP dle UTZ

Ahoj holky,

chtěla bych poradit ohledně vyvolání porodu. Mám stanovené dva termíny porodu. První dle MS byl 23.12. a druhý dle UTZ mám dnes 29.12. Ovulaci jsem měla vždy dle folikulometrie až cca 18. den, takže termín podle utz by odpovídal. Včera jsem byla ale na kontrole v porodnici a dr mi řekl, že tam mám už zůstat na vyvolání prý kvůli tomu, že u nich počítají termín porodu podle MS, takže podle nich už 5 dní přenáším.
Malá má odhad 3,20 kg, takže mi ani nepřijde, že by bylo třeba vyvolávat kvůli větší váhy, monitor byl také v pořádku. Hospitalizaci jsem odmítla, mám to přímo napsané i ve zprávě kterou jsem musela podepsat. Čekaly by jste taky raději na to, že se porod rozběhne sám přirozeně nebo raději jsem měla doktora poslechnout? Jakou máte vy zkušenost s vyvoláváním? A který termín porodu (pokud jste měly 2 termíny) byl ten směrodatný pro dr?

moc díky za případné odpovědi a doufám, že jsem to napsala srozumitelně :)

Lucka

Reakce:
alialiali
Kecalka 260 příspěvků 29.12.18 17:40

Vždy se bral termín dle utz i v porodnici dle výsledků z 1.screaningu. někde se vyvolává až 10. Den od tohoto termínu (pokud je vše ok) tak nevím co blbnou s termínem dle PMS (já měla termín dle PMS o 5 dní dřív než ultrazvuk,).

Taače
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 29.12.18 17:41

Já bych teda počkala…taky jsem měla rozdílné termíny (10. a 26.12.), ale tím podle MS se nikdo neřídil.....25­. jsem měla nastoupit na vyvolání, ale malá mi to usnadnila, vykoukla uz 18. :srdce:

Helca83
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 29.12.18 17:42

@Taače Jee gratulace :palec:

vbu
Kecalka 104 příspěvků 29.12.18 17:43

Ridila bych se terminem dle utz. Ridit se posledni MS, zejmena kdyz nevim, jak ma zena dlouhe cykly, mi prijde pakarna. Spise to na me pusobi jako manipulace ze strany lekare. Obvodni gynekolog asi ted na konzultaci sehnatelny neni? Natvrdo bych chtela do zpravy zapsat, kdy jste mela ovulaci a ze nesouhlasite s datovanim porodu dle MS

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 29.12.18 17:46

Já musela v porodnici za termín dle utz trochu zabojovat, ale jakmile doktor začal vnímat, co mu říkám, tak to odsouhlasil. Měla jsem tedy rozdíl přes 2 týdny, což je trochu jiná situace.
Nicméně když víš, kdy byla přibližně ovulace, tak myslím, že je dobré, že si stojíš za svým.
U mladšího dítěte jsem rovnou hlásila fiktivní datum PM, aby se mi shodovalo s ovulací a bylo vyřešeno. 8)

Helca83
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 29.12.18 17:46

U mne nebrali ani termin dle MS, ani dle UZ z 1.scr, ale z 2.scr. Nakonec jsem rodila az o 10 dni po tomto terminu, vyvolavane. Myslim ze lekari maji nejaky manual nebo doporuceni, ze by nemeli nechat prenaseni do 42tt a vic, ale u Tebe se mi to zda prilis brzy :nevim: Zalezi jaky mas monitor, jestli miminko prospiva; pokud ne, samozrejme bych je poslechla, jinak bych ale klidne par dnu jeste pockala.

vjerunqa
Závislačka 3187 příspěvků 29.12.18 17:47

Ahoj, já bych určitě vyčkala. Do vyvolání bych jen tak nešla.

anavi13
Závislačka 3280 příspěvků 29.12.18 18:01

A neléčíš se s něčím? Nejsi nějakým způsobem riziková pacientka? Průtoky pupečníkem byly v pořádku? Jestli je vše ok, tak to taky nechápu. Většinou se vyvolává 10. Den přenášení.

Karleon
Kelišová 5428 příspěvků 29.12.18 18:02

Já měla termín dle MS 6.4., dle UZ 4.4. a rodila jsem 8. Vyvolávat bych si teď rozhodně nenechala.

dickys
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 29.12.18 18:08

Pokud jsi si jistá tím správným terminem a je jinak vše v pořádku, tak bych ten týden počkala, pak už bych na vyvolání radši šla. Ale u nás v porodnici se chodí po termínu co dva dny na monitor, takže opravdu je potřeba to hlídat. Jinak pro zajímavost tady zase počítají termín podle prvního ultrazvuku (u mě v 7tt) a ten se lišil od všech ostatních termínů (podle ms,1.i 2.scre­eningu) o týden a taky mi bylo prd platný jim něco vysvětlovat :lol:

TRG
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 29.12.18 18:08

Mně v naší porodnici řekli, že doporučení z ministerstva je řídit se termínem podle UZ, ne podle MS. Rozdíl jsem měla 9 dnů. Navíc o přenášení se jedná až po 14 dnech od termínu. Obvykle se vyvolává cca 10 dnů po termínu porodu. Pokud nemáš například těhotenskou cukrovku, přijde mi ten postup porodnice spíš divný. Taky by se mi to moc nelíbilo. Ale netroufám si víc radit, když neznám situaci.

lachtanice86
Kelišová 6931 příspěvků 29.12.18 18:56

Jsem měsíc po porodu a ten byl vyvolavany a v životě bych do toho nešla jen tak. Bylo to dlouhé, nepostupovalo to jak mělo a bylo to fakt bolestivé, tlačeni mimča nakonec byla pohoda. Před tim 38hodin kontrakci. Preindukce balonkem, píchnuti plodovky, oxytocin.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >