Vyvolání porodu v Podolí

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
10.1.22 14:50

Vyvolání porodu v Podolí

Ahoj holky, tento týden mě čeká vyvolání porodu v Podolské porodnici kvůli těh cukrovce ( na dietě). Dnes jsem 39+6. Máte některá zkušenost? Jak to tam probíhalo a Popř za jak dlouho jste porodily? :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
743
10.1.22 15:34

:hug:
Mam to za sebou pred rokem ;)
V pondeli jsem sla na posledni monitor, PCR (nevim, jak ted, ale predpokladam, ze u planovanych porodu bude porad) a ve stredu nastup na rizikove na vyvolani. Priprav se, ze prijem trva dlouho, ja byla objednana na 10h, prede mnou spoustu maminek, takze jsem se dostala na radu az nejak kousek po poledni. Sepsani papiru, vysetreni, neboj, vsichni jsou na tomto oddeleni opravdu zlati. Ted zpetne bych si tech par bezdetnych hodin jeste uzila :mrgreen: :mrgreen:
Vzhledem k nalezu (nepripravene porodni cesty) mi bylo navrhnuto zavedeni balonku, cca v 15:30. Navstevy nebyly v dobe, kdy jsem rodila, povoleny. Ale ty muzes po prijmu rizikove oddeleni opustit a pohybovat se na chodbe, muz za mnou prijel asi kolem 17h a sedeli jsme v te horni kruhove hale (privezl mi jidlo :)). Jinak pokoj byl po dvou s vlastnim soc. zazemim. Chodilo se pravidelne do zvlastni mistnosti na monitor. Nicmene me zacaly slabe kontrakce nejak pred 18h, do 21h to bylo docela v pohode, natoceni monitoru, vysetreni, zjisteni, ze se pujde na sal, volani partnera. Ten dorazil kousek po 22h a prechod na sal- byly hned vedle rizikoveho.
Porodni asistentka moc fajn, mila, trochu razna, ale nechavala nam prostor. Porodni sal hezky, prostorny (narozdil od hekani na rizikovem neslysis nic ;) ), k dispozici mice, asi i zinenka, stolicka, vlastni koupelna, tam uz jsem to moc nevnimala. Ja bez respiratoru, muz s respiratorem, kdyz nekdo prisel. Ptali se na porodni plan. Nabizeni utisujicich prostredku, v zoufalstvi jsem pak uz chtela rajsky plyn, ale nakonec to na PA tak zaonacila, ze mi ho nedala a jsem rada :lol: porodila jsem v 0:42, prirozene, davali hned na me a potom k prsu, po pravde to jsem moc nevnimala. Domluvili jsme se, ze nas nechaji s malou asi hodinu, byla malinka, pak vystreni a dopect (souhlasila jsem). Nam nechali asi jeste dalsi 2h na sale s partnerem. Akorat tam byla potom strasna zima, ja mela deku, ale doprovod urcite i neco tepleho na sebe. Jen se priprav na realnou moznost, ze nebudes hned na odd. sestinedeli, preci jen je tam fakt rusno a muze byt plno. Me tedy vraceli kolem te 4 rano na rizikove, za malou me kolem 9h rano odvezl sanitar na voziku a snazili se najit co nejdriv pokoj (povedlo se kolem poledne), me tedy pak bylo spatne, motala se mi hlava a vic me hlidali kvuli moznym komplikacim a mala byla u sester do vecera. Vecer jsem si ji uz nechala dat na pokoj.

Snad te to trochu uklidni ;) byl to muj druhy porod, prvni take vyvolavany, ale v Krci a byla to tragedie. Na tohle mam vzpominky hezke.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.22 15:43

@JednaPrazacka a ten příjem na rizikové těhotenství? Jelikož Ja uz jsem tam pred 3 tydny řešila nějaké papíry atd asi 4 hodiny 🤦🏽‍♀️ To snad bylo ono ne..

• Citovat
  • Nahlásit
743
10.1.22 17:12
@Anonymní píše:
@JednaPrazacka a ten příjem na rizikové těhotenství? Jelikož Ja uz jsem tam pred 3 tydny řešila nějaké papíry atd asi 4 hodiny 🤦🏽‍♀️ To snad bylo ono ne..

To si myslim, ze nebylo ono ;) predpokladam, ze takhle dlouhou jsi mela prvni kontrolu v poradne.

Ja uz si vlastne moc nepamatuju, co se reailo na prijmu, ale urcite pohovor s doktorem a vysetreni (u me teda zjistili, ze prte je nalezato misto hlavou dolu :mrgreen: takze se pak cekalo do odpoledne a proto mi prave zavadeli balonek tak pozde, predpokladam, ze kdyby nedelala madam obstrukce, dali by mi ho hned pri te uvodni kontrole. Jinak trvalo to tak dlouho, protoze nas tam bylo spoustu a za dalsi, prijizdely alutne rozrozene. Me dokonce rikali, ze udelaji monitor a pokud bude ok, poslou me domu a nastoupim o 2 dny pozdeji. Monitor se jim nakonec nezdal, tak si me tam nechali. Ale v prubehu toho cekani tam treba prisla pani, klepala na dvere od salu a rikala, ze je asi 26tt a rodi, takze chapu, ze proste resili akutnejsi zalezitosti nez nas slonice, co bychom vydrzely 2v1 dalsi rok :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
743
10.1.22 17:14

Zkus byt co nejvic v klidu a doporucuju zajit v mezicase dolu do bufetu na chlebicek :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat